המדריך המלא שלך ל- ETA בבריטניה לאזרחי סנט לוסיאן

עד שנת 2024 תוצג מערכת ETA החדשה של בריטניה. תוכנית היתרי נסיעה זו אמורה להחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית ותשפיע על מטיילים ממדינות רבות ושונות, כולל סנט לוסיה. המשיכו לקרוא כדי לקבל מדריך מלא ל-ETA החדש, כולל כיצד להגיש בקשה אליו, למה לצפות מהמערכת החדשה וכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם נוסעים.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחי סנט לוסיאן?

מטיילים מנוסים אולי כבר מכירים את ESTA של ארצות הברית או ETA הקנדית, תוכניות שהיוו השראה לתוכנית ETA החדשה של בריטניה. מערכות אלה יוצרות אישורי נסיעה דיגיטליים, המעניקים לממשלה שליטה ופיקוח גדולים יותר על מי שנכנס למדינה. בתורו, זה עוזר לספק יותר ביטחון בגבול. ETA הבריטי, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, הוא יוזמה אחת בתוכנית ממשלתית גדולה יותר לדיגיטליזציה של גבולות המדינה. הוא מוגדר להחליף את מערכת הפטור מוויזה הנוכחית של בריטניה.

ETA משמש כאישור נסיעה דיגיטלי ולא ויזה. לבעלי ETA יש אישור להיכנס לבריטניה ויכולים להישאר במדינה עד שישה חודשים. ETA אינו מחליף ויזות. נוסעים הזקוקים לויזה כדי להיכנס לבריטניה – למשל, אלה שמגיעים למדינה כדי לעבוד – עדיין יזדקקו לויזה לאחר שמערכת ETA החדשה תיכנס לתוקף. בקשת ETA היא הרבה יותר פשוטה מבקשת ויזה וניתן להשלים אותה באופן מקוון.

כיצד יושפעו המטיילים בסנט לוסיאן?

לבריטניה יש הסדרי פטור מוויזות עם 92 מדינות. רשימה זו כוללת את חברות חבר העמים הבריטי, כגון סנט לוסיה. כתוצאה מכך, נוסעים מסנט לוסיה זקוקים כיום ללא יותר מאשר הדרכון שלהם כדי להיכנס לבריטניה ואינם נדרשים להגיש בקשה למסמכים נוספים. תוכנית ETA תשנה זאת. בעתיד, אזרחי סנט לוסיה יצטרכו להחזיק ETA, כמו גם את הדרכון שלהם, אם הם רוצים לנסוע לבריטניה.

כחברה בחבר העמים הבריטי, לסנט לוסיה יש קשר חזק עם בריטניה, ונסיעות בין שתי המדינות נפוצות. למטיילים מסנט לוסיה יש מספר סיבות שונות להגיע לבריטניה. סיבות אלה עשויות לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ETA בריטניה עבור אזרחי סנט לוסיאן מכסה את כל הסיבות ברשימה זו. יש טופס בקשה יחיד שהנוסעים חייבים למלא. כולם ימלאו את אותו טופס בקשה, ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם. עם ETA מאושר, סנט לוסיאנים יכולים להישאר בבריטניה עד שישה חודשים.

הכנסת ETA לא תשפיע על מערכת הוויזות. ככזה, מטיילים בסנט לוסיאן הזקוקים כיום לוויזה עדיין יצטרכו להגיש בקשה לאחת. לדוגמה, אלה שרוצים להשתקע לצמיתות בבריטניה, לבלות שם יותר משישה חודשים או לעבוד שם (בין אם לתקופות ארוכות או קצרות טווח) אינם מכוסים על ידי ETA ויצטרכו להגיש בקשה לוויזה. זהו תהליך נפרד לחלוטין מיישום ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי סנט לוסיאן

טופס בקשת ETA יהיה זמין למילוי מקוון. מכיוון שהמטרה הסופית של תוכנית ETA היא דיגיטציה של גבולות בריטניה, לא יהיו גרסאות לא מקוונות של הטופס.

לפני ביצוע תוכניות הנסיעה שלהם, המבקרים נזכרים לעיין ברשימת הדרישות שפורסמה עבור יישום ETA. מידע זה נתון לשינויים, שכן המערכת טרם גובשה סופית. פרטים מסוימים, כגון עלות אגרת הבקשה של ETA, עדיין ממתינים לאישור. למרות שדרישות אלה עשויות להשתנות מעט, הן עדיין נותנות למטיילים מסנט לוסיה סקירה כללית של מה שהם יכולים לצפות ממערכת ETA. הדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

הנקודה האחרונה חשובה מבחינה ביטחונית. אחת המטרות של מערכת ETA היא שמירה משופרת על גבולות בריטניה. ככזה, סינון ביטחוני הוא חלק מתהליך הגשת הבקשה. נוסעים מסנט לוסיה עם קשרים בעבר או בהווה לארגוני טרור, כנופיות או פשע מאורגן יידחו בקשותיהם אם הן נחשבות כמאיימות על ביטחון בריטניה ואזרחיה.

לפני שניתן יהיה להתחיל לטפל בבקשה, יש להשלים אותה כראוי, כאשר אגרת הבקשה משולמת במלואה. ניתן לשלם עמלה זו באופן מקוון באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי סנט לוסיאן

חברות תעופה וחברות תעופה אחרות צפויות להפוך ETA מאושר כתנאי לתובלה לנסיעה לבריטניה. בהתחשב בכך, על הנוסעים לוודא שהם משלימים את בקשתם זמן רב מראש, מה שמאפשר מספיק זמן לעיבודה לפני שהם מתחילים את המסע. הם יידרשו להציג ETA מאושר בבריטניה עבור אזרחי סנט לוסיאן פעמיים – בפעם הראשונה בשדה התעופה היוצא שלהם ופעם נוספת כאשר הם עוברים ביקורת גבולות עם הגעתם לבריטניה. נוסע שאין לו ETA להראות פקידים עלול להישלל הזכות לעלות למטוס.

עיבוד בקשת ETA עשוי להימשך עד 72 שעות. תוקם מערכת ערעור לבקשות שנדחו. אם ערעור נכשל, למבקש עשויה להיות הזדמנות נוספת, מכיוון שהוא עשוי להיות מסוגל להגיש בקשה לוויזה כדי לנסוע לבריטניה. זהו תהליך הרבה יותר ארוך ומסובך.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי סנט לוסיאן

עם ETA, אזרח סנט לוסיאן יכול להישאר בבריטניה עד שישה חודשים. במהלך תקופה זו, הם יכולים להירשם לקורס לימוד, אבל הם לא יכולים לעבוד. הם יכולים לנוע בחופשיות בין אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד, ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה. עם זאת, ETA אינו נותן אישור להיכנס הרפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

בריטניה אינה נמצאת באיחוד האירופי או באזור הנסיעות המשותף של שנגן, ול- ETA אין תוקף במדינות אחרות. סנט לוסיאנים המעוניינים לבקר במדינות אירופאיות אחרות יצטרכו להתייעץ עם דרישות הכניסה הרלוונטיות. האיחוד האירופי מפתח כיום מערכת אישורי נסיעה אלקטרונית משלו, המכונה ETIAS.