עדכון נסיעות עבור ETA בריטניה עבור אזרחי סלובקיה

בעקבות הפרישה מהאיחוד האירופי והצורך בנראות רבה יותר של ההגירה, חקיקה בהתאם לחוק הלאום והגבולות הבריטי 2022 תציג אישור נסיעה חדש משנת 2024 ואילך.

ההיתר הוא אישור נסיעה אלקטרוני (ETA) והוא אוניברסלי לכל הנוסעים ממדינות זכאיות שנהנו בעבר מפטור מוויזה.

מאמר זה יסביר את כל המידע החשוב עבור ETA בריטניה עבור אזרחים סלובקים המתכננים לערוך ביקור בבריטניה משנת 2024 ואילך, כולל כיצד הם יושפעו מהכללים החדשים וכיצד להגיש בקשה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי סלובקיה?

על פי החקיקה החדשה, כל גבולות בריטניה צפויים להפוך לדיגיטליים לחלוטין החל משנת 2024, כאשר ETA הבריטי פועל כסוג של היתר המעניק כניסה לארבע מדינות בריטניה; אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

ETA הבריטי הוא היתר דיגיטלי הדומה ל- ESTA האמריקאי ול- ETA הקנדי. לוח הזמנים של ההשקה מראה שהמערכת החדשה צפויה להסתיים במלואה עד סוף 2023.

ETA אינו מחליף את מערכת הוויזה הקיימת לבריטניה. לא יהיה שינוי עבור כל המדינות שאזרחיהן תמיד דרשו ויזה לביקור בבריטניה.

בזמן כתיבת שורות אלה, יש רשימה של 92 מדינות שאזרחיהן הוגדרו כצריכות להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה, וסלובקיה היא אחת מהן. ניתן לצפות ברשימה המלאה של המדינות הזכאיות ל-ETA כאן.

ETA בבריטניה לאזרחים סלובקים מכסה את כל הסיבות לנסיעות לטווח קצר, כולל תיירות, חינוך, עסקים, טיפול רפואי או ביקור חברים ובני משפחה. ETA יחול על כל שיטות הנסיעה החוקית לבריטניה, כלומר כל שדות התעופה, נמלי הים ונמלי הרכבת יורוסטאר יכוסו על ידי המערכת הדיגיטלית החדשה.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי סלובקיה?

על פי החקיקה הקודמת וכחברה באיחוד האירופי, אזרחים סלובקים שתכננו לנסוע לאחת מארבע מדינות בריטניה לא נדרשו להגיש בקשה לוויזה. זאת בתנאי שפרק הזמן שהתכוונו לשהות בארץ לא יעלה על 6 חודשים וכי הם עמדו בדרישות המבקרים הסטנדרטיות .

הכניסה לבריטניה הייתה מקרה פשוט של הצגת דרכון או תעודת זהות לאומית. כעת, כשהיא כבר לא חלק מהאיחוד האירופי, בריטניה הציגה ריבונות משלה על בקרת הגבולות עם ETA.

מהו תהליך הגשת הבקשה ל-ETA?

למרות שהיא נתונה לשינויים, פרטים מספיקים כבר ידועים על מערכת ETA החדשה, מה שנותן למטיילים סלובקים מושג טוב על תהליך הגשת הבקשה.

כל נוסע ב-ETA דורש את הדברים הבאים:

• דרכון סלובקי ביומטרי בתוקף.
• תמונת פספורט עדכנית בפורמט דיגיטלי.
• כתובת דוא"ל חוקית.

הבקשה היא טופס דיגיטלי, כלומר יש למלא אותה באופן מקוון. אין תהליך המאפשר למטיילים להגיש בקשה באופן אישי או בדואר בטופס נייר בדואר.

הטופס המקוון דורש את הפרטים הבאים:

• פרטים אישיים של שם מלא, תאריך לידה וכתובת מגורים עדכנית.
• פרטי דרכון של מספר, תאריך ההנפקה וארץ ההנפקה.
• פרטי העסקה, כולל שם, כתובת ופרטי התקשרות של המעסיק.
• פרטי נסיעה, כולל מטרת הביקור והכתובת לשימוש בעת השהייה בבריטניה.

