מהי ההשפעה של ETA החדש בבריטניה עבור אזרחי איטליה?

איטלקים המתכננים לבקר בבריטניה בשנת 2024 יזדקקו לאישור כניסה חדש כדי לחצות את הגבולות. הסכמים אירופיים לפני הברקזיט עדיין חלים על איטלקים, והם אינם דורשים ויזה לביקור בבריטניה. עם זאת, עם כניסתה של מערכת ETA, הנוסעים זקוקים לאישור לפני שהם עולים על מטוס לבריטניה. להלן מדריך מקיף ל- ETA החדש בבריטניה עבור אזרחי איטליה, כולל הדרישות ותהליך הגשת הבקשה במהלך פריסתו:

מהו ETA החדש בבריטניה עבור אזרחי איטליה?

בריטניה מתכננת להשיק מערכת בקרת גבולות חדשה שתרשום את מספר האנשים היוצאים או נכנסים למדינה. Electronic Travel Authorisation (ETA) היא מערכת דיגיטלית המאפשרת למבקרים מאיטליה להגיש בקשה להיתר לפני הנסיעה לבריטניה. המערכת החדשה תהיה דומה למערכת הוויזות הדיגיטליות של ארה"ב ותאפשר לרשויות לבצע בדיקות ביטחוניות לפני כניסת מבקרים לבריטניה.

משרד הפנים הבריטי מאמין שהתוכנית תיכנס לתוקף החל משנת 2024 וצפויה לטפל ביותר מ-30 מיליון בקשות בשנה. ETA החדש בבריטניה חל רק על מדינות עם הסכמי ויזה עם בריטניה. לדוגמה, כרגע, אזרחים איטלקים אינם זקוקים לויזה לביקור קצר טווח בבריטניה. משמעות הדבר היא שממשלת בריטניה אינה יכולה לעקוב אחר אזרחים איטלקים הנכנסים או יוצאים מהמדינה.

תפקידה העיקרי של מערכת ETA הוא להדק את ביקורת הגבולות. עם ETA, רשויות הגבול יכולות לספור את מספר האזרחים האיטלקים הנכנסים או יוצאים מהמדינה. כמו כן, קל יותר לבדוק איומים ביטחוניים לפני שהנוסע עוזב את איטליה. המידע המסופק במהלך יישום ETA מאפשר לרשויות בבריטניה לקבוע אם מבקר מהווה סיכון ביטחוני לבריטניה או שיש לו בעיות הגירה קודמות.

מלבד חסימת נוסעים הנחשבים לסיכונים ביטחוניים, ETA הבריטי החדש מאפשר לאיטלקים לתכנן את הטיול שלהם בבריטניה במקום שיחזירו אותם לגבול. נוסעים מגישים בקשה ל- ETA לפני שהם מגיעים לשדה התעופה ומובטח להם שהם יקבלו כניסה למדינה. חברות התעופה מובטחות גם כי הנוסעים יקבלו אישור להיכנס למדינה במקום להיות מוחזר בגבול.

ממשלת בריטניה תשיג את ETA באמצעות חוק הלאום והגבולות. הצעת החוק מניחה את היסודות לאכיפת תוכנית ETA, כולל הדרישות, תהליך הגשת הבקשה ותוקפה של ETA. הוא גם מספק את העילה לסרב או לבטל ETA.

מהן ההשפעות של ETA על אזרחי איטליה?

ETA בריטניה החדש עבור האיטלקים משפיע על דרישות מעבר הגבול. לדוגמה, אזרחים איטלקים הם ממדינה ללא ויזה ואינם זקוקים למסמכים כלשהם כדי לחצות את גבולות בריטניה או לחצות את המדינות בשטח בריטניה. עם זאת, עם כניסתה של ETA, אזרחים איטלקים יזדקקו לאישור חדש כדי להיכנס לבריטניה. חברת התעופה תבדוק את הרשאות הנסיעה האישיות של אזרחי איטליה לפני הנסיעה כדי להימנע מחיובי קנס.

ETA יאפשר לאיטלקים לנסוע ברחבי בריטניה כתיירים לשהייה קצרת טווח. לדוגמה, מבקרים יכולים להישאר בשטח הבריטי במשך שישה חודשים עם ETA. משמעות הדבר היא שנוסעים יכולים להשתמש ב-ETA למטרות תיירות ועסקים בשל האופי קצר הטווח של ההתקשרויות. איטלקים יכולים גם להשתמש ב- ETA כדי לבקר בבריטניה לטיפולים רפואיים או ללימודים קצרי טווח במוסדות בריטיים. בעוד שביקור חברים ובני משפחה מותר לבעלי ETA, מטיילים אינם יכולים לעבוד או לבצע פעילויות מניבות הכנסה בבריטניה מבלי לרכוש את הוויזה והיתר העבודה הדרושים.

