המדריך המלא שלך לבריטניה ETA לאזרחי נאורו

כאשר מערכת ETA החדשה של בריטניה מוצגת, אזרחים מנאורו יצטרכו להכיר אותה לפני הנסיעה. ה-ETA, שאמור להיכנס לתוקף עד שנת 2024, מחליף את תוכנית הפטור מוויזות הנוכחית. במדריך זה למטיילים מנאורו תלמדו כיצד עובד ה- ETA, כיצד להגיש בקשה אליו ולמה לצפות בעת נסיעה לבריטניה.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחי Nauruan?

ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, היא מערכת חדשה עבור בריטניה. עם זאת, מטיילים מנוסים עשויים כבר לדעת על תוכניות דומות. ETA מבוסס על תוכניות אחרות הקשורות לנסיעות, כגון ESTA של ארצות הברית או ETA הקנדי. בדיוק כמו תוכניות אחרות, היא נועדה לסייע לממשלה להשיג את מטרתה להפוך את גבולות המדינה לדיגיטליים, ולספק יותר פיקוח, בקרה וביטחון.

ETA הוא אישור נסיעה ולא ויזה. תהליך הבקשה הוא הרבה יותר פשוט וקל מאשר בקשת ויזה וניתן להשלים אותו במלואו באופן מקוון. לאחר הצגת ETA, הנוסעים יצטרכו להגיש בקשה לאחת לפני תחילת המסע.

כיצד ETA משפיע על מטיילים בנאורו?

כמו חברות אחרות בחבר העמים הבריטי, נאורו מככבת ברשימת 92 המדינות שעמן יש לבריטניה הסדר פטור מוויזה. בגלל זה, נוסעים מנאורו אינם זקוקים לויזה כדי להיכנס לבריטניה. נכון לעכשיו, הם יכולים לנסוע לבריטניה ללא כל ניירת נוספת, הדורשת רק את הדרכון שלהם. זה ישתנה כאשר המערכת החדשה תיכנס לתוקף, מכיוון שהם ידרשו ETA בריטי לאזרחי נאורו לפני שהם יכולים להיכנס למדינה.

ישנן מספר סיבות שונות מדוע נאוריאנים מגיעים לבריטניה. כל המבקרים מנאורו יצטרכו לעבור את אותו תהליך בקשה, ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם. סיבות אלה עשויות לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

כל הנאורואנים אשר הולכים לבלות פחות משישה חודשים בבריטניה, ואינם מתכוונים לעבוד בזמן שהותם במדינה, חייבים להגיש בקשה ל- ETA. מי שרוצה לעבוד, לבלות יותר משישה חודשים בבריטניה או לחיות שם לצמיתות יצטרך ויזה. היבט זה של המערכת נותר ללא שינוי. בקשות ויזה לא יושפעו מהכנסת תוכנית ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי נאורו

לפני תחילת המסע, הנוסעים יצטרכו למלא את טופס הבקשה ל- ETA. זה חייב להיעשות באינטרנט, כמו המערכת מתוכננת להיות דיגיטלית לחלוטין. אפשרויות מבוססות נייר לא יהיו זמינות. המועמדים יצטרכו גם לשלם אגרת בקשה, אשר תיעשה גם באינטרנט.

פורסמה רשימת הדרישות ל-ETA, אך חשוב לציין כי הפרטים טרם סוכמו סופית. חלק מהדברים כפופים לשינוי לפני הצגת המערכת, ומידע אחר, כגון עלות אגרת הבקשה ל- ETA, עדיין אינו זמין. ובכל זאת, מומלץ למטיילים לעיין ברשימת הדרישות הזו כדי לקבל סקירה כללית של איך תיראה האפליקציה. חלק מדרישות ETA בבריטניה כוללות את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי – יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים בסיסיים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• תשלום עבור אגרת בקשה ETA.
• חשיפת רישומים פליליים, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) בקבוצות או ארגונים אסורים.

אחת הסיבות העיקריות לכך שמערכת ETA מוצגת היא כדי לשפר את מערכות ההגנה של בריטניה, תוך סימון איומי אבטחה שנוסעים עלולים להציב. הנקודה האחרונה ברשימה לעיל נועדה להקל על כך. מועמדים הנחשבים כמהווים סיכון לבריטניה יידחו את בקשת ה- ETA שלהם.

יש למלא את טופס בקשת ETA בבריטניה ולשלם אותו במלואו לפני שניתן יהיה לעבד בקשה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי נאורו

במדינות אחרות עם מערכות דומות, חברות תעופה הפכו אישורי נסיעה אלקטרוניים לתנאי להובלה. זה יוצר תקדים שסביר להניח שיינקט במקרה של מערכת ETA הבריטית. הנוסעים יצטרכו להציג ETA מאושר בבריטניה עבור אזרחי נאורו בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם. אם הם אינם מסוגלים לעשות זאת, הם עלולים להיות מנועים מלעלות למטוס.

לכן, חשוב שנוסעים יגישו בקשה ל- ETA שלהם עם מספיק זמן לעיבוד לפני שהם מתחילים את המסע שלהם. תהליך הגשת הבקשה עשוי להימשך עד 72 שעות. לאחר מכן היא תאושר או תידחה. עם ETA מאושר, נאוריאנים יכולים כעת להתחיל את מסעם. הם יצטרכו להציג את ETA שלהם בשדה התעופה היוצא שלהם ושוב עם הגעתם לבריטניה.

ניתן לערער על בקשות ETA שנדחו. אם הערעור לא יצלח, ייתכן שנוסעים יוכלו להגיש בקשה לוויזה לבריטניה במקום זאת. זהו תהליך ארוך ומורכב יותר.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי Nauruan

עם ETA מאושר, אזרחי נאורו יכולים להיכנס לבריטניה ולהישאר במדינה לתקופה של עד שישה חודשים. הם יכולים להירשם לקורסים קצרים של מחקר, אבל הם לא יכולים לעבוד בזמן בארץ. בבריטניה יש ארבע מדינות מכוננות, שהן אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. מכיוון שאין ביקורת גבולות בין מדינות אלה, תושבי נאורו יכולים לנוע כרצונם. בריטניה חולקת גבול יבשתי אחד עם הרפובליקה של אירלנד, אך זוהי מדינה עצמאית, ולכן ETA אינו תקף שם.

מכיוון שנאורו כל כך רחוקה מבריטניה, נאוורים רבים שעושים את המסע ינצלו גם את ההזדמנות לנסוע למדינות אחרות באירופה. במקרה זה, הם יצטרכו לחפש את דרישות הכניסה עבור המדינות האחרות שהם רוצים לבקר. בריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור הנסיעות המשותף של שנגן, ולנוסעים לבריטניה אין אישור אוטומטי להיכנס למדינות אירופאיות אחרות. נוסעים מנאורו צריכים לחפש את דרישות ETIAS, הגרסה של האיחוד האירופי עצמו לאישור נסיעה אלקטרוני, שיוצג בקרוב.