ה-ETA הבריטי לאזרחי ישראל: כל מה שצריך לדעת

בשנת 2024, אזרחי ישראל הנוסעים לבריטניה בריטניה) יידרשו לקבל אישור נסיעות אלקטרוני בבריטניה (ETA). זהו אישור דיגיטלי חדש שחובה לאזרחי מדינות שיכולים לנסוע לאנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד ללא ויזה לנסיעות קצרות. זה כולל ישראלים.

לפניכם מדריך מקיף ל-ETA בבריטניה לאזרחים ישראלים. זה כולל דרישות, תהליך הבקשה וציפיות נסיעה.

מדוע ה-ETA בבריטניה מוצג לאזרחים ישראלים

ה-ETA בבריטניה הוא חלק מיוזמה ממשלתית רחבה יותר לדיגיטליזציה של הגבולות ולשיפור האבטחה. מערכת היתרי הנסיעה הדיגיטלית החדשה מאפשרת לממשלת בריטניה יותר שליטה ופיקוח על אנשים הנכנסים למדינה.

מטרתו היא להרתיע מהגרים בלתי חוקיים וקבוצות פשע מאורגן מלהיכנס לבריטניה ולזהות איומים פוטנציאליים על הביטחון הלאומי לפני שהם מגיעים לאדמת בריטניה.

ה-ETA נועד גם לשפר את בקרת הגבולות ולייעל את תהליך ההגירה עבור נוסעים מאומתים מראש, בסיכון נמוך.

עבור אזרחים ישראלים, ה-ETA בבריטניה מציג הטבות הכוללות את הדברים הבאים:

 • זה מהיר וקל ליישם ולקבל אישור זמן הגעה מאושר.
 • זה משתלם יותר מה-EVW הנדרש עבור מדינות ערביות מסוימות ואישורי נסיעה דיגיטליים דומים אחרים שנכפו על ידי מדינות אחרות.
 • אתה רק צריך להגיש בקשה ל-ETA כל שנתיים – לא בכל פעם שאתה מבקר בבריטניה.

כיצד מערכת ETA בבריטניה תשפיע על הישראלים

נכון לעכשיו, אזרחים ישראלים אינם צריכים להיות בעלי זמן הגעה משוער כדי לנסוע לבריטניה. עם זאת, ברגע שה-ETA של בריטניה פתוח לשרת אזרחי ניו זילנד ב-2024, עליהם להגיש בקשה ולקבל אישור זמן תקף לפני הנסיעה לבריטניה. זה נדרש לאזרחים שאינם בעלי ויזה המגיעים לבריטניה בדרך האוויר, הים או היבשה.

ETA בבריטניה תקף למטרות הנסיעה הבאות:

 • שהות קצרת טווח של פחות משישה חודשים (180 ימים) לתיירות, לימודים קצרים, ביקור חברים ובני משפחה ופעילויות עסקיות וטיפולים רפואיים מותרים
 • שהות לטווח קצר עד שלושה חודשים (90 יום) בזכיון אשרת עובד יצירתי
 • מעבר דרך בריטניה (כלומר, החלפת מטוסים), בין אם עוברים בביקורת הגבולות בבריטניה ובין אם לאו

כדי להיות זכאים ל-ETA, ישראלים חייבים לעמוד בתנאים הבאים:

 • היה אזרח של מדינה שיש לה מעמד של ויתור על ויזה בבריטניה. ישראל נכללת ברשימת המדינות שאזרחיהן זקוקים ל-ETA כדי לנסוע לבריטניה.
 • להחזיק בדרכון ביומטרי בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לתאריך היציאה המיועד מבריטניה.
 • אין בכוונתך להישאר, לעבוד או ללמוד בבריטניה יותר משישה חודשים.
 • אין לך רישום פלילי והפרות הגירה בעבר בבריטניה או במקומות אחרים.

כל המטיילים הישראלים, כולל ילדים ותינוקות , זקוקים ל-ETA לפני נסיעה לבריטניה. הורים ואפוטרופוסים יכולים להגיש בקשה ל-ETA בשמם.

אנשים שהפרו בעבר את חוקי ההגירה, בעלי עבר פלילי או ריצו עונש מאסר של יותר מ-12 חודשים בבריטניה או בכל מדינה אחרת עשויים שלא להיות זכאים ל-ETA. במקרים כאלה, אנשים אלה עשויים לשקול להגיש בקשה לויזה לבריטניה במקום זאת.

אזרחים ישראלים המתכננים לעבוד או לשהות בבריטניה יותר משישה חודשים עדיין חייבים להגיש בקשה לויזה מתאימה לבריטניה. הבקשה והטיפול לויזה לבריטניה יישארו ללא שינוי ברגע שמערכת ה-ETA תיפתח לישראלים.

