הסבר על ETA בריטניה לאזרחי מזרח טימור

החל משנת 2024, כל אדם המתכנן לנסוע לכל אחת מהמדינות המרכיבות את בריטניה יהיה כפוף למערכת ETA חדשה. בקשה ל- ETA צריכה להיעשות לפני תחילת כל מסע לבריטניה ותחול באופן אוניברסלי, כולל למטיילים שעשויים להיות זכאים כעת לפטור מוויזה.

המאמר שלהלן יפרט את כל המידע הרלוונטי הנוגע לאזרחי מזרח טימור המתכננים לנסוע לבריטניה וכיצד הם עשויים להיות מושפעים מה- ETA. הוא גם סוקר את ההנחיות המפורטות כיצד להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה.

מהו ETA בבריטניה?

מערכת הגירה הדומה למערכות ETA של ארה"ב וקנדה, ETA בריטניה היא תוכנית הרשאת נסיעות אלקטרונית (ETA) שפותחה לאחרונה. מתוכננת פריסה מלאה עד סוף 2024. זה מגיע כתוצאה משינויים מרכזיים בחוק הלאום והגבולות של ממשלת בריטניה.

על פי חקיקה חדשה זו, כל גבולות בריטניה מתוכננים להפוך לדיגיטליים לחלוטין, כאשר ETA עובד כהיתר דיגיטלי למבקרים זרים. ההיתר מעניק כניסה לכל ארבע מדינות בריטניה: אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

בריטניה פרסמה רשימת זכאות של מדינות שאזרחיהן יוכלו להגיש בקשה ל- ETA. ישנן 92 מדינות ברשימה (נכון לעכשיו), ומזרח טימור נכללת. ETA בבריטניה לאזרחי מזרח טימור נדרש ללא קשר לסיבת הנסיעה, כולל תיירות, ביקור משפחה או חברים, עסקים, לימודים או טיפול רפואי.

חשוב לציין כי ETA יחול על כל השיטות האפשריות של נסיעה חוקית והגעה לבריטניה החל משנת 2024. לכל נמל כניסה רשמי תהיה מערכת דיגיטלית, כלומר שדות תעופה, נמלי ים ונמלי רכבת יורוסטאר.

כיצד תשפיע השיטה החדשה על אזרחי מזרח טימור?

לפני ההשקה המיועדת של ETA, כל אזרח מזרח טימור שרצה לנסוע לבריטניה למטרות תיירות היה חופשי לעשות זאת ללא צורך להגיש בקשה לוויזה כל עוד הם נפגשו מבקר רגיל הדרישות ושהותם הייתה למשך פחות משישה חודשים.

החל משנת 2024, כל המטיילים במזרח טימור המעוניינים להיכנס לבריטניה לשהייה קצרה יצטרכו להגיש בקשה ל-ETA, לא משנה מה הסיבה. הכללים לא השתנו ולא ישתנו עבור כל אזרח מטימור לסטה שרוצה לעבוד או לבלות יותר משישה חודשים במדינה. זה עדיין ידרוש בקשת ויזה לבריטניה.

מהו תהליך הגשת הבקשה ל- ETA?

למרות שייתכנו כמה שינויים לפני היישום הסופי, יש מספיק פרטים על מערכת ETA החדשה זמינה. כדי לתת לאזרחי מזרח טימור מושג למה לצפות, יידרשו הדברים הבאים עבור ETA בריטי לאזרחי מזרח טימור:

• דרכון ביומטרי תקף של מזרח טימור.
• תמונת פספורט עדכנית בפורמט דיגיטלי.
• פרטים אישיים – שם מלא, תאריך לידה וכתובת מגורים עדכנית.
• פרטי דרכון – מספר, תאריך הנפקה וארץ הנפקה.
• פרטי העסקה – שם המעסיק, כתובת ופרטי התקשרות.
• פרטי נסיעה, כולל מטרת הביקור והכתובת לשימוש בעת השהייה בבריטניה.

מועמדי ETA מזרח טימור יידרשו גם לחשוף מידע על אלמנטים מסוימים בחייהם האישיים ובהיסטוריה שלהם. מידע זה כולל שאלות על השתייכות לקבוצות אסורות, היסטוריית הגירה ורישומים פליליים.

מידע זה ייבדק מול מאגרי מידע לאומיים ובינלאומיים מטעם כוחות הגבול וממשלת בריטניה. ETA לא יאושר עבור כל מועמד הנחשב איום על הביטחון הלאומי. אם ETA מסורב ניתן לקבל ויזה, אך הדבר תלוי בנסיבות אישיות.

אופן הטיפול בבקשה?

לאחר השלמת הבקשה המקוונת , נדרש תשלום. ניתן לשלם עמלה שאינה ניתנת להחזר באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב. כל בקשה ללא תשלום נלווה לא תטופל. עיבוד סטנדרטי מוערך לקחת 48 עד 72 שעות. מומלץ להגיש בקשה ל- ETA בריטי לאזרחי מזרח טימור זמן רב לפני תאריך ההגעה המיועד.

כיצד ETA ישפיע על תהליך הכניסה?

אם בקשת ETA מאושרת, היא מוענקת לנוסע בצורה של אישור דיגיטלי המקושר לדרכון שלו. הפרטים של כל ETA מאושר יירשמו בפרטי הנוסעים המתקדמים, ובאחריות חברות נסיעות ברחבי העולם לוודא שלנוסעיהן יש אישורים תקפים כדי שיוכלו להיכנס לבריטניה באופן חוקי.

נוסעים ממזרח טימור שאינם מסוגלים לספק ETA מאושר עלולים להימנע מגישה לכל רכבת, סירה או מטוס החוצים לשטח בריטניה. הגישה עדיין עשויה להידחות בגבול בריטניה אם גורמים רשמיים מאמינים כי בעל ETA אינו קביל על פי החוק הבריטי.

מהו פרק הזמן שמכסה ETA?

ETA בריטי יהיה תקף לתקופה של 180 יום מיום ההנפקה. החריג היחיד לכלל זה הוא אם הדרכון המקושר אמור לפוג לפני תום תקופה זו. אף מבקר מאף אחת מ-92 המדינות ברשימה הנ"ל, כולל מזרח טימור, לא יורשה להישאר בבריטניה מעבר לתאריך התפוגה של דרכונו, ללא קשר לזמן שנותר ב-ETA שלו.

אם פג תוקפו של ETA במהלך שהייה בבריטניה, יהיה צורך להגיש בקשה חדשה על מנת להאריך את השהייה. במקרים מסוימים, ייתכן שהנוסעים אפילו יצטרכו לחזור למדינות האם שלהם כדי להגיש מחדש את הבקשה. לקבלת מידע נוסף על תהליך ETA בבריטניה עבור אזרחי מזרח טימור, בקר בסעיף השאלות הנפוצות .

שים לב שבמהלך התקופה החוקית של ETA, למחזיק יש חופש תנועה ברחבי בריטניה. נקודת הגבול של הכניסה, ללא קשר למקום שבו היא נמצאת, מכסה את כל ארבע המדינות. אין גבולות פנימיים בין אנגליה, ויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. עם זאת, נוסעים ממזרח טימור לצפון אירלנד מכל אחת מהמדינות המרכיבות האחרות יידרשו להציג את דרכוניהם.