ETA בבריטניה לאזרחי קיריבטי

בזמן שבריטניה מתכוננת ליישם את תוכנית ETA החדשה שלה, הנוסעים צריכים ליידע את עצמם על מה שמשתנה. תוכנית הפטור מוויזה הישנה מוחלפת, מה שישפיע על נוסעים מקיריבטי המגיעים לבריטניה. במדריך זה תמצאו את כל המידע הדרוש לכם על המערכת החדשה ותלמדו מה צריכים המטיילים בקיריבטי לעשות לפני תחילת המסע.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי קיריבטי?

ETA, או אישור נסיעות אלקטרוני, הוא התחליף למערכת הנוכחית של בריטניה של פטור מוויזה. למרות שהיא חדשה בבריטניה, היא דומה מאוד למערכות הקיימות במדינות אחרות. מטיילים שמכירים את תוכנית ESTA בארצות הברית או ETA בקנדה כבר יש מושג למה לצפות מה- ETA הבריטי.

ה-ETA נותן לממשלת בריטניה יותר מידע, ולכן יותר פיקוח, על מי שנכנס למדינה. במסגרת מערכת חדשה זו, יהיה קל יותר לזהות סיכוני אבטחה ולסנן מבקרים לא רצויים לפני כניסתם. זו לא ויזה, ותהליך הבקשה הוא הרבה יותר פשוט מאשר בקשת ויזה.

כיצד ETA משפיע על המטיילים בקיריבטי?

מכיוון שקיריבטי היא מדינת חבר העמים הבריטי וברשימת 92 המדינות שיש להן הסדרי פטור מוויזה עם בריטניה, מטיילים בקיריבטי אינם צריכים להגיש בקשה לוויזה לפני שהם נוסעים. המערכת החדשה לא תציג דרישת ויזה, אך המשמעות היא שאזרחי קיריבטי צריכים למלא את טופס בקשת ה- ETA לפני תחילת מסעם.

ETA בריטניה לאזרחי קיריבטי יונפק למטיילים הנכנסים לבריטניה ממספר סיבות שונות. אלה עשויים לכלול:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

יש תהליך בקשת ETA יחיד למבקרים להשלים; זה לא משתנה בהתאם לסיבת הנסיעה.

נכון לעכשיו, חלק מאזרחי קיריבטי דורשים ויזה כדי להיכנס לבריטניה. זה המקרה עבור מטיילים שמתכננים לעבוד בבריטניה, לבלות שם יותר משישה חודשים או להשתקע שם לצמיתות. זה לא ישתנה על ידי המערכת החדשה, ונוסעים אלה ימשיכו להזדקק לוויזה. תהליך בקשת הוויזה נותר ללא שינוי, נפרד לחלוטין מתוכנית ETA החדשה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי קיריבטי

למטיילים מקיריבטי מומלץ לעיין ברשימת הדרישות עבור ETA לפני ביצוע תוכניות הנסיעה שלהם. חשוב לציין כי הפרטים המדויקים של תוכנית ETA כפופים לשינויים. עד שהמערכת תושק במלואה, מה שצפוי לקרות לפני 2024, המידע עדיין לא סופי. עם זאת, הדרישות הבאות נותנות למטיילים מושג למה לצפות:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• כמה פרטים בסיסיים לגבי הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת הנוסע בעת שהותו בארץ.
• תשלום עבור אגרת בקשה ETA.
• גילוי של כל עבר פלילי בעבר, עבירות הגירה וחברות (בעבר או בהווה) בקבוצה או בארגון אסור

הפריט האחרון ברשימה נכלל כדי לסייע בסינון סיכוני אבטחה. אם נוסע ייחשב כאיום על בטיחות בריטניה ואזרחיה, בקשתו תידחה.

טופס בקשת ETA יהיה זמין באופן מקוון בלבד. זוהי מערכת דיגיטלית לחלוטין, ולכן לא יוצעו חלופות מבוססות נייר.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי קיריבטי

סביר להניח שחברות נסיעות יהפכו ETA מאושר לתנאי הובלה, כפי שרבות כבר עושות עם ESTA ארה"ב ו- ETA הקנדית. משמעות הדבר היא כי נוסעים שאינם יכולים להראות לצוות ETA הבריטי שלהם עבור אזרחי קיריבטי בשער היציאה שלהם עשויים להיות מנועים לעלות למטוס.

בהתחשב בכך, נוסעים יצטרכו להגיש בקשה לזמן ההגעה המשוער שלהם, מה שיאפשר מספיק זמן לעיבודו. בעת מילוי טופס הבקשה, עליהם לשלם אגרה שאינה ניתנת להחזר. עד שלא תשולם האגרה במלואה, הבקשה תיחשב כלא שלמה ולא תטופל.

זמן הטיפול בבקשת ETA צפוי להימשך לכל היותר 72 שעות. נוסעים צריכים לוודא שהם מגישים בקשה עם מספיק זמן פנוי. הם יצטרכו להציג ETA מאושר בשדה התעופה היוצא שלהם ושוב עם הגעתם לבריטניה כאשר הם עוברים את ביקורת הגבולות.

בקשות ETA עשויות להידחות ממספר סיבות שונות. במקרה כזה, המבקש יכול לבחור לערער על ההחלטה. לחלופין, ייתכן שהנוסעים יצטרכו להגיש בקשה לוויזה במקום זאת. זהו תהליך ארוך ומורכב יותר.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי קיריבטי

לאחר שבקשתם ל- ETA אושרה, למטיילים יש אישור להיכנס לבריטניה ולבלות שם עד שישה חודשים. במהלך תקופה זו, הם יכולים לנוע בחופשיות ברחבי הארץ. בין ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה (אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד), אין ביקורת גבולות, כך שנוסעים יכולים לעבור בין ארבע המדינות כרצונם. עם זאת, הרפובליקה של אירלנד היא עצמאית. ל-ETA אין תוקף שם.

ETA בריטניה תקף רק לנסיעות אל בריטניה ובתוכה. מכיוון שבריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור הנסיעות המשותף של שנגן, ל- ETA אין תוקף במדינות אירופאיות אחרות. נוסעים מקיריבטי שירצו לבקר יותר באירופה יצטרכו לוודא שיש להם את הניירת הנכונה ועומדים בדרישות הכניסה הדרושות. האיחוד האירופי נמצא כעת בתהליך של יישום מערכת אישורי נסיעה אלקטרונית משלו, ETIAS.

קיריבטי ובריטניה

קיריבטי היא חברה בחבר העמים הבריטי, לאחר שקיבלה עצמאות מהממלכה המאוחדת בשנת 1979. בין שתי המדינות שוררים יחסי ידידות בשל קשרי העבר ביניהן. אין טיסות ישירות בין קיריבטי לאף אחד משדות התעופה של בריטניה, כך שהנוסעים חייבים לחפש נתיבי המשך.

גודלה הקטן של קיריבטי פירושו שאין קהילה גדולה בקיריבטי בבריטניה. עם זאת, מטיילים מקיריבטי ממשיכים לנסוע לבריטניה מטעמי עסקים והנאה.