מידע על ETA בריטניה עבור אזרחי איסלנד

החל משנת 2024 ואילך, כל מטייל שירצה לבקר בבריטניה יזדקק ל-ETA. מאמר זה מספק מידע לגבי אזרחי איסלנד, כולל כיצד הם יושפעו מה- ETA והנחיות כיצד להגיש בקשה לאישור נסיעה אלקטרוני.

מהו ETA בבריטניה?

בעקבות שינויים מרכזיים בחוק הלאום והגבולות של ממשלת בריטניה, בריטניה תציג תוכנית הרשאת נסיעות אלקטרונית (ETA) שאמורה להיות מושקת במלואה עד סוף 2024. הוא יהיה דומה למערכות הקיימות המופעלות על ידי ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד.

על פי תנאי החקיקה החדשה, כל גבולות בריטניה הולכים להפוך לדיגיטליים לחלוטין, כאשר ETA עובד כמעבר דיגיטלי למבקרים זרים. הגישה המוענקת באמצעות היתר ETA יחיד בבריטניה כוללת את אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

נכון לעכשיו, ישנן בסך הכל 92 מדינות הכלולות ברשימת המדינות שהונפקו על ידי הממשלה שיזדקקו לאזרחיהן כדי להגיש בקשה ל- ETA (איסלנד היא אחת המדינות המפורטות הללו). כל מטייל מאיסלנד הרוצה לבקר לשהייה קצרה בבריטניה חייב להגיש בקשה ל- ETA.

ETA חל על כל הסיבות לנסיעות עסקים, לימודים, תיירות ופנאי, ביקור חברים או משפחה וטיפול רפואי. היא תחול גם על כל אמצעי התחבורה, וכל שדות התעופה, נמלי הים ונמלי הרכבת יורוסטאר יהיו חלק מהתוכנית החדשה.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי איסלנד?

לפני השינוי המוצע בנוהל, כל עוד עמדו בדרישות המבקרים הסטנדרטיות , כל אזרח איסלנדי שרצה לנסוע לבריטניה לתקופה של פחות משישה חודשים יכול היה לעשות זאת ללא צורך להגיש בקשה לוויזה כלשהי. משנת 2024 ואילך, תידרש ETA בריטניה לאזרחי איסלנד. היא אינה מחליפה את הוויזה הסטנדרטית שכל אזרח שאינו אזרח בריטניה זקוק לה אם הוא רוצה לעבוד בבריטניה או רוצה להישאר יותר משישה חודשים.

מהו תהליך הגשת הבקשה ל- ETA?

למרות שכפופים לשינויים סופיים, יש מספיק פרטים על מערכת ETA החדשה כדי להיות מסוגלים לתת לאזרחי איסלנד תצוגה ברורה של מה לעשות ומה נדרש בעת הגשת בקשת ETA.

על מנת להגיש בקשה, יש צורך בדרישות הבאות:

• דרכון איסלנדי בתוקף (בתוקף פירושו שהוא חייב להיות מעודכן בעת הנסיעה המיועדת).
• תמונת פספורט עדכנית בפורמט דיגיטלי.

הבקשה תבקש את הפרטים הבאים:

• פרטים אישיים – שם מלא, תאריך לידה וכתובת מגורים עדכנית.
• פרטי דרכון – מספר, תאריך ההנפקה וארץ ההנפקה.
• פרטי העסקה – שם, כתובת ופרטי התקשרות של המעסיק.
• פרטי נסיעה, כולל מטרת הביקור בבריטניה והכתובת לשימוש בזמן השהייה במדינה.

מבקשי ETA יתבקשו גם לחשוף מידע בנוגע ללאום (כגון אזרחות כפולה), היסטוריית הגירה בעבר, השתייכות לקבוצות אסורות כלשהן בהווה או בעבר וכל עבר פלילי.

מידע זה ייבדק מול מאגרי מידע לאומיים ובינלאומיים המשמשים את כוחות הגבול וממשלת בריטניה. כל נוסע פוטנציאלי שייחשב כבעל חשש לביטחון הלאומי לא יקבל אישור ETA.

אופן הטיפול בבקשה?

יישום ETA נעשה באופן מקוון. אין מערכת מבוססת נייר או פנים אל פנים. כל בקשה חייבת להיות מלווה בתשלום שאינו ניתן להחזר באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי. כל בקשה שתוגש ללא תשלום תבוטל ולא תטופל.

העיבוד צפוי להימשך בין 48 ל-72 שעות, אך מומלץ להגיש בקשה זמן רב לפני מועד הנסיעה הצפוי. אם ETA נדחה, הנוסע יכול להגיש בקשה לוויזה, אך אין ערובה שהיא תונפק.

כיצד ETA ישפיע על תהליך הכניסה?

לאחר קבלת בקשת ETA בבריטניה, היא מוקצית לנוסע כאישור דיגיטלי המקושר לדרכון שלו.

כל ה-ETA המאושרים מוגשים במסדי נתונים גלובליים מתקדמים של מידע על נוסעים. זה מאפשר לחברות נסיעות בינלאומיות להמשיך להיות אחראיות להבטיח שלנוסעיהן יש את מסמכי הנסיעה וההיתרים הרלוונטיים להיכנס לבריטניה. נוסעים איסלנדים שאינם יכולים לספק אישורי ETA תקפים לא יורשו להיכנס לרכבות, סירות ומטוסים הנכנסים לשטח בריטניה.

ETA בריטי לאזרחים איסלנדים אינו מבטיח כניסה לבריטניה. אם ביקורת הגבולות סבורה שמישהו אינו קביל על פי החוק הבריטי, כניסתו תסורב.

מהו פרק הזמן המכוסה על ידי ETA?

ETA יהיה תקף למשך שישה חודשים מיום ההנפקה. החריג לכך יהיה אם הדרכון שאליו הוא מקושר נגמר לפני תום תקופת 180 הימים.

אף מבקר מאיסלנד או מכל אחת מ-92 המדינות המפורטות לא יוכל להישאר בבריטניה יותר מהתאריך התקף של הדרכון הנוכחי שלו, ללא קשר לכמה זמן ה-ETA תקף.

אם ETA אמור לפוג בזמן שהמבקר נמצא בבריטניה, יש להגיש בקשה ל- ETA חדש. ETA חדש בבריטניה עבור אזרחי איסלנד יהיה תקופת תוקף חדשה של שישה חודשים.

במהלך תקופת 180 הימים של ETA תקף, אזרחים איסלנדים יוכלו לנסוע לארבע המדינות של בריטניה, אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד כמה פעמים שהם רוצים. ההיתר מעניק למעשה 180 יום של תנועה בלתי מוגבלת בתוך גבולות בריטניה. אנא שימו לב כי עדיין תידרשו להציג תעודה מזהה עם תמונה אם אתם נוסעים לצפון אירלנד מיבשת בריטניה.

מי שמחפש מידע נוסף על התהליך והבקשה ל – ETA בבריטניה לאזרחי איסלנד יכול לעשות זאת על ידי ביקור בסעיף השאלות הנפוצות .