האם כניסה לבריטניה מובטחת עם זמן הגעה משוער?

| דצמבר 6, 2023
האם כניסה לבריטניה מובטחת עם זמן הגעה משוער?

ממשלת בריטניה מתחילה להפעיל מערכת של בדיקה מוקדמת של מבקרים המיועדים לכל אחת מארבע מדינות בריטניה באנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. החל מנובמבר 2023, התוכנית אמורה להתרחב לאורך 2024, והיא תהפוך לדרישת חובה עבור אזרחים זרים (למעט הרפובליקה של אירלנד) להגיש בקשה מקוונת (וקיבלו) אישור ETA בבריטניה לפני יציאה לטיול כלשהו. לממלכה המאוחדת .

UK ETA ראשי תיבות של United Kingdom Electronic Travel Authorization , וזו בדיוק הדרישה החדשה. מבקרים מתכוונים חייבים לבקש אישור לנסוע לבריטניה ואינם יכולים להיכנס לאף אחת מארבע מדינות בריטניה או אפילו לבצע מסע לבריטניה ללא אישור לעשות זאת.

למרות שה-ETA בבריטניה מבצע את אותה פונקציה בסיסית כמו ויזה, זה לא מסמך נייר אלא מקושר דיגיטלית לדרכון של נוסע. ה-ETA בבריטניה מופיע בעת סריקה בנקודת היציאה וכן עם ההגעה לבריטניה. נוסע ללא ה-ETA הנדרש בבריטניה המקושר לדרכון, יידחה אישור לנסוע.

אם, איכשהו, מבקר צריך להגיע לבריטניה ללא ה-ETA הנדרש בבריטניה, אז הוא או היא ייעצרו בנקודת הכניסה ובכפוף לחזרה לנקודת המוצא.

הקדמה בשלבי ETA בבריטניה

המערכת החדשה תשפיע בתחילה רק על אזרחים של כמה מדינות במזרח התיכון. מאמצע נובמבר 2023, אזרחים קטארים יצטרכו תעודת זמן קצרה בבריטניה המקושרת לדרכונים שלהם. ניתן להגיש בקשות ל-ETA בבריטניה ב-25 באוקטובר.

זה יהיה המבחן האמיתי הראשון של המערכת והוא נועד לזהות כל בעיה, חולשה או תקלה במערכת. זה לא צפוי להיות המקרה, והשלב השני אמור להיכנס לתוקף בסוף פברואר 2024. מה-22 בפברואר, מנדט ה-ETA בבריטניה יחול גם על אזרחים של:

ניתן להגיש בקשות משש המדינות הללו החל מה-1 בפברואר.
אלו הן המדינות היחידות שיושפעו בתחילת 2024, אך צפוי כי ETA בבריטניה ייושק לאורך כל השנה מתוך ציפייה שאזרחי כל המדינות הנהנים כיום מגישה ללא ויזה לבריטניה ייכללו בתכנית עד סוף השנה.

בריטניה ETA או ויזה בריטית

למעט אזרחים בריטים ואזרחים של הרפובליקה של אירלנד, כל המבקרים בבריטניה ידרשו ויזה בריטית או ETA של בריטניה ברגע שהמערכת פועלת. דרישת ה-ETA בבריטניה תחול על:

  • אזרחים בכל מדינות האיחוד האירופי
  • אזרחי מדינות החברות באזור שנגן
  • מבקרים מארצות הברית, קנדה, ניו זילנד, אוסטרליה, מקסיקו, הונג קונג, ישראל, יפן, ברזיל, צ'ילה, קוסטה ריקה, סינגפור, טייוואן ודרום קוריאה.
  • מבקרים ממדינות אלה יכולים כעת לבקר או לעבור דרך בריטניה ללא ויזה. כל שאר המדינות כפופות לדרישת ויזה, מה שיישאר כך גם לאחר הצגת ה-ETA בבריטניה.

