המדריך המלא שלך ל- ETA בריטניה לאזרחי וינסנט

בריטניה צפויה ליישם את תוכנית ETA החדשה שלה עד שנת 2024. מערכת זו של אישורי נסיעה דיגיטליים תחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית, ותשפיע על נוסעים ממדינות רבות ושונות. אזרחי סנט וינסנט והגרנדינים הם בין אלה שיכוסו על ידי ETA החדש. המשך לקרוא כדי לקבל מדריך כיצד ETA עובד, כיצד הוא ישפיע על חוויית הנסיעה וכיצד להגיש בקשה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחים וינסנטיאניים?

בשנים האחרונות, מספר מדינות הציגו מערכות של אישורי נסיעה דיגיטליים. מטיילים מנוסים עשויים כבר להיות בעלי ניסיון עם ETA בקנדה או ESTA בארצות הברית. תוכנית ETA היא הגרסה של בריטניה עצמה. כמו מערכות אחרות, היא מעניקה לממשלה שליטה רבה יותר על הגבול, ומאפשרת פיקוח רב יותר על הנכנסים למדינה ובדיקות ביטחוניות יעילות יותר. ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, מהווה חלק מתוכנית ממשלתית גדולה יותר לדיגיטליזציה של גבולות בריטניה.

ETA מחליף את תוכנית הפטור מוויזות הנוכחית של בריטניה. זו לא ויזה. במקום זאת, זהו אישור נסיעה דיגיטלי המעניק למחזיקים אישור להיכנס לבריטניה ולבלות שם עד שישה חודשים.

כיצד יושפעו המטיילים הוינסנטיאניים?

כמו חברות אחרות בחבר העמים הבריטי, סנט וינסנט והגרנדינים נכללת ברשימת 92 המדינות שעמן יש לבריטניה הסכמי פטור מוויזה. נכון לעכשיו, נוסעים וינסנטיאנים דורשים רק דרכון כדי להיכנס לבריטניה. המערכת הנכנסת תשנה זאת, ותחייב אותם לקבל תיעוד נוסף בדמות ETA החדש.

למטיילים וינסנטיאנים יש סיבות רבות להגיע לבריטניה. כחברה בחבר העמים הבריטי, לסנט וינסנט והגרנדינים יש קשרים חזקים עם בריטניה, ולרבים מתושבי וינסנט יש משפחה או חברים המתגוררים שם. הסיבות לנסיעתם עשויות לכלול:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

לא משנה מה הסיבה שלהם לביקור בבריטניה, מטיילים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי וינסנטיאן. התהליך זהה עבור כל הנוסעים, עם טופס בקשה אחד בלבד למלא, ללא קשר לסיבת הנסיעה.

להכנסת ETA לא תהיה כל השפעה על מערכת הוויזות של בריטניה. משמעות הדבר היא כי וינסנטיאנים הזקוקים כיום לויזה כדי להגיע לבריטניה עדיין יזדקקו לויזה לאחר הצגת התוכנית החדשה. וינסנטיאנים הזקוקים לויזה לבריטניה כוללים את אלה המתכוונים לעבוד שם (בין אם באופן זמני או קבוע), אלה שרוצים לחיות במדינה, ואלה המתכננים לבלות שם יותר משישה חודשים. מערכת בקשת הוויזה נפרדת לחלוטין מה- ETA ולא תשתנה על ידי התוכנית החדשה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחים וינסנטיאנים

כדי להגיש בקשה ל-ETA, הנוסעים יצטרכו למלא טופס מקוון. ETA הוא חלק מתוכנית דיגיטלית, ולכן חלופות לא מקוונות לא יהיו זמינות. ניתן לשלם את אגרת הבקשה ETA גם באופן מקוון.

לפני תחילת הגשת הבקשה, נוסעים יכולים להכין את עצמם על ידי עיון ברשימת דרישות ETA שפורסמו. חשוב לציין כי מידע זה עשוי להשתנות. התוכנית טרם גובשה סופית, וכמה פרטים עדיין אינם זמינים. לדוגמה, עלות אגרת הבקשה טרם אושרה. למרות זאת, הדרישות האלה נותנות למטיילים מושג למה לצפות. הם כוללים:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

אחת המטרות של מערכת ETA היא לשפר את אבטחת הגבולות של בריטניה. זו הסיבה לכך שנוסעים מתבקשים לחשוף מידע רגיש על עברם. אם למטייל יש קשרים לכנופיות, טרור או פשע מאורגן, הם עשויים להיחשב כסיכון ביטחוני. במקרה זה, בקשת ETA שלהם לא תאושר.

יש להשלים את הבקשה בזהירות ובצורה נכונה, ויש לשלם את אגרת הבקשה במלואה לפני שניתן יהיה להתחיל לטפל בה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחים וינסנטיאנים

במדינות אחרות שהציגו אישורי נסיעה דיגיטליים משלהן, אישור מאושר נחשב לתנאי הובלה. סביר להניח שזה יקרה גם בבריטניה. ככזה, אזרחים וינסנטיאנים הנוסעים לבריטניה יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA שלהם זמן רב מראש, מה שמאפשר מספיק זמן לעבד אותו לפני שהם מגיעים לשדה התעופה היוצא שלהם.

הטיפול ב-ETA צפוי להימשך עד 72 שעות. אם היא מאושרת, הנוסע אינו זקוק לניירת נוספת. כעת יש להם אישור להיכנס לבריטניה. הם יצטרכו להציג את ETA הבריטי המאושר שלהם לאזרחים וינסנטיאנים בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם ושוב בביקורת הגבולות בבריטניה. נוסעים שאינם יכולים להציג ETA עשויים להיות מנועים מלעלות למטוס.

אם בקשת ETA נדחית, למטיילים עדיין יש כמה אפשרויות. תהיה מערכת ערעור במקום. במקרה שהערעור נדחה, ייתכן שהנוסע יוכל להגיש בקשה לוויזה במקום. זהו תהליך ארוך ומורכב משמעותית מה-ETA.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחים וינסנטיאנים

לאחר שאזרח סנט וינסנט והגרנדינים קיבל את בקשת ETA שלהם, יש להם אישור להיכנס לבריטניה ולבלות שם עד שישה חודשים. הם לא יכולים לעבוד בארץ. במהלך שהותם, הם יוכלו לנוע בחופשיות בין אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד, שהן ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה. ל-ETA אין תוקף חוקי ברפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

אם נוסע וינסנטיאני רוצה לבקר במדינות אירופאיות אחרות כחלק מאותו טיול, הוא יצטרך לחפש את דרישות הכניסה הרלוונטיות. בריטניה אינה חלק מהאיחוד האירופי או מאזור הנסיעות המשותף של שנגן, ולכן לאישור הכניסה לבריטניה אין השפעה על מדינות אחרות. מערכת אישורי הנסיעה הדיגיטליים של האיחוד האירופי, ETIAS, נמצאת כעת בפיתוח.