המדריך המלא לבריטניה ETA לאזרחי קיטיטיאן ונוויסיאן

בריטניה נמצאת כעת בתהליך של הצגת מערכת ETA החדשה שלה, שאמורה להיות במקום עד שנת 2024. תוכנית זו תחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית ותשפיע על מטיילים ממספר מדינות, כולל סנט קיטס ונוויס. המשך לקרוא לקבלת מדריך מלא ל- ETA החדש, כולל מידע על מה לצפות מהתוכנית וכיצד תוכל להגיש בקשה.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחי Kittitian ו- Nevisian?

מטיילים מנוסים אולי כבר מכירים את ESTA של ארצות הברית או ETA הקנדית, מערכות שהיוו השראה לתוכנית ETA החדשה של בריטניה. מערכות אלה מציגות אישורי נסיעה דיגיטליים, המעניקות לממשלה שליטה ופיקוח גדולים יותר על האנשים הנכנסים למדינה ועוזרות לספק ביטחון רב יותר בגבול. ETA הבריטי, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, הוא חלק מתוכנית ממשלתית להפוך את גבולות המדינה לדיגיטליים. הוא יחליף בקרוב את המערכת הבריטית הנוכחית של פטור מוויזה.

ETA הוא אישור דיגיטלי, לא ויזה. לבעלי ETA יש אישור להיכנס לבריטניה ויכולים לבלות עד שישה חודשים במדינה. היא אינה מחליפה או משפיעה על מערכת הוויזות, ומטיילים הזקוקים כיום לויזה כדי להיכנס לבריטניה עדיין יזדקקו לה כאשר תוכנית ETA תיכנס לתוקף.

כיצד יושפעו המטיילים בקיטיטיאן ובנוויסיאן?

לבריטניה יש הסדרי פטור מוויזות עם מספר מדינות שונות, כולל חברות חבר העמים הבריטי. כמדינה בחבר העמים הבריטי, סנט קיטס ונוויס נמצאת ברשימה. נכון לעכשיו, נוסעים מסנט קיטס ונוויס זקוקים רק לדרכונים שלהם כדי להיכנס לבריטניה ואינם צריכים להגיש בקשה למסמכים נוספים. מצב זה ישתנה כאשר מערכת ETA תיכנס לתוקף. בעתיד, אזרחי סנט קיטס ונוויס יצטרכו ETA, כמו גם את הדרכון שלהם, אם הם רוצים לנסוע לבריטניה.

לבריטניה קשרים היסטוריים חזקים עם סנט קיטס ונוויס, והיא יעד נסיעות פופולרי. מטיילים מסנט קיטס ונוויס מגיעים לבריטניה מסיבות רבות ושונות. חלק מאלה יכולים לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ETA בריטניה עבור אזרחי Kittitian ו- Nevisian יונפק למטיילים המגיעים מכל אחת מהסיבות לעיל. יש רק טופס בקשה אחד, שכל הנוסעים צריכים למלא. ETA מאושר מאפשר לקיטיאנים ונביאנים לבלות עד שישה חודשים בבריטניה.

מערכת הוויזות לא תשתנה על ידי הכנסת ETA. משמעות הדבר היא כי נוסעים Kittitian ו Nevisian אשר כרגע צריך ויזה עדיין צריך אחד. לדוגמה, מי שרוצה לעבוד בבריטניה, לחיות שם לצמיתות או לבלות תקופה ארוכה (המוגדרת כיותר משישה חודשים) שם יצטרך להגיש בקשה לוויזה, מכיוון שה- ETA אינו מכסה את הנסיבות שלהם.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי Kittitian ו- Nevisian

טופס בקשת ETA יהיה זמין באופן מקוון בלבד. המטרה הבסיסית של מערכת ETA היא להפוך את הגבול של בריטניה לדיגיטלי, כך שטופס הבקשה יהיה דיגיטלי בלבד.

לפני ביצוע תוכניות הנסיעה שלהם, מומלץ למבקרים להעיף מבט ברשימת הדרישות שפורסמה עבור יישום ETA. חשוב להכיר בכך שמידע זה עדיין לא גובש סופית ועשוי להיות נתון לשינויים לפני הצגת המערכת. לא כל הפרטים אושרו. לדוגמה, עלות אגרת הבקשה ETA עדיין לא פורסמה. למרות זאת, זה עדיין רעיון טוב עבור הנוסעים להסתכל על הדרישות האלה, כפי שהם יראו למה לצפות מהתוכנית. חלק מהדרישות עבור ETA כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

ה-ETA נועד לשפר את השליטה בגבולות בריטניה, וזה כולל תהליך סינון ביטחוני יעיל יותר. נוסעים עם קשרים לארגוני טרור, כנופיות או פשע מאורגן עשויים לדחות את בקשותיהם אם הם נחשבים כאיום על ביטחונה של בריטניה.

על המועמדים למלא את טפסיהם כראוי ולשלם את אגרת הבקשה במלואה לפני שניתן יהיה לטפל בבקשה. ניתן לשלם את העמלה באופן מקוון באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי Kittitian ו- Nevisian

צפוי כי חברות התעופה יהפכו ETA מאושר כתנאי להובלה לנסיעה לבריטניה. לכן, על הנוסעים למלא את טופס הבקשה שלהם זמן רב מראש, מה שמאפשר מספיק זמן לעיבודו המלא לפני שהם מתחילים במסעם. הם צפויים להציג את ETA בריטניה המאושר שלהם עבור אזרחי Kittitian ו- Nevisian פעמיים – בפעם הראשונה בשדה התעופה היוצא שלהם ושוב בביקורת הגבולות עם הגעתם לבריטניה. נוסע שאינו יכול להציג ETA עשוי להיות מנוע עלייה למטוס.

בקשת ETA עשויה להימשך עד 72 שעות של זמן עיבוד לפני שהיא מאושרת או נדחית. ניתן לערער על בקשות ETA שנדחו. אם ערעור נכשל, הנוסעים עדיין עשויים לקבל את ההזדמנות להגיש בקשה לויזה לנסוע לבריטניה. זהו תהליך הרבה יותר ארוך ומסובך.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי Kittitian ו Nevisian

ברגע שאזרח קיטיטיאני ונוויסיאן קיבל אישור ETA, יש לו אישור להיכנס לבריטניה ולהישאר שם עד שישה חודשים. במהלך תקופה זו, הם לא יכולים לעבוד באופן חוקי, אבל הם יכולים להירשם למסלול לימודים. בתוך בריטניה, ישנן ארבע מדינות מרכיבות: אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. אין ביניהם ביקורת גבולות, המאפשרת חופש תנועה. עם זאת, ל-ETA אין תוקף ברפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

אם מטייל מסנט קיטס ונוויס רוצה לבקר במדינות אירופאיות אחרות כחלק מהטיול שלו, עליו לבדוק את דרישות הכניסה הרלוונטיות. בריטניה אינה חברה באזור התנועה החופשית של שנגן או באיחוד האירופי, וה- ETA אינו תקף להיכנס לאף אחת מהמדינות האחרות. ETIAS, מערכת אישורי הנסיעה הדיגיטלית של האיחוד האירופי, נמצאת כעת בפיתוח.