לצד מידע זה, כל המועמדים יתבקשו לחשוף פיסות מסוימות של מידע אישי בנוגע להיסטוריית הגירה, כל אזרחות כפולה או אזרחות, עבר פלילי, היסטוריה של סמים ומצב בריאותי. יש להצהיר גם על כל השתייכות או שיוך לקבוצות שנאסרו על ידי ממשלת בריטניה.

מידע זה ייבדק מול מאגרי מידע לאומיים ובינלאומיים המשמשים את כוחות הגבול של בריטניה, כמו גם מחלקות אחרות במשרד הפנים הממשלתי, כדי להעריך אם המועמדים מהווים סיכון לביטחון בריטניה. הדבר עלול לגרום לשלילת ETA.

כיצד מעובדת בקשת ETA?

בקשות ETA צריכות להיות מלוות בתשלום שאינו ניתן להחזר המבוצע באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב. בקשות שיוגשו ללא תשלום נלווה לא יטופלו.

זמן הטיפול בבקשה צפוי להיות 48 עד 72 שעות, אך זו אינה ערובה. משמעות הדבר היא שההמתנה יכולה לפעמים להיות ארוכה יותר, בהתאם לרמות היישום.

על מנת למנוע אכזבה, מומלץ להגיש בקשה ל- ETA בריטי עבור אזרחים סלובקים זמן רב לפני מועד הנסיעה המיועד.

מומלץ לא להזמין כרטיסי נסיעה עד לאישור בקשת ETA. במקרה שבקשת ETA נדחית, אתה עדיין עשוי לקבל ויזה עם הבקשה בדרך הרגילה.

כיצד ETA ישפיע על תהליך הכניסה?

ETA מאושר הוא בצורה של היתר דיגיטלי המקושר לדרכון.

לאחר מכן הפרטים ייכנסו למאגרי מידע מתקדמים (API) קיימים המשמשים את כל חברות התעופה (אוויר, ים ויבשה) שיוכלו לראות:

• שם פרטי, שם אמצעי ושם משפחה
• מספר דרכון
• תוקף דרכון
• המדינה המנפיקה דרכון

הנטל הוא על חברות התעופה לוודא שלכל נוסע שעולה למטוס, מעבורת או רכבת יש את האישורים הנכונים להיכנס לבריטניה ושהמידע במסמכי הנסיעה שלהם תואם את נתוני ETA.

אנא שימו לב כי גם מעבר לבדיקה זו, ETA אינו מבטיח כניסה. אם פקיד גבול סבור שנוסע, אפילו עם ETA רלוונטי, אינו קביל על פי החוק הבריטי, הוא לא יורשה להיכנס.

איזה פרק זמן מכסה ETA?

יש רק סוג אחד של ETA, והוא תקף למשך 180 יום מיום ההנפקה ונותן למחזיק חופש תנועה ברחבי בריטניה.

הוא נשאר בתוקף לתקופה זו, אלא אם כן הוא מצורף לדרכון שתוקפו פג לפני תום ששת החודשים.

מבקרים מכל אחת מ-92 המדינות הרשומות, כולל סלובקיה, לא יורשו להישאר בבריטניה עם פקיעת תוקף דרכונם, ללא קשר למשך הזמן שנותר בהיתר ה-ETA הבריטי שלהם.

אם אזרח סלובקי כלשהו ימצא את עצמו בבריטניה עם פקיעת ה- ETA שלו, יהיה צורך להגיש בקשה חדשה ל – ETA באופן מיידי. במקרים מסוימים, זה יכול להוביל לכך שיהיה צורך לחזור לסלובקיה כדי לחכות לאישור.

אם ברצונך לקבל מידע נוסף על הסיבות למבוא, ליישום ולתהליך של ETA בבריטניה עבור אזרחי סלובקיה, בקר בסעיף השאלות הנפוצות .