עם זאת, למרות ש-ETA בבריטניה תקף לתקופה של שנתיים, הוא מאפשר רק למחזיק להישאר בתוך בריטניה לתקופה מקסימלית של שישה חודשים בחסימה אחת. הסיבה לכך היא שה-ETA בבריטניה נועד לתת מענה למבקרים לטווח קצר, ומגבלה של שישה חודשים נחשבת יותר ממספקת עבור הדברים הבאים:

  • חופשות
  • נסיעות עסקים
  • ביקורי משפחה
  • קורסי לימוד קצרים

ETA בבריטניה אינו מתיר למחזיק למצוא עבודה (אפילו עבודה ללא תשלום) בזמן שהותו בבריטניה, וגם המחזיק אינו זכאי להישאר בתחום השיפוט למשך כל תקופת התוקף של שנתיים.

למרות שמחזיקי ETA בבריטניה יכולים להיכנס לכל אחת מארבע מדינות בריטניה מספר פעמים במהלך השנתיים, הם חייבים לעזוב אם בילו שישה חודשים רצופים בכל אחת מהמדינות ולחזור מאוחר יותר אם תרצה בכך.

כל מבקר המעוניין לקבל תושבות, למצוא עבודה, להשתתף בקורסים חינוכיים יותר משישה חודשים או להישאר יותר משישה חודשים מכל סיבה שהיא, חייב להחזיק בויזה בריטית הרלוונטית למטרה הספציפית של הביקור בבריטניה.

תהליך יישום ושימוש

הגשת בקשה ל-ETA בבריטניה חייבת להיעשות באופן מקוון באתר gov.uk או באמצעות אפליקציית טלפון ייעודית. תהליך הגשת הבקשה כולל מענה לשורה של שאלות אישיות וכן מסירת פרטים על כל רישום משטרתי בגין עבירות פליליות או טרור. כל הפרטים שיסופקו בטופס הבקשה ייבדקו ביסודיות מול מאגרי מידע אזרחיים ואבטחתיים רבים ברחבי העולם לפני מתן ה-ETA בבריטניה או תדחה.

יש לאשר את הרוב המכריע של הבקשות תוך שלושה ימי עבודה, אם כי האישור עשוי להינתן תוך פחות מזה. עם זאת, לא כל הפניות יקבלו מענה כה מהיר ובדרך כלל מומלץ להגיש בקשה שבועיים עד שלושה לפני מועד הנסיעה כדי לאפשר קשיים או עיכובים בלתי צפויים.

לכל המבקרים צריך להיות זמן יציאה משלהם בבריטניה, אפילו ילדים ותינוקות , אם כי ילדים הנוסעים עם דרכון של הורה או אפוטרופוס פטורים מכיוון שה-ETA בבריטניה מכסה את אלה המופיעים בדרכון. נכון לעכשיו, המחיר של ETA בבריטניה נקבע על 10 פאונד (11.70 אירו), אם כי נתון זה עשוי להשתנות בכל עת.

לאחר ההענקה, ה-ETA בבריטניה מקושר דיגיטלית לדרכון של המבקש, ואישור האישור יישלח בדוא"ל לנמען. למרות שלא נדרש, מומלץ למועמדים מצליחים להדפיס עותק מודפס של ה-ETA של בריטניה לרישומים שלהם ולקחת עותק בנסיעותיהם למקרה שיתעוררו בעיות בנקודת היציאה או עם ההגעה לגבול בריטניה.

אין הבטחת כניסה

למרות ש-ETA בבריטניה יהיה חובה, ונוסע אינו רשאי לנסוע או להיכנס לממלכה המאוחדת בלי אחד, הוא אינו מעניק זכות קבלה אוטומטית. מבקרים בבריטניה לא אמורים להיות מסוגלים לעלות על רכבת, סירה או מטוס מכיוון שכל המובילים צפויים לבדוק דרכון תקף לנוסעים הנוסעים לבריטניה עם ETA המקושר בבריטניה.

החזקה של ETA בבריטניה אינה אומרת שמבקר פטור מבדיקות מכס וביקורת גבולות. הדרכון וה-ETA המצורף בבריטניה ייבדקו שוב על ידי סוכני כוח הגבול של בריטניה בתפקיד, והמטייל רשאי להמשיך או למנוע כניסה לבריטניה.

למרות שהסירובים צפויים להיות מינימליים, ההחלטה הסופית היא של כוח הגבול הבריטי. אם יש חשדות לגבי המחזיק, הדרכון או ה-ETA של בריטניה, זה יכול, וככל הנראה יביא למעצר של הנוסע ולהוחזר לנקודת המוצא או אפילו למעצר ויואשם אם הנסיבות יצדיקו זאת.