המדריך המלא שלך לבריטניה ETA לאזרחי סמואה

כאשר בריטניה תיישם את תוכנית ETA החדשה שלה, מיליוני נוסעים יושפעו. מערכת אישורי הנסיעה הדיגיטליים אמורה להיכנס לתוקף עד שנת 2024, ולהחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית של בריטניה. מבקרים בסמואה הם בין אלה שיצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם מורשים להיכנס לבריטניה. המשך לקרוא כדי ללמוד על המערכת החדשה, כיצד היא פועלת וכיצד להגיש בקשה ל- ETA.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי סמואה?

מערכות אישורי נסיעה דיגיטליות הופכות נפוצות יותר במדינות ברחבי העולם. מטיילים מנוסים עשויים כבר להכיר את התוכניות הללו, הכוללות את ETA בקנדה ואת ESTA בארצות הברית. תוכנית ETA הקרובה היא הגרסה הבריטית של אישור נסיעה דיגיטלי. הוא תוכנן כחלק מתוכנית ממשלתית לדיגיטליזציה של הגבולות. זה מאפשר פיקוח ושליטה גדולים יותר על הכניסות למדינה. בתורו, זה ישפר את האבטחה.

ה- ETA מוצג כתחליף לתוכנית הפטור מוויזה הקיימת כיום בבריטניה. זו לא ויזה. במקום זאת, זהו אישור נסיעה. כאשר ETA מונפק למבקר, יש לו אישור לבלות עד שישה חודשים בבריטניה.

כיצד יושפעו המטיילים בסמואה?

סמואה היא חברה בחבר העמים הבריטי. משמעות הדבר היא שהיא נכללת ברשימת 92 המדינות שעמן יש לבריטניה הסכמי פטור מוויזה. כרגע, נוסעים סמואים אינם זקוקים למסמכים נוספים כדי להיכנס לבריטניה מלבד הדרכונים שלהם. מצב זה ישתנה כאשר מערכת ETA תיכנס לתוקף. בהמשך, תושבי סמואה יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני שיוכלו לנסוע לבריטניה.

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע סמואים בוחרים לבקר בבריטניה. חלק מהם כוללים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ETA בריטניה עבור אזרחי סמואה היא מערכת "מידה אחת מתאימה לכולם" המכסה את כל הסיבות הללו ועוד. כל תושבי סמואה המתכוונים לנסוע לבריטניה לתקופה של פחות משישה חודשים ימלאו את טופס הבקשה ל- ETA, שנשאר זהה, ללא קשר לסיבת נסיעתם.

לסמואים רבים יש דרכון ניו זילנדי. הם גם יצטרכו להגיש בקשה ETA תחת המערכת החדשה.

למערכת ETA אין השפעה על תוכנית הוויזה של בריטניה. חלק מתושבי סמואה דורשים כיום ויזה כדי לנסוע לבריטניה. זה לא ישתנה, והם עדיין יצטרכו ויזה כאשר המערכת החדשה תיכנס לתוקף. תושבי סמואה הזקוקים לויזה לבריטניה כוללים את אלה שרוצים לחיות באופן קבוע במדינה, אלה שמתכננים לבלות שם יותר משישה חודשים ואלה שרוצים לעבוד בבריטניה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי סמואה

נוסעים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA על ידי מילוי טופס מקוון. יש גם אגרת בקשה שיש לשלם, אשר ניתן לעשות זאת באופן מקוון. מכיוון שה- ETA הוא חלק ממערכת דיגיטלית, לא יהיו חלופות לא מקוונות זמינות.

מידע מסוים על דרישות ETA שוחרר. זה עדיין עשוי להשתנות, מכיוון שהמערכת עדיין לא גובשה סופית. לא כל הפרטים אושרו. לדוגמה, מחיר אגרת הבקשה טרם פורסם. דרישות אחרות עשויות להיות כפופות לשינוי לפני הצגת התוכנית.

למרות שהמידע הזה אולי לא סופי, עדיין כדאי להסתכל עליו, כי הוא מכין את הנוסעים למה לצפות מהמערכת. חלק מהדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

ETA נועד לשפר את הביטחון של גבולות בריטניה. מסיבה זו, הנוסעים מתבקשים לחשוף מידע על רישום פלילי וכו '. מועמדים עם קשרים לפשע מאורגן, ארגוני טרור או כנופיות עשויים לקבל את בקשותיהם, מכיוון שהן נחשבות לסיכון ביטחוני.

בקשות שלא הושלמו לא יטופלו. כמו כן, יש לשלם את האגרה במלואה לפני תחילת העיבוד.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי סמואה

ה-ETA הבריטי צפוי להפוך לתנאי הובלה. זה קרה במדינות אחרות עם אישורי נסיעה דיגיטליים משלהן, וחברות תעופה יכולות למנוע עלייה למטוס לנוסעים שאין להם אישור. בהתחשב בכך, חשוב שתושבי סמואה הנוסעים לבריטניה ישלימו את בקשת ה- ETA שלהם עם הרבה זמן. זה חייב להיות מעובד במלואו ומאושר לפני שהם מגיעים לשער העלייה למטוס שלהם.

זמן עיבוד ETA הוא הרבה יותר מהיר מאשר ויזה. עיבוד התהליך עשוי להימשך עד 72 שעות. לאחר מכן הנוסעים יצטרכו להציג את ETA הבריטי המאושר שלהם לאזרחי סמואה בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם ושוב בביקורת הגבולות בבריטניה.

תהיה מערכת ערעורים זמינה עבור בקשות ETA שנדחו. אם ערעור נדחה, לנוסע עשויה להיות אפשרות להגיש בקשה לוויזה במקום זאת.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי סמואה

לאזרח סמואה עם ETA מאושר יש אישור להיכנס לבריטניה ולהישאר שם עד שישה חודשים. במהלך תקופה זו, הם יכולים להירשם לקורסי לימוד, אבל הם לא יכולים לעבוד. מטיילים יכולים לעבור בין אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד, ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה, כרצונם. ETA אינו נותן להם אישור להיכנס הרפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

ל- ETA אין תוקף בשום מדינה מלבד בריטניה. בריטניה אינה חברה באזור הנסיעות המשותף של שנגן ולא באיחוד האירופי, כך שנוסעים אינם יכולים להיכנס באופן חופשי למדינות אירופאיות אחרות. תושבי סמואה שירצו לבקר בחלקים אחרים של אירופה יצטרכו לבדוק את דרישות הכניסה לפני הנסיעה. מערכת אישורי הנסיעה הדיגיטלית של האיחוד האירופי, ETIAS, צפויה להיות מוצגת בקרוב, מה שככל הנראה ישפיע על מטיילים בסמואה.