דרישות ל-ETA בבריטניה לאזרחים ישראלים

לאחר שה-ETA פתוח לישראלים, הזכאים ל-ETA בבריטניה חייבים להכין את דרישות היישום הבאות:

 • דרכון ביומטרי שהונפק על ידי ישראל, שאזרחיו אינם צריכים ויזה כדי לנסוע לבריטניה לנסיעות קצרות
 • תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית
 • כתובת אימייל חוקית
 • אמצעי תשלום אלקטרוני תקין, כגון כרטיס אשראי או חיוב, Apply Pay או Google Pay

הגשת בקשה ל-ETA בבריטניה לישראלים

בקשות ETA בבריטניה לאזרחים ישראלים יהיו מקוונות לחלוטין דרך האתר הרשמי של ממשלת בריטניה או האפליקציה מבלי לבקר בקונסוליות או במשרדי ויזה.

מילוי בקשת ETA אמור להימשך 15 דקות לכל היותר. ודא שיש לך את כל הדרישות והמידע הדרוש לפני שתתחיל בתהליך הבקשה. הנה מדריך שלב אחר שלב כיצד ישראלים יכולים להגיש בקשה ל-ETA.

 1. העלה או צלם תמונה של הדרכון שבו תשתמש כדי לנסוע לבריטניה. ודא שאתה כולל את התמונה ואת שתי שורות המספרים והאותיות בתחתית.
 2. העלה תמונת פספורט עדכנית או צלם תמונה באמצעות מצלמת המכשיר שלך, אם יש כזו. זה חייב להיות תמונה מקורית ולא צילום מסך. יש לשמור את התמונות כקובץ jpeg או עם סיומת הקובץ .jpg. ילדים בני תשע ומטה לא יצטרכו סריקה או תמונה של פניהם.
 3. מלא את כל המידע הנדרש. אלה כוללים מידע אישי (כלומר, שם, תאריך לידה), פרטי דרכון, פרטי תעסוקה, כתובת מגורים ופרטים ליצירת קשר. אפליקציית ETA אינה דורשת פרטי נסיעה או דרישות כספיות. עם זאת, אזרחים ישראלים חייבים לוודא שהשהות שלהם בבריטניה היא לכל היותר שישה חודשים ויש להם מספיק כסף כדי לכסות את כל הוצאות הנסיעה כדי למנוע בעיות כלשהן.
 4. ענה על שאלות בנושא אבטחה וזכאות. כמו כל ביקור אחר בבריטניה, מבקשי ETA ישראלים חייבים לחשוף בכנות רישום פלילי, עבירות הגירה קודמות, וכל אסוציאציות עם או חברות בכל קבוצה או ארגונים בלתי חוקיים או בלתי חוקיים.
 5. שלם עבור בקשת ETA בבריטניה באופן מקוון. בקשת ETA בבריטניה עולה 10 פאונד כל אחד. כדי להשלים את הבקשה, עליך לשלם את העמלה באופן מקוון באמצעות כרטיס אשראי או חיוב, Apple Pay או Google Pay.

לאחר הגשת הבקשה המקוונת שלך ל-ETA בבריטניה בהצלחה, תקבל אישור בדוא"ל.

טיפים להגשת בקשה ל-ETA בבריטניה לאזרחים ישראלים

כדי להימנע מטעויות נפוצות, עקוב אחר ההנחיות האלה עבור יישום מהיר ויעיל של ETA מקוון בבריטניה.

 • ספק או צלם תמונות ברורות ואיכותיות של הדרכון שלך ושל עצמך. ודא שהתמונות תואמות למפרטי תמונת הדרכון והן בצבע מלא ללא פילטרים או אפקטים.
 • ודא שאתה מספק מידע מדויק ואמיתי. כל מידע שגוי או כוזב ואף הסתרת מידע רלוונטי עלול לגרום לדחיית הבקשה.
 • בדוק מראש אם שיטת התשלום המקוונת שלך עובדת ויש לך מספיק כסף כדי לשלם עבור הבקשה באופן מקוון.
 • הקפד לעיין ולבדוק שוב את פרטי הבקשה שלך לפני הגשה.

אם מטיילים ישראלים צריכים לתקן טעויות בבקשת ה-ETA שלהם , הם יכולים לעשות זאת במהירות על ידי הגשת הבקשה מחדש ותשלום האגרה שוב. עם זאת, זה מומלץ רק אם המבקש בטוח שטעויות קלות עמדו מאחורי הדחייה הראשונית.

עיבוד ה-ETA בבריטניה לישראלים

עם הגשת בקשת ה-ETA שלך בבריטניה, המידע שלך ייבדק ביסודיות כדי להבטיח שאתה עומד בכל קריטריוני הזכאות. זה כרוך באימות הפרטים שלך מול מסדי נתונים אבטחה מרובים כדי לזהות אי התאמות או חששות אבטחה פוטנציאליים שעלולים לנבוע מהיישום שלך.

