המדריך המלא שלך ל- ETA החדש בבריטניה לאזרחי טונגה

כרגע, בריטניה נמצאת בתהליך של פיתוח תוכנית חדשה של אישורי נסיעה דיגיטליים, ETA. תוכנית זו, שתושק עד שנת 2024, תחליף את מערכת הפטור מוויזות הנוכחית. מבקרים טונגנים בבריטניה הם בין המטיילים שיושפעו מהכנסת ETA. קרא מדריך זה כדי ללמוד הכל על האופן שבו תוכנית הנסיעות החדשה תעבוד ולגלות כיצד להגיש בקשה ל- ETA.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי טונגה?

בשנים האחרונות, מדינות רבות ושונות ברחבי העולם פיתחו אישורי נסיעה דיגיטליים למבקרים. נוסעים מתמידים עשויים כבר להכיר חלק מתוכניות אלה, הכוללות את ESTA בארצות הברית ואת ETA בקנדה. בדומה לאלה, ה-ETA החדש של בריטניה, או אישור נסיעות אלקטרוני, יאפשר למבקרים להיכנס למדינה מבלי להגיש בקשה לוויזה. במקום זאת, הם יוכלו להיכנס עם אישור נסיעה דיגיטלי.

ETA הוא חלק אחד מתוכנית ממשלתית בריטית רחבה יותר לדיגיטליזציה של גבולות המדינה. כאשר הוא יוצג, הוא יעניק לממשלה פיקוח רב יותר על אנשים הנכנסים למדינה, יאפשר בקרת גבולות יעילה יותר ויקל על זיהוי איומים פוטנציאליים על ביטחונה של בריטניה.

כיצד יושפעו המטיילים בטונגה?

טונגה היא חברה בחבר העמים הבריטי. כמו מדינות חבר העמים הבריטי האחרות, היא נכללת ברשימת 92 המדינות שעמן חתמה בריטניה הסכמי פטור מוויזה. משמעות הדבר היא כי אזרחי טונגה אינם צריכים להגיש בקשה לויזה כדי לבקר בבריטניה. על פי השיטה הנוכחית, בעלי דרכונים טונגניים יכולים להיכנס למדינה ללא צורך ברכישת מסמכים נוספים. זה ישתנה כאשר מערכת ETA החדשה תושק, מכיוון שהטונגים יצטרכו כעת להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם נוסעים.

בריטניה כבר זמן רב יעד פופולרי עבור טונגים. לשתי המדינות קשרים היסטוריים, וטונגה נותרה חברה בחבר העמים. מבקרים טונגנים מגיעים לבריטניה ממספר סיבות שונות. אלה עשויים לכלול:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ללא קשר לסיבה לביקור של נוסע בודד בבריטניה, הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי טונגה. טופס הבקשה הוא "מידה אחת מתאימה לכולם", כך שכל מועמד ישתמש באותו טופס, לא משנה מה הסיבה שלו לנסיעה. כאשר הם מאושרים עבור ETA, הם יכולים להישאר בבריטניה עד שישה חודשים.

ישנן נסיבות מסוימות בהן מטיילים מטונגה חייבים להגיש בקשה לויזה כדי להיכנס לבריטניה. הצגת תוכנית ETA לא תשנה זאת, ומערכת בקשת הוויזה לא תשתנה בשום אופן על ידי ETA החדש. טונגים שרוצים לעבוד בבריטניה, לחיות שם לצמיתות, או לבלות יותר משישה חודשים במדינה צריכים להגיש בקשה לוויזה, הן תחת הסטטוס קוו והן לאחר שמערכת ETA נכנסת לתוקף.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי טונגה

מטיילים טונגים יכולים להגיש בקשה ל- ETA באמצעות טופס מקוון שיונפק על ידי ממשלת בריטניה. מכיוון שה- ETA הוא חלק מתוכנית דיגיטלית גדולה יותר, טפסים חלופיים מבוססי נייר לא יהיו זמינים. יש לשלם את אגרת הבקשה של ETA גם באופן מקוון.

טופס הבקשה המקוון דורש מהנוסעים למלא מספר שדות עם מידע על עצמם, על הרקע שלהם ועל תוכניות הנסיעה שלהם. פרטים מסוימים על דרישות אלה עבור ETA פורסמו, אך הפורמט המדויק של טופס הבקשה ונוסח השאלות עדיין נתון לשינויים. המערכת טרם גובשה סופית, כך שחלק מהמידע אינו זמין כעת. לדוגמה, ידוע כי ETA יהיה דמי בקשה, אבל המחיר עדיין לא פורסם. למרות שהמידע הזה עשוי להשתנות, הנוסעים עדיין צריכים להסתכל עליו, מכיוון שהוא ייתן להם מושג כללי על איך תיראה האפליקציה. חלק מהדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

אחת הסיבות העיקריות להטמעת מערכת ETA החדשה היא אבטחה. הנוסעים מתבקשים לחשוף מידע רגיש על עברם כדי שהרשויות הבריטיות יוכלו לזהות בקלות סיכוני אבטחה פוטנציאליים. מועמד עם קשרים לקבוצות טרור ופשע מאורגן או כנופיות עשוי לקבל את בקשתו נדחית.

מועמדים צריכים לטפל בעת מילוי הטפסים שלהם כדי להבטיח שהם עושים את זה נכון. לאחר השלמתה במלואה ותשלום אגרת הבקשה, הבקשה יכולה לעבור לשלב העיבוד. בקשות שלא הושלמו או שלא שולמו לא יטופלו.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי טונגה

צפוי כי ETA ייקח עד 72 שעות של זמן עיבוד. אם זה יצליח, הנוסע לא יצטרך לנקוט צעדים נוספים. כעת יש להם אישור להיכנס לבריטניה והם יכולים להתחיל את מסעם. הם צריכים להיות מוכנים להציג את ETA המאושר שלהם לאזרחי טונגה בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם ושוב עם הגעתם לבריטניה.

אם בקשת ETA נדחית, המבקש יכול לעבור דרך מערכת הערעור אם הוא רוצה. מועמדים שערעוריהם נכשלים עשויים להיות מסוגלים להגיש בקשה לוויזה לביקור בבריטניה במקום זאת, אם כי מדובר בתהליך ארוך בהרבה.

ה-ETA צפוי להיות תנאי להובלה. לכן, אם נוסע לא יציג ETA מאושר בשדה התעופה שממנו הוא יוצא, ייתכן שלא יעלה למטוס. בהתחשב בכך, חשוב מאוד שהמטיילים יתארגנו היטב. הם יצטרכו לסיים את בקשתם מוקדם, מה שיאפשר מספיק זמן לעיבוד.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי טונגה

עם ETA מאושר, מטייל טונגני יכול להיכנס לבריטניה ולהישאר שם עד שישה חודשים. הם יכולים לנוע בחופשיות בין ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה, שהן אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. הרפובליקה העצמאית של אירלנד, שעמה חולקת בריטניה את הגבול היבשתי היחיד שלה, אינה מכוסה על ידי ETA.

טונגים המעוניינים לבקר במדינות אחרות יצטרכו לחפש את דרישות הכניסה הרלוונטיות. בריטניה אינה נמצאת באיחוד האירופי או באזור שנגן, ול- ETA אין תוקף משפטי בחלקים אחרים של אירופה.