המדריך המלא שלך לבריטניה ETA לאזרחי ליטא

בריטניה צפויה ליישם את תוכנית ETA החדשה שלה לפני שנת 2024. אזרחי ליטא הם בין אלה שיושפעו מהמערכת החדשה, שנועדה להחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית. מדריך זה מסביר את כל מה שמטיילים ליטאים צריכים לדעת לפני שהם נוסעים לבריטניה, כולל כיצד להגיש בקשה ל- ETA החדש.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי ליטא?

ETA, או אישור נסיעות אלקטרוני, היא תוכנית חדשה המוצגת על ידי ממשלת בריטניה. הוא מהווה חלק מתוכנית הממשלה לדיגיטליזציה מלאה של גבולות בריטניה ומבוסס על תוכניות קיימות הקיימות כיום במדינות כמו קנדה וארצות הברית.

עם ETA במקום, הממשלה תהיה פיקוח גדול יותר על מי נכנס למדינה יהיה מצויד טוב יותר לזהות סיכונים ביטחוניים פוטנציאליים. ETA הוא אישור נסיעה, המעניק למטיילים אישור להיכנס לבריטניה. זו לא ויזה. תהליך הבקשה הוא הרבה יותר פשוט מאשר בקשת ויזה וניתן להשלים אותו במלואו באופן מקוון.

כיצד ETA משפיע על מטיילים ליטאים?

ליטא חברה באיחוד האירופי. כמו כל המדינות החברות באיחוד האירופי, היא נכללת ברשימת 92 המדינות שיש להן הסדרי פטור מוויזות עם בריטניה. כתוצאה מכך, אזרחי ליטא אינם צריכים למלא טפסים או ניירת לפני שהם נוסעים לבריטניה. זה ישתנה תחת המערכת החדשה. ליטאים עדיין לא ידרשו ויזה לפני הנסיעה, אך הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA.

ליטאים מגיעים לבריטניה ממספר סיבות שונות. אלה עשויים לכלול:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ETA בריטניה עבור אזרחי ליטא נותן למחזיקים אישור לנסוע לבריטניה מכל אחת מהסיבות לעיל. יש טופס בקשה אחד יחיד שכל המבקרים חייבים למלא, ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם. ETA נותן למטיילים אישור לבלות עד שישה חודשים בבריטניה.

חלק מהליטאים זקוקים לויזה כדי להיכנס לבריטניה תחת המערכת הנוכחית. זה לא ישתנה. אנשים שרוצים להשתקע לצמיתות בבריטניה, להישאר שם יותר משישה חודשים או לעבוד בזמן השהייה בבריטניה דורשים ויזה. תהליך בקשת הוויזה לא ישתנה על ידי הצגת תוכנית ETA, מכיוון שמערכת הוויזה נשארת נפרדת לחלוטין מהמערכת החדשה. ליטאים צעירים רבים מגיעים לבריטניה כדי לעבוד כאו-זוגות. זה ידרוש ויזה, ויש קטגוריות ספציפיות של ויזות שתוכננו במיוחד עבור au pairs מהאיחוד האירופי.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי ליטא

טופס בקשת ETA זמין באופן מקוון. מכיוון שמערכת ETA מתוכננת להיות דיגיטלית לחלוטין, לא יהיו חלופות מבוססות נייר.

לפני ביצוע תוכניות הנסיעה שלהם, ליטאים צריכים לקחת את הזמן כדי להתייעץ עם רשימת הדרישות עבור ETA. חלק מהדרישות להשלמת יישום ETA כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי – יכלול נתונים שונים, כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• כמה פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• תשלום עבור אגרת בקשה ETA.
• גילוי של כל עבר פלילי בעבר, עבירות הגירה או חברות (בעבר או בהווה) בקבוצה או בארגון אסור.

הפריט האחרון ברשימה הוא קריטי עבור רכיב האבטחה של ETA. אחת המטרות של מערכת ETA היא להקל על הממשלה לסמן סיכונים פוטנציאליים. נוסעים הנחשבים כמאיימים על בריטניה בקשתם תידחה.

מידע זה כפוף לשינויים. מערכת ETA עדיין לא הוצגה, וחלק מהפרטים עשויים להשתנות עם השלמת התוכנית. לדוגמה, נכון לעכשיו, אין לנו מידע סופי על כמה דמי הבקשה ETA יעלה. עם זאת, המידע שפורסם כעת נותן לנו סקירה טובה של מה הנוסעים יכולים לצפות מתוכנית ETA החדשה.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי ליטא

חברות התעופה צפויות להפוך ETA מאושר לתנאי הובלה. זה נפוץ בתוכניות המקבילות בארה"ב ובקנדה, כך שזה כנראה ייושם גם בבריטניה. לכן, נוסעים צריכים להתחיל את היישום שלהם עם מספיק זמן פנוי. אם אין להם ETA בריטי עבור אזרחים ליטאים בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם, ייתכן שהם לא יורשו לנסוע.

הטיפול בבקשת ETA צפוי להימשך עד 72 שעות. לפני תחילת תקופת הטיפול, על המבקשים למלא את הטופס במלואו ולשלם את אגרת הבקשה. סכום זה אינו ניתן להחזר.

ישנן מספר סיבות מדוע בקשת ETA עשויה להידחות. אם הבקשה נדחית, למבקש יש אפשרות לערער על ההחלטה. אם גם הערעור נדחה, המבקש יכול לבחור להגיש בקשה לוויזה במקום. זה ייקח הרבה יותר זמן מאשר הגשת בקשה ל- ETA וכולל תהליך בקשה מסובך יותר.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי ליטא

נוסעים יצטרכו להציג את זמן ההגעה המשוער שלהם תחילה בנקודת המוצא שלהם. רוב הליטאים בוחרים לטוס, ויש טיסות ישירות המקשרות את וילנה למספר שדות תעופה שונים בבריטניה. עם זאת, חלקם עשויים גם לחצות את מנהרת התעלה המחברת את בריטניה לצרפת או להיכנס באמצעות סירה. לא משנה איך נוסעים מגיעים לבריטניה, הם יצטרכו להציג ETA.

עם ההגעה, הנוסעים יצטרכו שוב להציג את ETA שלהם כשהם עוברים דרך ביקורת הגבולות בבריטניה.

עם ETA מאושר, נוסעים יכולים להיכנס לבריטניה ולבלות שם עד שישה חודשים. בתוך בריטניה, אין ביקורת גבולות פנימית. המשמעות היא שנוסעים יכולים לנוע בחופשיות בין אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד.

ליטאים בבריטניה

הייתה הגירה ליטאית בקנה מידה גדול לבריטניה בעקבות עלייתה של ליטא לאיחוד האירופי בשנת 2004. למרות שבריטניה עזבה כעת את האיחוד האירופי, נותרה קהילה ליטאית גדולה. עם למעלה מ -150,000 ליטאים החיים שם, רובם מתגוררים בלונדון. ליטאים רבים מגיעים לבריטניה לבקר חברים ובני משפחה שהתיישבו שם. אחרים באים ללמוד או ליהנות מחופשה.