מדריך ל- ETA החדש בבריטניה לאזרחי בליז הנוסעים

בריטניה משנה את כללי הנסיעה שלה לנכנסים למדינה לאחר 2024. משמעות הדבר היא כי אזרחי בליז הנוסעים לבריטניה חייבים להגיש בקרוב בקשה ETA לפני היציאה לדרך. ערכת הרשאות חדשה זו כוללת יישום מקוון קצר שניתן להשלים בשבועות או בימים שלפני הנסיעה. מדריך זה מסביר כיצד ETA החדש בבריטניה ישפיע על אזרחים מבליז המעוניינים לנסוע לבריטניה, כמו גם כיצד להשיג אישור נסיעה חדש זה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי בליז

ETA החדש של בריטניה הוא תוכנית אישורים מקוונת שמסננת נוסעים לפני שהם מגיעים למדינה. ETA אינה ויזה, ואזרחי בליז אינם צריכים להגיש בקשת ויזה רגילה. על ידי קביעת זכאותו של אדם לנסוע לבריטניה, תוכנית ETA בבריטניה פועלת באופן דומה לפטור מוויזה. למי שמכיר את הנסיעות מבליז לארה"ב, היא מתכוונת לשקף את מערכת ESTA (מערכת אלקטרונית לאישור נסיעה).

ה-ETA הוכרז כחלק משינוי נרחב בכללי ההגירה של בריטניה. לגישה יעילה עם הנחיתה, המטרה היא להפוך את תהליך הכניסה לדיגיטלי באופן מלא עם eGates. עבור תושבי בליז, הדבר יוצר תהליך הגשת מועמדות מקוון נוסף שלא היה קיים בעבר. זה יהפוך לנורמה אחרי 2024, כאשר כל תושבי בליז חייבים לציית לכללים אלה.

אזרחי בליז אינם לבד בהגשת בקשה ל-ETA. ברחבי העולם, ישנן 92 מדינות שאינן דורשות כיום ויזה כדי להיכנס לבריטניה, וכולן חייבות כעת להגיש בקשה ל- ETA. אלה כוללים ממלכות חבר העמים הבריטי, כמו איי בהאמה וקנדה, כמו גם אנטיגואה וברבודה. ETA חל באופן ספציפי על מי שמבקר במדינה כתייר או שהייה קצרה אחרת, כגון נסיעות עסקים, ביקורים רפואיים ומפגשים משפחתיים. שהייה מעל 180 יום, או אלה שמתחילים לעבוד בבריטניה, יצטרכו להגיש בקשה לוויזה רגילה ולא ETA.

כיצד תשפיע מערכת ETA החדשה על אזרחי בליז?

ETA בריטניה לאזרחי בליז יוסיף שלב נוסף לתהליך הנסיעה. כמו ממלכות חבר העמים הבריטי אחרות, אזרחי בליז יכולים לנסוע ללא ויזה לבריטניה. כל עוד הם לא מתכננים לקחת על עצמם עבודה ויכולים לפרנס את עצמם במהלך שהותם, יש מעט הגבלות כניסה עבור תיירים בליז (או מבקרים פנאי אחרים). עם זאת, בעוד שבעבר משמעות הדבר הייתה שדרכון יספיק, על האזרחים להגיש כעת בקשה ל- ETA בריטי לפני שיוכלו לעזוב את בליז לבריטניה.

ETA בריטניה החדשה עבור אזרחי בליז היא חובה. אי הגשת בקשה ל- ETA תגרום לכך שאותו אדם לא יורשה להיכנס למדינה ואף עלול להיות מסומן. זה יכול לגרום לבעיות הגירה נוספות בביקורים עתידיים. כדי להבטיח כניסה חוקית למדינה, הגש בקשה ל- ETA בבריטניה באופן מקוון.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי בליז

מערכת ETA עדיין נמצאת בשלבי סיום, אך הוכרזו היסודות של מי, היכן וכיצד להגיש בקשה. אלה הזכאים כיום ל- ETA כוללים את כל 92 המדינות ללא ויזה, כולל בליז. כמו כן פורסמה רשימת דרישות . זה כפוף לשינוי עד שה- ETA יהיה פעיל, אך הוא מספק את היסודות של מה שניתן לצפות במהלך תהליך הבקשה.

