המדריך המלא לבריטניה ETA לאזרחי גרנדה

כיצד תשפיע מערכת ETA החדשה של בריטניה על מטיילים גרנדיים? תוכנית זו, שתוצג לפני 2024, נועדה להחליף את תוכנית הפטור מוויזה. גרנדים המתכננים לבקר בבריטניה יצטרכו להתכונן לטיול שלהם על ידי למידה על ETA. מדריך זה מכיל מידע אודות ETA, כולל תהליך הגשת הבקשה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי גרנדה?

אישור הנסיעות האלקטרוני של בריטניה, המכונה ETA, מוצג על ידי ממשלת בריטניה במאמץ להפוך את גבולות בריטניה לדיגיטליים. למרות שמדובר במערכת חדשה עבור בריטניה, חלק מהנוסעים יכירו תוכניות דומות שכבר נמצאות בשימוש במדינות אחרות. בפרט, הוא שואב השראה מתוכנית ESTA בארצות הברית ומה- ETA בקנדה. זה נותן לממשלה פיקוח רב יותר על אנשים הנכנסים ויוצאים מהמדינה ומקל על זיהוי איומים וסיכונים פוטנציאליים לבריטניה.

אזרחי גרנדה אינם צריכים להגיש בקשה לויזה כדי לנסוע לבריטניה. תחת השיטה החדשה, זה לא ישתנה. עם זאת, כאשר מערכת ETA מוצגת, נוסעים גרנדים חייבים להגיש בקשה ל- ETA לפני הכניסה לבריטניה. למעשה, ה-ETA משמש כהיתר דיגיטלי. לגרנדי המחזיק ב- ETA יש אישור להיכנס לבריטניה ולבקר לתקופה של לא יותר משישה חודשים. זו לא ויזה. תהליך הבקשה הוא הרבה יותר פשוט ומהיר מאשר בקשת ויזה, וה- ETA אינו מספק את היתרונות של ויזה.

כיצד ETA משפיע על מטיילים גרנדיים?

לבריטניה יש הסדרי פטור מוויזות עם 92 מדינות. מדינות חבר העמים הבריטי כמו גרנדה נכללות ברשימה זו. משמעות הדבר היא כי אזרחי גרנדה אינם צריכים להגיש בקשה לויזה לפני הכניסה לבריטניה.

ETA יהיה תקף עבור גרנדים המבקרים בבריטניה לתקופה של פחות משישה חודשים. ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם, המבקרים הגרנדיים כולם יעברו את אותו תהליך בקשה. מטרתם לביקור בבריטניה עשויה לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

עם זאת, יש כמה יוצאים מן הכלל. נכון לעכשיו, אזרחים גרנדים שרוצים לחיות לצמיתות בבריטניה, לעבוד שם, או לבלות יותר משישה חודשים שם צריכים להגיש בקשה לוויזה. זה לא ישתנה תחת מערכת ETA החדשה. אם נוסע גרנדיאני זקוק לוויזה, הוא יצטרך לבדוק אותה בנפרד. ETA נועד להיות נפרד לחלוטין מתהליך בקשת הוויזה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחים גרנדיים

לפני הנסיעה, מבקרים מגרנדה מומלץ להסתכל על רשימת הדרישות שפורסמו עבור ETA. אלה כוללים:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים בסיסיים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת המבקר בעת שהותו בארץ
• כרטיס אשראי או חיוב עבור אגרת בקשה ETA.
• מידע עבר, כולל פרטים על עבר פלילי, עבירות הגירה וחברות בקבוצות או ארגונים אסורים.

אחת הסיבות ליישום מערכת ETA היא לספק דרך טובה יותר לסמן סיכוני אבטחה פוטנציאליים ואיומים על בריטניה ואזרחיה. בשל כך, על מבקשי ETA לספק נתונים על עברם הפלילי ועבירות היסטוריות אחרות. מועמד שנחשב כמי שמהווה סכנה פוטנציאלית כלשהי לבריטניה יידחה בקשתו.

מידע זה נתון לשינויים מכיוון שהמערכת טרם הוטמעה במלואה. מומלץ למטיילים מגרנדה לוודא שיש להם הבנה מלאה של דרישות ETA בבריטניה לפני תחילת בקשתם.

תהליך הגשת הבקשה ETA זמין באופן מקוון בלבד. כל מערכת ETA היא דיגיטלית, ולכן לא יהיו דרכים חלופיות להגיש בקשה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחים גרנדיים

לבקשת ETA מצורפת אגרה. יש לשלם אגרה זו באופן מקוון ומלא לפני שניתן יהיה לטפל בבקשה. סכום זה אינו ניתן להחזר. לאחר שהמבקש מילא את הטופס במלואו ושילם את האגרה, העיבוד יתחיל.

טיפול בבקשת ETA לוקח הרבה פחות זמן מאשר ויזה וצפוי לקחת מקסימום 72 שעות לפני שהיא מאושרת או נדחית. חשוב מאוד כי המועמדים לקחת את הזמן הזה בחשבון כאשר הם עושים את תוכניות הנסיעה שלהם. הם צריכים להיות ETA מאושר בבריטניה עבור אזרחים גרנדה מוכן להראות צוות התעופה כאשר הם מגיעים לשדה התעופה היציאה שלהם.

חברות התעופה צפויות להפוך ETA מאושר לתנאי הובלה. נוסע שאין לו מטוס עלול להיות מנוע עלייה למטוס. כאשר הם עוברים את ביקורת הגבולות הבריטית, נוסעים גרנדים יצטרכו להציג את ETA שלהם שוב עם הכניסה לבריטניה.

במקרה שבקשת ETA נדחית, למבקש יש כמה אפשרויות להמשיך. ראשית, הם יכולים לערער על ההחלטה. לחלופין, הם יכולים להגיש בקשה לוויזה, אך זהו תהליך ארוך ומסובך יותר.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחים גרנדיים

עם ETA מאושר בבריטניה לאזרחי גרנדה, מטייל יכול לבלות עד שישה חודשים בבריטניה. בתוך בריטניה, אין ביקורת גבולות פנימית המפרידה בין אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. משמעות הדבר היא כי בעל ETA יכול לנוע בין ארבע המדינות כרצונו. הרפובליקה של אירלנד היא מדינה עצמאית, וה- ETA אינו תקף שם.

בריטניה אינה חברה באזור שנגן או באיחוד האירופי. אזרחים גרנדים המעוניינים לנסוע למדינות אחרות באירופה כחלק מהטיול שלהם יצטרכו לבדוק את דרישות הכניסה הנפרדות ולוודא שהם עומדים בהן. האיחוד האירופי נמצא בתהליך של הצגת מערכת הרשאה אלקטרונית משלו, ETIAS.

הגרנדים בבריטניה

ישנם כ -10,000 ילידי גרנדה בבריטניה. מכיוון שגרנדה היא חלק מחבר העמים, ישנם קשרים חזקים בין שתי המדינות. גרנדים רבים מגיעים לבריטניה כדי לבקר חברים ובני משפחה שהתיישבו שם, בעוד שאחרים נוסעים מטעמי תיירות או לימודים.

ישנן טיסות ישירות בין נמל התעופה גרנדה ללונדון גטוויק. נוסעים שרוצים לבקר בחלקים אחרים של המדינה חייבים לחפש טיסת המשך או להיכנס לבריטניה דרך לונדון. לאחר מכן, הם יכולים להמשיך לנסוע באמצעי תחבורה אחר.