המדריך המלא לבריטניה ETA לאזרחי הונדורס

בזמן שבריטניה מתכוננת להציג את מערכת ETA החדשה שלה, הנוסעים צריכים ללמוד על השינוי הזה. תוכנית הפטור מוויזה הישנה תוחלף, וזה ישפיע על אזרחי הונדורס המבקרים בבריטניה. מדריך זה מסביר כיצד המערכת תשתנה ומה הונדורס צריכה לדעת לפני הנסיעה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי הונדורס?

ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, היא מערכת חדשה שמוצגת כדי להחליף את התוכנית הנוכחית של פטור מוויזה. זוהי תוכנית חדשה לבריטניה, אך היא דומה מאוד לתוכניות קיימות שמטיילים מנוסים עשויים כבר להכיר. בפרט, הוא מבוסס על תוכניות כגון ETA הקנדי וארצות הברית ESTA.

ETA אינו ויזה, אבל זה סוג של אישור נסיעה. כאשר המערכת תיכנס לתוקף, היא תעניק לממשלה פיקוח רב יותר על אנשים הנכנסים לבריטניה, מה שיקל על סינון סיכוני אבטחה פוטנציאליים. בניגוד לוויזה, יש לה תהליך בקשה פשוט שניתן להשלים במלואו באופן מקוון.

כיצד ETA משפיע על מטיילים בהונדורס?

הונדורס נמצאת ברשימה של 92 מדינות שיש להן הסדרי פטור מוויזה עם בריטניה. תחת המערכת הנוכחית, נוסעים ממדינות אלה אינם דורשים ויזה או כל צורה אחרת של ניירת כדי להיכנס לבריטניה. במסגרת המערכת החדשה, הם עדיין יוכלו להיכנס ללא ויזה, אך הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני הנסיעה.

עם ETA בריטי לאזרחי הונדורס, למטיילים יש אישור להישאר בבריטניה עד שישה חודשים. ישנן מספר סיבות מדוע הונדורס עשויים לבחור להגיע לבריטניה, כולל:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

תהליך בקשת ETA נשאר זהה ללא קשר לסיבת הביקור של הנוסע בבריטניה. עם זאת, חלק מהנוסעים עדיין יצטרכו להגיש בקשה לוויזה. אם אזרח הונדורס מתכנן לחיות לצמיתות בבריטניה, לעבוד שם או לבלות שם יותר משישה חודשים, הוא יזדקק לוויזה. תהליך בקשת הוויזה נפרד לחלוטין מה- ETA והוא מסובך יותר באופן משמעותי.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי הונדורס

לפני ביצוע תוכניות הנסיעה שלהם, הונדורס מומלץ להתייעץ עם רשימת הדרישות שפורסמו עבור ETA. חלק מדרישות אלה כוללות את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי, שיכלול נתונים שונים, כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• כמה פרטים בסיסיים לגבי הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת הנוסע בעת שהותו בארץ.
• תשלום עבור אגרת בקשה ETA.

חשוב לציין כי מידע זה טרם גובש סופית. עד שמערכת ETA תושק, חלק מהפרטים על התוכנית עשויים להשתנות או להתבהר. לדוגמה, דרכונים עשויים לדרוש תקופת תוקף מסוימת, כנראה 3 או 6 חודשים. למרות שהדרישות עשויות להשתנות, הן עדיין נותנות למטיילים מושג כללי למה הם יכולים לצפות מהמערכת החדשה.

בנוסף לדרישות המפורטות לעיל, המועמדים יתבקשו לחשוף פיסות מידע רגישות מסוימות על עברם. זה כולל כל רישום פלילי, עבירות הגירה בעבר או חברות (בעבר או בהווה) בקבוצה או בארגון אסור. זה מאפשר לרשויות לסמן נוסעים שעלולים להיתפס כאיום פוטנציאלי על ביטחונה של בריטניה. אם המבקש נחשב כסיכון לביטחון המדינה, בקשתו תידחה.

מועמדי ETA יצטרכו למלא את הבקשה באמצעות טופס מקוון. זוהי מערכת דיגיטלית. חלופות מבוססות נייר לא יהיו זמינות.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי הונדורס

חברות נסיעות צפויות להפוך ETA מאושר כתנאי להובלה. זה אומר שהנוסעים חייבים להתחיל את היישום שלהם עם מספיק זמן פנוי. נוסע שאינו יכול להראות לצוות ETA בשער היציאה של שדה התעופה שלו עשוי להיות מנוע עלייה למטוס.

חלק מהבקשה כרוך בתשלום אגרה שאינה ניתנת להחזר. ניתן לשלם זאת באופן מקוון. יש לשלם אותו במלואו לפני שניתן יהיה להתחיל לטפל בבקשה.

טיפול בבקשת ETA לוקח הרבה פחות זמן מאשר בקשת ויזה. עם זאת, זה לא מיידי. צפוי כי בקשה תזדקק לעד 72 שעות כדי לקבל אישור או דחייה. מומלץ למטיילים לזכור זאת כאשר הם מתכננים את הטיול שלהם. הם יצטרכו להיות מוכנים להראות את ETA שלהם בנקודת המוצא שלהם ושוב כאשר הם מגיעים לבריטניה ועוברים דרך ביקורת הגבולות.

אם בקשת ETA נדחית, למבקש יש כמה אפשרויות לשקול. הם יכולים להתחיל בערעור על ההחלטה. אם זה לא עובד, הם יכולים להגיש בקשה לוויזה במקום. בקשת ויזה היא ארוכה ומסובכת יותר, אך היא עשויה להיות נחוצה עבור חלק מהמבקשים, כגון אלה שביצעו עבירות פליליות בעבר.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי הונדורס

עם ETA מאושר בבריטניה לאזרחי הונדורס, מטיילים יכולים להיכנס לבריטניה ולהישאר שם לתקופה של עד שישה חודשים. ישנן ארבע מדינות מרכיבות בתוך בריטניה: אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. במדינות אלה אין ביקורת גבולות המפרידה ביניהן, ולבעל ETA יש את החופש לנוע ביניהן כרצונו. הרפובליקה של אירלנד היא מדינה עצמאית, וה- ETA אינו נותן למטייל אישור להיכנס.

בריטניה אינה חברה באזור הנסיעות המשותף של שנגן או באיחוד האירופי. המשמעות היא שאם מטייל בהונדורס רוצה לבקר במדינות אירופאיות אחרות כחלק מהטיול שלו, הוא יצטרך לבדוק את דרישות הכניסה הרלוונטיות. האיחוד האירופי נמצא כעת בתהליך של הצגת ETIAS, מערכת הרשאת נסיעות דיגיטלית חדשה משלו. ETA תקף רק לנסיעות לבריטניה.