המדריך המלא שלך לבריטניה ETA לאזרחי מלטה

לפני שנת 2024, בריטניה תיישם את תוכנית ETA החדשה שלה. זה מחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית וישפיע על מטיילים מלטזים המבקרים בבריטניה. המשיכו לקרוא כדי ללמוד הכל על האופן שבו מערכת ETA תתפקד, מה הנוסעים צריכים לעשות לפני תחילת המסע שלהם וכיצד להגיש בקשה ל-ETA שלכם.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי מלטה?

תוכנית ETA מייצגת אישור נסיעות אלקטרוני. זוהי תוכנית ממשלתית חדשה בהשראת מערכות דומות שהוכנסו במדינות אחרות בשנים האחרונות, כגון ESTA ארצות הברית או ETA הקנדי. כחלק מהתוכנית של ממשלת בריטניה להפוך את הגבולות לדיגיטליים, היא מעניקה לרשויות פיקוח רב יותר על הנכנסים למדינה ומאפשרת לנטר איומים ביטחוניים פוטנציאליים בצורה יעילה יותר.

ETA אינה ויזה. במקום זאת, הוא מחליף את מערכת הפטור מוויזות הנוכחית. ניתן להשלים את תהליך הבקשה באופן מקוון לחלוטין והוא הרבה יותר פשוט ומהיר מבקשת ויזה. מטיילים המחזיקים ETA יש אישור להיכנס לבריטניה ולבלות עד שישה חודשים במדינה.

כיצד ETA משפיע על מטיילים מלטזים?

כחברה בחבר העמים הבריטי, מלטה נמצאת ברשימה של 92 מדינות שיש להן הסדרי פטור מוויזות עם בריטניה. משמעות הדבר היא כי אזרחי מלטה אינם זקוקים לויזה כדי לנסוע לבריטניה. תחת המערכת הנוכחית, הם אינם צריכים למלא טפסים או ניירת לפני הנסיעה. זה ישתנה כאשר ETA יוצג, מכיוון שמטיילים מלטזים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני תחילת המסע שלהם.

מטיילים מלטזים רבים מבקרים בבריטניה ממגוון סיבות, שכן לשתי המדינות קשרים היסטוריים חזקים. חלק מהסיבות שהם מגיעים לבריטניה כוללות:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ללא קשר לסיבת הביקור של הנוסע הבודד בבריטניה, הם יצטרכו לרכוש ETA בבריטניה עבור אזרחי מלטה. טופס ETA אינו משתנה בהתאם למטרת הנסיעה. זה אותו דבר עבור כל המטיילים.

ישנם כמה אזרחים מלטזים שיצטרכו לרכוש ויזה לפני שיגיעו לבריטניה. זה כולל אנשים שרוצים לעבוד בבריטניה, לבלות שם יותר משישה חודשים או לחיות במדינה לצמיתות. הכנסת מערכת ETA אינה משנה את תוכנית הוויזה של בריטניה. הגשת בקשה לוויזה נפרדת לחלוטין מהגשת בקשה ל- ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי מלטה

יש למלא את טופס בקשת ETA באופן מקוון. אין חלופות מבוססות נייר זמינות, מכיוון שמערכת זו דיגיטלית לחלוטין.

למטיילים מלטזים מומלץ לעיין ברשימת הדרישות עבור ETA לפני ביצוע תוכניות הנסיעה שלהם, כך שהם יכולים להיות בטוחים שיש להם את כל מה שהם צריכים. חלק מהדרישות להגשת בקשה ל- ETA כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי – יכלול נתונים שונים, כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• כמה פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• תשלום עבור אגרת בקשה ETA.
• גילוי של כל עבר פלילי בעבר, עבירות הגירה או חברות (בעבר או בהווה) בקבוצה או בארגון אסור.

הפריט האחרון ברשימה זו נכלל מכיוון שה- ETA מתוכנן חלקית כמערכת אבטחה. נוסעים שמסומנים כסיכוני אבטחה פוטנציאליים לבריטניה יידחו.