על מנת להתחיל, אזרחי בליז יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA באופן מקוון. מערכת זו דיגיטלית לחלוטין, ללא צורך במסמכי נייר או דואר. זה אומר שאין צורך לבקר בקונסוליה, שגרירות או מרכז ויזה. כדי להשלים את הבקשה, על המבקש להגיש את המסמכים הבאים:

• דרכון ביומטרי תקף שהונפק על ידי מדינה זכאית, כמו בליז.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• פרטים אישיים, כולל שם מלא, תאריך לידה, עיסוק ופרטי התקשרות.
• מטרת ופרטי הנסיעה בתוך בריטניה, כולל מידע על טיסות ולינה.
• כרטיס אשראי או חיוב לתשלום אגרת בקשה ETA.

תהליך הגשת הבקשה צפוי להימשך לא יותר מעשר דקות. מועמדים בליז יתבקשו גם למלא טופס מקוון. זה כולל טופס גילוי לגבי עבר פלילי ועבירות הגירה. על המועמד גם לאשר אם הוא – או היה אי פעם – חבר בקבוצה או בארגון אסור. על שאלות ביטחוניות חיוניות אלה יש לענות בכנות על הסיכון של העמדה לדין. מועמדים שלא יעמדו בדרישות הבטיחות לא יורשו להיכנס.

כיצד ETA בבריטניה עבור בליזים מעובד

בקשת ETA תוגש לטיפול לאחר תשלום אגרה שאינה ניתנת להחזר. עם התשלום, המבקש יקבל דוא"ל אישור על ההגשה. לאחר מכן מתחיל זמן העיבוד, עם תפנית צפויה תוך 72 שעות. דוא"ל אישור נוסף יישלח כדי לוודא שלמבקש יש ETA לכניסה לבריטניה.

מכיוון ש- ETA מאושר הוא חובה לנסיעה, תושבי בליז חייבים להגיש בקשה מספיק זמן לפני תאריך הנסיעה המיועד שלהם. זאת על מנת שניתן יהיה לעבד ולאשר את בקשתם. אם ETA נדחה, ייתכן שהמבקש יוכל לערער על ההחלטה או להגיש בקשה לוויזה רגילה. מבקרים עם עבר פלילי, למשל, צריכים לעבור את תהליך הוויזה הסטנדרטי.

כל הנוסעים הזכאים הנכנסים לבריטניה יזדקקו לאישור הגעה משוער, לא משנה מהיכן הם נוסעים. בליזים הנוסעים בתוך אירופה ונכנסים לבריטניה דרך אירלנד או צרפת, למשל, יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA. מכיוון שהתהליך דיגיטלי לחלוטין, ניתן לעשות זאת בכל שלב לפני הכניסה לבריטניה, בתנאי שיש מספיק זמן.

ללא קשר לאופן שבו נוסעים בבריטניה נכנסים למדינה, יש להציג ETA מאושר בגבול, ולעתים קרובות, מהמדינה היוצאת. חברות התעופה יידרשו לסנן נוסעים עבור ETAs בעת העלייה למטוס כתנאי להובלה. אי הצגת ETA תקף בשדה תעופה, נמל ימי או תחנה אחרת מסוג זה, עלולה להוביל לכך שהנוסע לא יורשה לעלות למטוס. עם ההגעה לבריטניה, על הנוסע לספק שוב הוכחה לאישור ETA תקף המקושר לדרכון הביומטרי שלו.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי בליז

ETA בריטי תקף בכל ארבע המדינות של בריטניה, ומאפשר לבליזים לנסוע לאנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד. אין צורך בניירת נוספת או אישורים כדי לנסוע ברחבי האיים הבריטיים הללו. עבור אלה החוצים לרפובליקה של אירלנד ולא לצפון אירלנד, נדרשת ויזה תקפה לאזור שנגן של האיחוד האירופי. מידע נוסף ניתן למצוא בדף השאלות הנפוצות בבריטניה .

בליזים בבריטניה

תושבי בליז מקבלים נסיעות ללא ויזה בבריטניה כחברים בחבר העמים הבריטי. עם אוכלוסייה של מעל 400,000, לכל תושבי בליז הזכאים יש את הזכות לבקר בבריטניה למטרות תיירות וסיבות אחרות שאינן קשורות לעבודה. אמנם אין טיסות ישירות, אבל קונקשנים במקסיקו ובארצות הברית מספקים גישה לכל שדות התעופה הגדולים של בריטניה.