על המועמדים לקבל החלטה על בקשת ה- ETA שלהם בתוך 72 שעות מהגשת. ברוב המקרים, המועמדים מקבלים את ה-ETA המאושר שלהם תוך דקות מהגשה. עם זאת, חשוב לציין שעיבוד של בקשות מסוימות עשוי להימשך יותר משלושה ימים.

כמו אזרחים אחרים הפטורים בויזה, מומלץ לאזרחים ישראלים להגיש בקשה ל-ETA שלהם לפני הזמנת הטיול בבריטניה כדי למנוע עיכובים או בעיות אחרות.

דחיית בקשות ETA אינה אומרת שלמבקש חל איסור מוחלט לבקר בבריטניה. הם עדיין יכולים להגיש בקשה לויזה לבריטניה, תהליך ארוך ומורכב יותר. אם תחליט להגיש בקשה לויזה, ייתכן שיהיה חיוני להתאים את תוכניות הנסיעה שלך בהתאם.

נסיעה עם בריטניה ETA לאזרחים ישראלים

ה-ETA בבריטניה מקושר דיגיטלית לדרכון של אדם. הוא תקף לשנתיים, ומאפשר ביקורים קצרים מרובים של עד שישה חודשים לביקור. עליך להגיש בקשה ל-ETA חדש לאחר שנתיים או כאשר פג תוקפו של הדרכון שלך, המוקדם מביניהם, כדי להמשיך להיות מורשה לנסוע לבריטניה.

יציאה לבריטניה

מטיילים ישראלים הנוסעים לבריטניה חייבים להציג את אותו הדרכון שבו השתמשו עבור בקשת ETA המקוונת. אינך יכול להשתמש באחד אחר מכיוון שה-ETA בבריטניה הוא מסמך אלקטרוני המקושר לדרכון שלך. זהו אישור דיגיטלי, כך שאינך צריך להביא תדפיס נייר של ה-ETA שלך.

לפני העלייה למוביל שלך (כלומר, מטוס, ספינה או רכבת), הרשויות יבדקו אם יש לך את המסמך המתאים לנסיעה על ידי סריקת הדרכון שלך. הם יאפשרו עלייה למטוס רק לנוסעים ישראלים שיכולים להציג תעודת זמן או ויזה מאושרת בבריטניה. אנשים שעדיין ממתינים להחלטה בבקשתם לא יורשו לעלות.

מגיעים לבריטניה

ETA אינו מבטיח הרשאה של אדם פרטי להיכנס לבריטניה. עם הגעתם, אזרחים ישראלים בעלי ETA מאושר בבריטניה עדיין חייבים להגיש את מסמכי הזהות שלהם לכוח הגבול של בריטניה.

ודא שיש לך את התיעוד להוכחת תוכניות הנסיעה שלך להמשך אם תתבקש. זה בדרך כלל אומר הצגת כרטיס ליציאה מבריטניה תוך שישה חודשים מהגעת. כמו כן, יש צורך להוכיח שיש לך מספיק כספים כדי לפרנס את עצמך בבריטניה במהלך שהותך ולחזור הביתה.

גם אם יש לך ETA בבריטניה, אתה עדיין עלול להרחיק אותך בגבול אם תיכשל בבדיקת גבול או לא תעמוד בתנאי כניסה אחרים.

שום גבול פיזי לא מפריד בין ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה: אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד. נוסעים ישראלים עם ETA מאושר שעברו דרך סוכנות הגבולות בכניסה יכולים לנוע בחופשיות בין מדינות אלו.

בבריטניה, ישראלים יכולים להשתמש באמצעי תחבורה שונים, כמו רכבות, מעבורות וטיסות מקומיות. לפני העלייה למעבורת או טיסה פנימית בתוך בריטניה, הם צריכים רק להציג תעודה מזהה, בדרך כלל דרכון או רישיון נהיגה.

ETA בבריטניה אינו תקף באירלנד או במדינות אחרות באירופה.

ה-ETA תקף רק לנסיעות בתוך בריטניה. לא ניתן להשתמש בו כדי להיכנס לרפובליקה של אירלנד, מדינה עצמאית נפרדת או כל מדינה אירופאית אחרת. חשוב לציין שבריטניה אינה חלק מהאיחוד האירופי או מאזור הנסיעות המשותף של שנגן.

אזרחים ישראלים המתכננים לבקר באירלנד או במדינות אחרות באירופה צריכים לבדוק את דרישות הכניסה של היעד שלהם ולוודא שהם עמדו בהם לפני הזמנת נסיעתם.

נוסעים יכולים לעיין בדף השאלות הנפוצות לקבלת מידע נוסף על ETA בבריטניה.