הסבר על ETA הבריטי לאזרחי ספרד

עם תוכניות במקום לפריסה שתושלם עד סוף 2024, כל המבקרים בארבע המדינות הבודדות של בריטניה ימצאו את עצמם כפופים למערכת ETA חדשה. בקשות ל- ETA צריכות להיות מוגשות בזמן טוב לפני תאריך הנסיעה, וזה כולל את כל הנוסעים והלאומים שאולי היו זכאים בעבר לפטור מוויזה.

המאמר הבא יעביר את המידע החשוב ביותר לאזרחי ספרד המתכוונים לצאת לטיול בבריטניה לאחר שנת 2023, כיצד הם עשויים להיות מושפעים מהתקנת המערכת החדשה, וטיפים כיצד להגיש בקשה ל- ETA.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי ספרד?

שרת הפנים של הממשלה השמרנית באותה תקופה, פריטי פאטל, הודיעה על שינויים בחוק הלאום והגבולות הבריטי 2022.

על פי חקיקה חדשה זו, כל גבולות בריטניה יהיו דיגיטליים לחלוטין, וכל המבקרים בבריטניה יזדקקו לאישור אלקטרוני חדש כדי לקבל כניסה לשהייה קצרת טווח.

החל משנת 2024, ההיתר יהיה אישור נסיעה אלקטרוני (ETA) הדומה לתוכניות המופעלות במדינות אחרות כמו ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד. זה חל על כל ארבע המדינות של בריטניה: אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

התהליך נועד להדק את ההגירה ולשמור על שליטה, לאחר פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי, ללא הפרעה משמעותית כדי לאפשר נסיעה חלקה למבקרים אמיתיים.

על מי משפיע ה-ETA?

לפני חקיקה זו, אזרחי מדינות רבות יכלו לבקר בבריטניה ללא צורך בוויזה, רק עם תעודת זהות לאומית (למדינות אזור שנגן) או דרכון. השינויים בחוק הלאום והגבולות מסירים את הפריבילגיה של פטור מוויזות ומציגים את ETA.

רשימה זו של המדינות שאליהן חל ETA היא 92, כפי שפורסם כעת, וספרד נכללת ברשימת זכאות זו. מבקרים מספרד יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA, ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם – תיירות, עסקים, חינוך, טיפול רפואי וביקור משפחה וחברים כלולים כולם כסיבות תקפות.

ETA יחול על כל השיטות החוקיות האפשריות של נסיעה לבריטניה משנת 2024 ואילך. המשמעות היא שהמערכת הדיגיטלית תהיה במקום בכל מקום, משדות תעופה, דרך נמלי ים ועד נמלי רכבת יורוסטאר.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי ספרד?

בשנים שקדמו למערכת ETA החדשה, בהיותם ממדינה חברה באיחוד האירופי, אזרחים ספרדים שרצו לנסוע לבריטניה לא היו צריכים להגיש בקשה לוויזה אם משך שהותם המיועדת היה פחות מ -6 חודשים. זה היה כל עוד הם עמדו בדרישות המבקרים הסטנדרטיות .

החל משנת 2024 ואילך, אף אחד מהכללים שנקבעו בעבר לא יחול, כאשר הכל יעבור לדרישה של היתר ETA כדי להיות מסוגל להיכנס לארץ.

מהו תהליך הגשת הבקשה ל- ETA?

למרות שייתכנו כמה שינויים קלים לפני השלמת הפריסה הצפויה , תהליך הגשת הבקשה ידוע.

הנה איך ומה נדרש כדי להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי ספרד:

ETA היא מערכת דיגיטלית, וכל היישומים צריכים להיעשות באופן מקוון. אינך יכול להגיש בקשה על ידי הגשת ניירת או הגשת בקשה באופן אישי.

