הכירו את ETA החדש של בריטניה לאזרחי הולנד

החל משנת 2024, כל הנוסעים שירצו לבקר בכל אחת מארבע המדינות של בריטניה יידרשו להגיש בקשה ולקבל אישור כניסה. תהליך הוויזה יישאר בתוקף עבור כל מי שרוצה לעבוד בבריטניה או רוצה להישאר יותר משישה חודשים, אך לשהייה קצרה, אישור חדש מוצג.

חקיקה חדשה להגירה הועברה לחוק הבריטי, ומטיילים ידרשו ETA בריטי כדי להיות מורשים לעבור מעבר לגבול בריטניה.

המידע המפורט להלן יספק הנחיות לאזרחים הולנדים שיש להם תוכניות לנסוע לבריטניה בשנת 2024 ומעבר לה, כולל כיצד הם יושפעו מה- ETA ומתהליך הגשת הבקשה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי הולנד?

מערכת הרשאת הנסיעות האלקטרונית החדשה דומה לתוכניות כניסה המופעלות על ידי ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד.

בהתאם לחוק הלאום והגבולות, בהתאם לשינויים בעקבות יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי והצורך בבקרת הגירה מאובטחת ויעילה, גבולות בריטניה יעברו דיגיטציה מלאה עד סוף 2024, ותוכנית ETA החדשה שפותחה תושק במלואה.

ETA הוא היתר דיגיטלי שיעניק כניסה למטיילים שהגישו בקשות מוצלחות. עם אישור ETA יחיד, נוסעים יוכלו להיכנס לכל ארבע המדינות של בריטניה: אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

כפי שפורסם עד כה, קיימת רשימת זכאות של 92 מדינות, והיא כוללת את הולנד. ETA בריטניה עבור אזרחי הולנד חל על כל המבקרים המיועדים, ללא קשר לסיבת הנסיעה. זה כולל עסקים, תיירות, חינוך, טיפול רפואי וביקור משפחה או חברים. זה נדרש עבור כל צורות התחבורה, בין אם נכנסים דרך שדה תעופה, נמל ימי או נמל Eurotunnel.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי הולנד?

בהתבסס על הנתונים הקיימים, סביר להניח שיהיו עד 2 מיליון ETA בבריטניה עבור אזרחים הולנדים המגישים בקשה מדי שנה. לפני המגפה, בריטניה הייתה בין יעדי התיירות המתויירים ביותר בעולם. ברשימת 10 המדינות המובילות שביקרו בבריטניה בשנת 2018, מטיילים מהולנד הגיעו למקום השישי, עם 1.95 מיליון מבקרים.

לפני הצגת מערכת ETA החדשה, כחברים באיחוד האירופי, אזרחים הולנדים שרצו לנסוע לבריטניה לתקופה של פחות משישה חודשים יכלו לעשות זאת ללא ויזה כל עוד הם עומדים בדרישות המבקרים הסטנדרטיות .

החל משנת 2024, הפטור מוויזה לא יחול עוד, ויידרש ETA בריטי עבור אזרחים הולנדים. אין פטורים, כולל פטורי גיל.

כל אזרח הולנדי המעוניין לעבוד בבריטניה או מעוניין להאריך את שהותו מעבר לתקופה של שישה חודשים יצטרך להגיש בקשה לוויזה באמצעות התהליך הקיים.

מהו תהליך הגשת הבקשה ל-ETA?

אמנם עדיין ייתכנו שינויים קלים לפני שהתוכנית תיאכף במלואה, אך הממשלה פרסמה מידע על תהליך הגשת הבקשה ל-ETA.

בהתבסס על מה שידוע, יישום ETA דורש את הדברים הבאים:

• דרכון הולנדי בתוקף ותמונת פספורט עדכנית בפורמט דיגיטלי.
• פרטים אישיים, לרבות שם מלא, תאריך לידה וכתובת מגורים עדכנית.
• פרטי דרכון, כלומר מספר, תאריך ההנפקה וארץ ההנפקה.
• פרטי העסקה, כולל שם המעסיק, כתובת ופרטי התקשרות.
• פרטי נסיעה, כולל מטרת הביקור והכתובת לשימוש בעת השהייה בבריטניה.

כל המועמדים יישאלו גם שאלות לגבי סטטוס ההגירה שלהם, ההיסטוריה שלהם, לאום (לדוגמה, אם מוחזקת אזרחות כפולה), מצב בריאותי, סמים ורישומים פליליים וגם כל פעילות עם או השתייכות לקבוצות אסורות.

התשובות לשאלות אלה ייבדקו מול מאגרי מידע לאומיים ובינלאומיים המשמשים את כוחות הגבול ומשרדי ממשלת בריטניה. אם פרטים כלשהם מסומנים בדגל אדום, הדבר עלול לגרום לדחיית ETA.

אופן הטיפול בבקשה?

בקשות ל- ETA בבריטניה נעשות באופן מקוון בלבד כדי להקל על השלמתן, ונדרש תשלום בכרטיס אשראי או חיוב שאינו ניתן להחזר כדי להשלים את התהליך. כל בקשה ללא תשלום לא תטופל.

צפוי כי זמן הטיפול בבקשת ETA יהיה 48 עד 72 שעות, אך מומלץ לכל המבקשים למלא ולהגיש את הטפסים שלהם מוקדם ככל האפשר לפני תאריך הנסיעה המיועד.

כיצד ETA ישפיע על תהליך הכניסה?

לאחר שבקשת ETA בבריטניה אושרה בהצלחה, ETA מוקצה בצורה של אישור דיגיטלי לדרכון של הנוסע. הם יוכרו בשערים האלקטרוניים של הגבולות.

כל ETA שהונפק יוגש במאגרי המידע המתקדמים הגלובליים לנוסעים. זה יאפשר לחברות נסיעות להבטיח שלנוסעים שלהם יש את האישורים המתאימים להיכנס לבריטניה. זה צריך לקרות לפני שהם מורשים לעלות על המטוס, מעבורת או רכבת יורוסטאר. כל נוסע הולנדי שיימצא שאין לו ETA לא יורשה להיכנס לבריטניה.

ETA אינו מבטיח כניסה אוטומטית. אם ביקורת הגבולות מחליטה שמישהו אינו קביל על פי החוק הבריטי, אפילו עם ETA תקף, הוא עלול להיות מסורב כניסה ולחזור אליו.

איזה פרק זמן מכסה ETA?

תקופת התוקף של ETA היא 180 יום מיום ההנפקה. החריג לכלל זה יהיה אם הדרכון שאליו מקושר ETA נגמר לפני תום 180 הימים.

אף נוסע מ-92 המדינות הרשומות, כולל הולנד, לא יורשה להישאר בבריטניה למשך זמן ארוך יותר ממה שתאריכי הדרכון התקפים שלו מאפשרים, וזה ללא קשר לזמן שנותר בהיתר ETA.

אם אזרח הולנדי עדיין נמצא בבריטניה כאשר פג תוקפו של ה- ETA שלו, יהיה צורך להגיש בקשה חדשה על מנת להאריך את השהייה. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך לחזור לארץ המוצא תוך כדי תהליך הגשת הבקשה.

היתר ETA יחיד מעניק גישה חופשית ובלתי מוגבלת לכל ארבע המדינות הבודדות של בריטניה כל עוד הוא תקף.

מידע נוסף על ETA בריטניה עבור אזרחים הולנדים ניתן למצוא בסעיף שאלות נפוצות .