תהליך הגשת הבקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי איטליה

הבקשה ל- ETA הבריטי תושלם באופן מקוון, והנוסעים אינם צריכים לבקר בקונסוליה או בשגרירות הבריטית כדי לקבל את אישור הנסיעה. לפני שמבקר מתחיל בתהליך הגשת הבקשה, עליו להיות מוכן לספק את המידע הבא:

• מידע אישי: על הנוסע למסור את שמו ופרטים אישיים אחרים. מבקרים עם שם אחד צריכים להשתמש בתווי LNU 'שם משפחה לא ידוע' או FNU 'שם פרטי לא ידוע' מכיוון שהשם הפרטי ושם המשפחה הם חובה. חשוב גם לציין את תאריך הלידה והמין.
• דרכון: הדרכון הביומטרי צריך לספק מידע על מדינת האזרחות, תאריך ההנפקה, תאריך התפוגה, מספר הדרכון ולאומים אחרים של המבקש. מבקר צריך לנסוע עם הדרכון ששימש ליישום מכיוון שה- ETA יצורף למספר הדרכון, ומספר דרכון אחר לא יעבוד.
• פרטי קשר: על הנוסע לספק את כתובת ביתו, מיקוד, עיר וארץ מגוריו. יש לספק כתובת דוא"ל חוקית גם כדי ליצור קשר עם המבקש על ההצלחה או הדחייה של בקשת ETA. לפעמים, נדרש מספר טלפון או מספר נייד.
• מידע על נסיעות: על הנוסע לספק מידע על נסיעות, כולל מטרת הנסיעה ומקום המגורים בבריטניה. מבקרים השוהים במלון צריכים לספק את פרטי ההזמנה של המלון, בעוד שמטיילים המבקרים בעיירות שונות צריכים לספק את מסלול הטיול שלהם.
• שאלות זכאות: חלק משאלות הזכאות שהנוסע עשוי להיתקל בהן הן סוגיות הגירה כמו דחיית גבולות או ויזה, עבר פלילי, החזקת סמים או היסטוריית שימוש בהם ופעילויות טרור או אישומים. הנוסעים צריכים גם לענות על שאלות הקשורות לבריאות כמו חיסונים, זיהומים קיימים וחיסונים.
• פרטי כרטיס חיוב/אשראי: לצורך עיבוד מקוון של ETA הבריטי עבור אזרחי איטליה, יש להגיש אמצעי תשלום. עם התשלום, ניתן לאשר בקשה ולעבד.

השלמת יישום ETA אורכת 10 עד 15 דקות, אך העיבוד אורך 48 עד 72 שעות. כשהבקשה תאושר, הנוסע יקבל אימייל אישור. לפיכך, על המועמדים להגיש בקשה מספר ימים לפני הנסיעה כדי למנוע עיכובים עקב זמן הטיפול. אזרחי איטליה אינם צריכים להדפיס את דוא"ל האישור. בעת הסריקה, מספר הדרכון המשמש לבקשה יציג ETA מאושר בגבול.

היתרונות של ETA בריטניה עבור אזרחי איטליה

ETA הבריטי החדש נועד להועיל לאיטלקים ולממשלת בריטניה. לדוגמה, ETA מאפשר סינון ועיבוד מהירים יותר בגבולות בריטניה. עם מידע מוקדם על כל המטיילים, ביקורת הגבולות הבריטית תהיה מצוידת טוב יותר להילחם בפשעים ולהפוך את בריטניה לבטוחה עבור אזרחים זרים ואזרחים בריטים. מכיוון שמערכת ETA אוטומטית, האיטלקים ייהנו מבדיקות גבולות מהירות יותר. רשות הגבולות תבדוק את פרטי המבקר לפני מתן ETA. בגבול, הרשויות יסרקו רק את תוקפו של ETA במקום לבדוק סיכונים אחרים.

מערכת ETA החדשה מאפשרת לאיטלקים להגיש בקשה לאישור נסיעה מכל מדינה ברחבי העולם במקום לבקר בשגרירות בריטניה באיטליה. זמן העיבוד קצר גם הוא ומאפשר למבקרים לתכנן את מסלול הטיול שלהם. לקבלת מידע נוסף, מטיילים איטלקים יכולים לעיין בסעיף השאלות הנפוצות של ETA בבריטניה .