מידע זה עדיין לא סופי ועשוי להיות כפוף לשינויים עד להצגת מערכת ETA. עם זאת, בעוד שחלק מהפרטים הקטנים עשויים להשתנות, הוא מספק למטיילים סקירה כללית של מה לצפות מטופס הבקשה.

כחלק מתהליך הגשת הבקשה, על המבקשים לשלם אגרה. המחיר טרם סוכם סופית, אך תשלום זה אינו ניתן להחזר ויש לשלמו במלואו לפני שניתן יהיה לטפל בבקשה.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי מלטה

לחברות הנסיעות יש את ה-ESTA של ארצות הברית ואת ETA הקנדי כתנאי להובלה, ולכן הן צפויות לעשות את אותו הדבר עם ETA הבריטי. משמעות הדבר היא כי הנוסעים יצטרכו להשלים את בקשתם לפני שהם מתחילים את הנסיעה שלהם. אם נוסע אינו יכול להציג ETA בריטי לאזרחים מלטזים בשדה התעופה היוצא שלהם, הם עלולים להיות מנועים מלעלות למטוס.

צפוי כי הטיפול בבקשת ETA ייקח עד 72 שעות. נוסעים צריכים לזכור זאת בעת הגשת הבקשה שלהם ולוודא שיש להם מספיק זמן לעיבוד הבקשה שלהם לפני שהם מתחילים את המסע שלהם.

אם בקשת ETA של נוסע נדחית, הוא לא יוכל להיכנס לבריטניה. אבל יש להם כמה אפשרויות. ראשית, הם יכולים לערער על ההחלטה. ערעורים עשויים להידחות. במקרה זה, על המועמדים להגיש בקשה לוויזה במקום זאת. זהו תהליך ארוך ומורכב יותר.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי מלטה

לאחר שבקשת ETA שלהם אושרה, אזרחי מלטה יכולים לבלות עד שישה חודשים בבריטניה. הם לא יכולים לעבוד שם, אבל הם יכולים להירשם למסלולי לימוד, והם יכולים לנוע בחופשיות ברחבי הארץ. אין ביקורת גבולות בין ארבע המדינות של אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד, מה שאומר שמטיילים מלטזים עם ETA יכולים לעבור בין אזורים אלה כרצונם.

אזרחים מלטזים בבריטניה

מלטה הייתה מושבה בריטית עד שנת 1974, והיא נותרה חברה בחבר העמים הבריטי. עד 1962 היו מעט מאוד הגבלות על הגירה מלטזית לבריטניה. זה הביא לסדרה של גלי מהגרים, ונותרה פזורה מלטזית גדולה במדינה כיום. למרות מהגרים מלטזים רבים חזרו מאוחר יותר לארץ מולדתם, יש עדיין נוכחות חזקה בבריטניה. בשנת 2001, מפקד האוכלוסין מצא מעל 30,000 ילידי מלטה בבריטניה, ויש גם אזרחים בריטים רבים ממוצא מלטזי.

בגלל הקשרים ההיסטוריים בין שתי המדינות, אלפי אזרחים מלטזים מבקרים בבריטניה מדי שנה. בשנת 2019, היו מעל 190,000 מבקרים ממלטה לבריטניה. בנוסף לתיירות, מלטזים רבים מבקרים בבריטניה כדי לראות חברים או קרובי משפחה שגרים שם. כמו אזרחי מלטה מדברים אנגלית, בריטניה היא גם יעד פופולרי עבור סטודנטים באוניברסיטה. הסכם הבריאות ההדדי של מלטה עם בריטניה, שנותר בתוקף גם לאחר עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי, פירושו שחלק מהמלטזים נוסעים לטיפול רפואי. כל הנוסעים הללו יזדקקו ל-ETA בריטי כאשר המערכת החדשה תיכנס לתוקף.