המדריך המלא לבריטניה ETA לאזרחי גואטמלה

מערכת הפטור מוויזה הנוכחית של בריטניה תשתנה בקרוב לתוכנית ETA החדשה. מערכת זו, שאמורה להיות מושקת עד 2024, תשפיע על מטיילים מגואטמלה. המשך לקרוא לקבלת מדריך מלא עם כל מה שאזרחי גואטמלה צריכים לדעת לפני הנסיעה לבריטניה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי גואטמלה?

ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, היא תוכנית חדשה שנועדה להחליף את המערכת הבריטית הנוכחית של פטור מוויזה. הוא מבוסס על מערכות שהוכנסו בשנים האחרונות במדינות אחרות, כגון ESTA ארצות הברית או ETA הקנדית. בדומה לתוכניות אלה, ה-ETA מעניק לממשלה פיקוח רב יותר על אנשים המגיעים למדינה ומספק דרך חזקה יותר לסינון סיכוני אבטחה פוטנציאליים.

ETA נפרד לחלוטין מתוכנית הוויזה של בריטניה. זו אינה ויזה ויש לה תהליך בקשה הרבה יותר פשוט מאשר ויזה. במקום זאת, הוא מתפקד כסוג של אישור נסיעה דיגיטלי, המעניק למחזיקים אישור להיכנס לבריטניה. כאשר הוא ייכנס לתוקף, אזרחי גואטמלה יהיו אחת הקבוצות שיושפעו. הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני הנסיעה לבריטניה.

כיצד ETA משפיע על מטיילים בגואטמלה?

גואטמלה היא אחת מ-92 המדינות שיש להן הסדרי פטור מוויזות עם בריטניה. נוסעים ממדינות אלה יכולים, תחת המערכת הנוכחית, להיכנס לבריטניה ללא צורך להשלים ניירת כלשהי. זה ישתנה במסגרת התוכנית החדשה, מכיוון שנוסעים אלה יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA.

ETA בריטניה עבור אזרחי גואטמלה נותן למטיילים אישור להישאר בבריטניה עד שישה חודשים. הם עשויים להגיע לבריטניה ממספר סיבות שונות, כגון אלה המפורטות להלן:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ללא קשר לסיבת הביקור שלהם בבריטניה, מטיילים גואטמלים יעברו כולם את אותו תהליך בקשת ETA. ישנם כמה יוצאים מן הכלל, בדיוק כמו שיש יוצאים מן הכלל לתוכנית הפטור מוויזה הנוכחית. גואטמלים שמקווים לחיות לצמיתות בבריטניה, להישאר שם לתקופה של יותר משישה חודשים, או לעבוד שם יצטרכו כולם להגיש בקשה לוויזה. תהליך בקשת הוויזה נותר נפרד לחלוטין מה- ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי גואטמלה

גואטמלים המתכננים לבקר בבריטניה צריכים להסתכל על רשימת הדרישות שפורסמה עבור ETA. חלק מדרישות אלה כוללות את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי, שיכלול נתונים שונים, כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• כמה פרטים בסיסיים לגבי הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת הנוסע בעת שהותו בארץ.
• תשלום עבור אגרת בקשה ETA.

מידע זה כפוף לשינויים. מערכת ETA טרם הוצגה, וחלק מהפרטים עשויים להשתנות עם סיומה. עם זאת, המידע שלמעלה מספק סקירה כללית של מה שהנוסעים יכולים לצפות מהתוכנית החדשה.

בנוסף לדרישות המפורטות לעיל, המועמדים יצטרכו לחשוף מידע על עברם, כולל כל רישום פלילי, עבירות הגירה בעבר וכל חברות (בעבר או בהווה) בקבוצה או בארגון אסור. ETA נועד לסייע בסימון נוסעים שעלולים להוות איום פוטנציאלי על ביטחון בריטניה או אזרחיה. מבקשי ETA עם עבירות עבר חמורות עשויים להיחשב כסיכון ובקשתם תידחה.

מועמדי ETA יצטרכו להשלים את הבקשה באופן מקוון. זוהי מערכת דיגיטלית לחלוטין, ולא תהיה אפשרות לבצע בקשת דואר.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי גואטמלה

ETA מאושר עשוי להיחשב כתנאי להובלה על ידי חברות נסיעות. זה אומר שנוסעים יצטרכו להתחיל את היישום שלהם עם מספיק זמן. אם הם מגיעים לשער היציאה שלהם בשדה התעופה ללא ETA להראות לצוות, הם עשויים להיות מנועים לעלות למטוס.

כחלק מתהליך הגשת הבקשה, על המועמדים לשלם אגרה שאינה ניתנת להחזר. לאחר שבקשתם הושלמה והאגרה שולמה במלואה, הבקשה נחשבת למלאה וכעת ניתן לטפל בה.

עיבוד בקשת ETA יכול להימשך עד 72 שעות, ולכן על המועמדים לזכור זאת. הם יצטרכו להציג את ETA שלהם בשדה התעופה היוצא שלהם ושוב עם הגעתם לבריטניה.

במקרים מסוימים, בקשת ETA תידחה. אם זה קורה, למועמד יש כמה חלופות להמשיך. ראשית, הם יכולים לערער על ההחלטה. אם פעולה זו תיכשל, ייתכן שהם יוכלו להגיש בקשה לוויזה במקום זאת. זהו תהליך מורכב יותר וכרוך בזמן עיבוד ארוך בהרבה. מטיילים עם עבר פלילי חמור שבקשתם נדחתה ETA עשויים להיות מסוגלים להגיש בקשה לוויזה במקום זאת.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי גואטמלה

ETA מאושר בבריטניה לאזרחי גואטמלה נותן למטייל אישור להיכנס לבריטניה ולבלות שם עד שישה חודשים. בתוך בריטניה, ישנן ארבע מדינות מרכיבות: אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. אין ביקורת גבולות בין הארבעה, כך שנוסע עם ETA יכול לנוע בחופשיות ביניהם. הרפובליקה של אירלנד היא עצמאית, וה- ETA אינו מסמך נסיעה תקף שם.

בריטניה אינה חלק מאזור שנגן ואינה עוד מדינה חברה באיחוד האירופי. משמעות הדבר היא כי ETA מאפשר גוואטמלים לבקר בבריטניה, אבל זה לא נותן להם אישור להיכנס למדינות אחרות באירופה. גואטמלים המעוניינים להמשיך את הטיול שלהם על ידי ביקור במדינות אחרות באירופה יצטרכו לבדוק את דרישות הכניסה הרלוונטיות. האיחוד האירופי נמצא כעת בתהליך של הנהגת אישור נסיעה אלקטרוני משלו, המכונה ETIAS.