המדריך המלא ל- ETA החדש בבריטניה לאזרחי איי הבהאמה

כל מי שנוסע לבריטניה משנת 2024 ואילך יצטרך להכיר את מערכת ETA החדשה. תוכנית קרובה זו תחליף את המערכת הנוכחית של פטור מוויזה. מטיילים מאיי בהאמה, יחד עם מבקרים ממדינות רבות אחרות, חייבים להגיש בקשה ל- ETA לפני הכניסה למדינה. במדריך זה תלמד כיצד לעשות זאת ולמה לצפות מהמערכת החדשה.

מהו ETA בבריטניה לאזרחי איי בהאמה?

ETA מייצג אישור נסיעות אלקטרוני והוא מערכת חדשה עבור בריטניה. עם זאת, הוא מבוסס על תוכניות קיימות במדינות אחרות. בפרט, הוא דומה מאוד ל- ESTA בארצות הברית ול- ETA בקנדה. ETA הבריטי הוא חלק מתוכנית הממשלה לדיגיטציה של גבולות המדינה. כאשר המערכת החדשה תיכנס לתוקף, הממשלה תוכל לפקח יותר על האנשים הנכנסים ויוצאים מהמדינה. זה ייצור תהליך סינון חזק יותר לנוסעים.

ETA בריטניה עבור אזרחי איי הבהאמה לובש צורה של היתר דיגיטלי. בעל ETA קיבל אישור להיכנס לבריטניה ויכול להישאר במדינה עד שישה חודשים. זה לא אותו דבר כמו ויזה, ותהליך הבקשה הוא הרבה יותר פשוט ומהיר מאשר בקשת ויזה.

כיצד ETA משפיע על אזרחי איי בהאמה?

כמו מדינות חבר העמים הבריטי האחרות, לאיי בהאמה יש הסכם פטור מוויזות עם בריטניה. המשמעות היא שאזרחי איי בהאמה יכולים להיכנס לבריטניה ללא ויזה. מטיילים מאיי בהאמה, יחד עם נוסעים ממספר מדינות אחרות, יושפעו מתוכנית ETA החדשה. הם עדיין לא יזדקקו לויזה כדי לבקר בבריטניה, אך הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA.

ETA בריטניה לאזרחי איי הבהאמה יונפק למבקרים המגיעים למדינה לתקופה קצרה (פחות משישה חודשים) למספר מטרות שונות. סיבות אלה עשויות לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפולים רפואיים

ישנם יוצאים מן הכלל למערכת, וכמה אזרחים בהאמה יצטרכו להגיש בקשה לוויזה אם הם מגיעים לבריטניה. באופן כללי, אם הם רוצים לבלות יותר משישה חודשים בבריטניה, הם יצטרכו להגיש בקשה לוויזה. הדבר נכון גם אם הם רוצים לעבוד בבריטניה. תהליך בקשת הוויזה נפרד לחלוטין מה- ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי איי בהאמה

נכון לעכשיו, כל הפרטים של תוכנית ETA עדיין לא סוכמו סופית, והיבטים של המערכת עשויים להשתנות ככל שתאריך ההתחלה יתקרב. עם זאת, מידע מסוים שוחרר. זה נותן למטיילים מושג למה הם יכולים לצפות מתהליך הגשת הבקשה ל-ETA.

כדי ללמוד עוד על המערכת, המבקרים צריכים להעיף מבט ברשימת דרישות ETA. כל הנוסעים שמקווים לנסוע לבריטניה צריכים להיות מוכנים מראש עם דרישות אלה. חלק מדרישות ETA אלה כוללות את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי תקף ממדינה ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי, שיכלול נתונים על תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• תשלום עבור אגרת בקשה ETA.
• חשיפת כל עבר פלילי, עבירות הגירה וחברות (בעבר או בהווה) בקבוצות או ארגונים אסורים.

הנקודה האחרונה ברשימה נועדה לסייע בסינון סיכוני אבטחה. נוסעים הנחשבים כמהווים איום על בטיחות בריטניה ואזרחיה יידחו בקשת ETA שלהם.

נוסעים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA באופן מקוון. זוהי מערכת דיגיטלית לחלוטין, ולכן לא יהיו חלופות מבוססות נייר זמינות.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי איי בהאמה

לפני שניתן יהיה לעבד בקשת ETA, המבקשים יצטרכו לשלם אגרה. פיקדון זה אינו ניתן להחזר ויש לשלמו במלואו. לאחר התשלום ומילוי מלא טופס הבקשה, הבקשה תעבור לשלב העיבוד.

ETA יכול להימשך עד 72 שעות לפני שהוא מאושר או נדחה. אם הבקשה תידחה, הנוסעים יוכלו לערער על ההחלטה. ייתכן שיהיה עליהם להגיש בקשה לוויזה במקום זאת. זהו תהליך ארוך ומורכב יותר ועשוי לקחת זמן רב יותר באופן משמעותי.

צפוי כי חברות התעופה יהפכו ETA מאושר כתנאי להובלה. לכן, הנוסעים צריכים לוודא שהם משלימים את בקשתם זמן רב לפני הנסיעה. אם הם אינם יכולים להציג ETA מאושר כאשר הם נמצאים בשדה התעופה היוצא, הם עשויים להיות מנועים עלייה למטוס.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי איי הבהאמה

לאחר שבקשת ETA של נוסע אושרה, יש לו אישור להישאר בבריטניה עד שישה חודשים. הם לא יכולים לעבוד בארץ. בריטניה מורכבת מארבע מדינות מרכיבות: אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. בעל ETA יכול לנוע בין ארבע המדינות הללו בחופשיות, תוך שימוש בכל אמצעי התחבורה המועדף עליו. ETA אינו משתרע על הרפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

ETA תקף רק עבור בריטניה. תושבי איי הבהאמה המעוניינים לבקר במדינות אירופאיות אחרות במסגרת הטיול שלהם צריכים לחפש את דרישות הכניסה הרלוונטיות. בריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור שנגן. אנו ממליצים למטיילים לעיין בדף השאלות הנפוצות של ETA בבריטניה לקבלת פרטים נוספים.

איי הבהאמה בבריטניה

איי בהאמה קיבלו עצמאות מהממלכה המאוחדת בשנת 1973. היא נותרה מדינה בחבר העמים הבריטי ויש לה יחסים קרובים עם בריטניה. רבים מתושבי איי הבהאמה בוחרים לבקר בבריטניה מטעמי תיירות, בעוד שאחרים באים לבקר חברים ובני משפחה שהתיישבו שם.