כל נוסע ב-ETA דורש את הדברים הבאים:

• דרכון ספרדי בתוקף.
• תמונת פספורט עדכנית בפורמט דיגיטלי לנוחות השימוש.
• כתובת דוא"ל חוקית.

טופס הבקשה יבקש את הפרטים הבאים:

• פרטים אישיים – שם מלא, תאריך לידה וכתובת מגורים עדכנית.
• פרטי דרכון – מספר, תאריך הנפקה וארץ ההנפקה
• פרטי העסקה – שם, כתובת ופרטי התקשרות של המעסיק.
• פרטי נסיעה – מטרת הביקור והכתובת (ים) שישמשו בעת השהייה בבריטניה.

כמו כן, תתבקש לספק מידע אישי נוסף. יישאלו שאלות על היסטוריית ההגירה שלך (והאם אתה מחזיק באזרחות כפולה או באזרחות כפולה), רישומים פליליים, היסטוריית סמים, מצב בריאותי וקשרים עם או השתייכות לקבוצות אסורות.

מידע זה ייבדק מול מאגרי מידע לאומיים ובינלאומיים המשמשים את כוחות הגבול של בריטניה ומחלקות ממשלתיות אחרות בבריטניה. אנשים המסומנים בדגל עשויים להידחות מ-ETA.

תשלום באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי נדרש גם בעת הגשת בקשתך. בקשות ללא תשלום לא יטופלו.

כיצד מעובדת בקשת ETA?

משך הזמן הסטנדרטי לעיבוד צפוי להיות בין 48 ל -72 שעות, אך זה יכול להיות ארוך יותר בהתאם לנפח תעבורת היישומים באותה עת.

בגלל זה, העצה למטיילים ספרדים היא להגיש בקשה ETA כמה שיותר זמן לפני תאריך הנסיעה שלהם.

כיצד ETA ישפיע על תהליך הכניסה?

כאשר בקשה לאישור ETA בריטי עבור אזרחי ספרד תאושר, הנוסע יקבל אותה בצורה של אישור דיגיטלי המקושר לדרכון הספרדי התקף שלהם.

כל ETA מאושר מוגש על מסדי נתונים מתקדמים של מידע על נוסעים שאליהם ניגשים חברות התעופה כדי להבטיח שהן יכולות לבדוק שלכל הנוסעים שלהם יש את האישורים הנדרשים לנסוע לבריטניה. יש לבדוק אותם לפני שאתה רשאי לעלות למטוס, מעבורת או רכבת יורוסטאר.

נוסעים שיגיעו לגבול ללא ETA לא יורשו להיכנס. כמו כן, ETA בבריטניה לאזרחי ספרד אינו מבטיח כניסה. פקידי הגבול רשאים לדחות כל מי שהם מאמינים שאינו קביל על פי החוק הבריטי.

איזו תקופת זמן מכסה ETA בבריטניה?

ETA יימשך 180 יום מיום ההנפקה. אם תוקף דרכון פג לפני תום ששת החודשים המותרים, ETA מבוטל. אף מבקר מ-92 המדינות הזכאיות ל-ETA, כולל ספרד, לא יורשה להישאר בבריטניה מעבר לפקיעת תוקף דרכונו, ללא קשר למשך הזמן שנותר ב-ETA שלו.

במקרה שאזרח ספרדי מוצא את עצמו בבריטניה עם ETA שפג תוקפו, יהיה צורך להגיש בקשה חדשה באופן מיידי. במצבים מסוימים, זה עשוי לדרוש לחזור לספרד כדי לעשות זאת.

במהלך תקופת 180 הימים, ETA מאפשר חופש נסיעה בכל רחבי בריטניה וביקורים ללא הגבלה.

אם אתה מתכוון לבקר בבריטניה במשך יותר משישה חודשים או רוצה לעבוד, תזדקק לויזה ולא ETA.

אם אתה זקוק למידע נוסף על ETA בבריטניה עבור אזרחי ספרד, בקר בסעיף השאלות הנפוצות .