ETA בבריטניה לאזרחי אוסטרליה וכיצד זה ישפיע על נסיעות

בשנת 2024, אזרחים אוסטרלים הנוסעים לבריטניה בריטניה) יידרשו לקבל אישור נסיעות אלקטרוני בבריטניה (ETA). זהו אישור דיגיטלי חדש שחובה לאזרחי מדינות שיכולים לנסוע לאנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד ללא ויזה לנסיעות קצרות. זה כולל אזרחים אוסטרלים.

הנה מדריך מקיף שיעזור לאזרחים אוסטרלים לנווט במערכת ETA החדשה ולהשיג אחת לפני ביקורם בבריטניה. זה כולל דרישות, תהליך בקשה, ציפיות נסיעה ועוד.

מדוע ה-ETA בבריטניה מוצג לאזרחים אוסטרלים?

בריטניה עוסקת בדיגיטלציה של גבולותיה, ומערכת ה-ETA בבריטניה שואפת לשפר את אבטחתה. זה יכול לסייע במניעת כניסת מהגרים בלתי חוקיים וסינדיקטים של פשע מאורגן לבריטניה. בנוסף, ה-ETA עוזר לזהות איומים על הביטחון הלאומי לפני שהם נכנסים למדינה.

ה-ETA בבריטניה נועד גם לשפר את בקרת הגבולות ולייעל את תהליך ההגירה עבור נוסעים מאומתים מראש, בסיכון נמוך.

עבור אזרחים אוסטרלים, ה-ETA של בריטניה מציג הטבות הכוללות את הדברים הבאים:

 • זה מהיר וקל ליישם ולקבל אישור זמן הגעה מאושר.
 • זה במחיר סביר בהשוואה לאישורי נסיעה דיגיטליים דומים שמדינות אחרות מטילות.
 • אתה רק צריך להגיש בקשה ל-ETA כל שנתיים, לא בכל פעם שאתה מבקר בבריטניה.

כיצד מערכת ETA בבריטניה תשפיע על נוסעים אוסטרלים

ה-ETA בבריטניה דומה לרשות הנסיעות האלקטרונית של אוסטרליה (ETA). בעוד שה-ETA של אוסטרליה שווה ערך לויזה, ה-ETA של בריטניה לא.

לאחר שה-ETA של בריטניה פתוח לשרת אזרחים אוסטרלים בשנת 2024, עליהם להגיש בקשה ולקבל אישור ETA מאושר לפני הנסיעה לבריטניה. זה נדרש לאזרחים שאינם בעלי ויזה בין אם מגיעים בטיסה, על ספינה (למשל, כחלק משייט), או על פני היבשה, כגון דרך מנהרת הרכבת המחברת את בריטניה עם צרפת.

ETA בבריטניה תקף למטרות הנסיעה הבאות:

 • שהות קצרת טווח של פחות משישה חודשים (180 ימים) לתיירות, לימודים קצרים, ביקור חברים ובני משפחה ופעילויות עסקיות וטיפולים רפואיים מותרים.
 • שהות לטווח קצר עד שלושה חודשים (90 יום) בזכיון אשרת עובד יצירתי
 • מעבר דרך בריטניה (כלומר, החלפת מטוסים), בין אם עוברים בביקורת הגבולות בבריטניה ובין אם לאו

כדי להיות זכאים ל-ETA, האוסטרלים חייבים לעמוד בתנאים הבאים:

 • היה אזרח של מדינה שיש לה מעמד של ויתור על ויזה בבריטניה. אוסטרליה כלולה ברשימת המדינות שאזרחיהן זקוקים ל-ETA כדי לנסוע לבריטניה.
 • להחזיק בדרכון ביומטרי בתוקף לפחות שישה חודשים מעבר לתאריך היציאה המיועד מבריטניה.
 • אין בכוונתך להישאר, לעבוד או ללמוד בבריטניה יותר משישה חודשים.
 • אין לך רישום פלילי והפרות הגירה בעבר בבריטניה או במקומות אחרים.

ללא קשר לגיל, כל הנוסעים חייבים להשיג ETA לפני הנסיעה לבריטניה. הורים ואפוטרופוסים יכולים להגיש בקשה ל-ETA עבור ילדיהם ותינוקותיהם.

אנשים עם עבר פלילי, היסטוריה של הפרות הגירה או עונש מאסר מעל 12 חודשים בבריטניה או במקומות אחרים עשויים שלא להיות זכאים ל-ETA. ייתכן שיהיה עליהם להגיש בקשה לוויזה במקום זאת.

מערכת ה-ETA החדשה לא תשפיע על אזרחים אוסטרלים שמתכננים להישאר בבריטניה יותר משישה חודשים או לעבוד/לגור שם לצמיתות. הם עדיין יצטרכו ויזה מתאימה לבריטניה.

דרישות להגשת בקשה ל-ETA בבריטניה עבור אוסטרלים

אזרחים אוסטרלים הזכאים ל-ETA בבריטניה חייבים להכין את דרישות הבקשה הבאות:

 • דרכון ביומטרי שהונפק על ידי אוסטרליה, שאזרחיה אינם זקוקים לויזה כדי לנסוע לבריטניה לנסיעות קצרות.
 • תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית
 • כתובת אימייל חוקית
 • אמצעי תשלום אלקטרוני תקין, כגון כרטיס אשראי או חיוב, Apply Pay או Google Pay

הגשת בקשה ל-ETA בבריטניה עבור אזרחים אוסטרלים

אזרחים אוסטרלים יכולים להגיש בקשה מקוונת לקבלת ETA דרך האתר הרשמי של ממשלת בריטניה או האפליקציה. מילוי יישום ETA בבריטניה לוקח דקות ספורות בלבד. זה לגמרי מקוון או ללא נייר, כך שאין צורך בביקורים אישיים בקונסוליות או במשרדי ויזה.

לפני הגשת בקשה ל-ETA, ודא את כל הדרישות והמידע. להלן מדריך שלב אחר שלב להגשת מועמדות לאוסטרלים.

 1. העלה או צלם תמונה של הדרכון שבו תשתמש כדי לנסוע לבריטניה. ודא שאתה כולל את התמונה ואת שתי שורות המספרים והאותיות בתחתית.
 2. העלה תמונת פספורט עדכנית או צלם תמונה באמצעות מצלמת המכשיר שלך, אם יש כזו. יש לשמור את התמונות כקובץ jpeg או עם סיומת הקובץ .jpg. ילדים בני תשע ומטה לא יצטרכו להעלות תמונת פספורט.
 3. מלא את כל המידע הנדרש. אלה כוללים מידע אישי (כלומר, שם, תאריך לידה), פרטי דרכון, פרטי תעסוקה, כתובת מגורים ופרטים ליצירת קשר.
 4. ענה על שאלות בנושא אבטחה וזכאות. כמו כל מבקר אחר בבריטניה, מבקשי ETA אוסטרליים חייבים לחשוף בכנות רישום פלילי, עבירות הגירה קודמות וכל אסוציאציות עם או חברות בכל קבוצה או ארגונים לא חוקיים או בלתי חוקיים.
 5. שלם עבור בקשת ETA בבריטניה באופן מקוון. בקשת ETA בבריטניה עולה 10 פאונד כל אחד. כדי להשלים את הבקשה, עליך לשלם את העמלה באופן מקוון באמצעות כרטיס אשראי או חיוב, Apple Pay או Google Pay.

לאחר הגשת הבקשה המקוונת שלך ל-ETA בבריטניה, תקבל אישור באמצעות האימייל שסיפקת.

טיפים להגשת בקשה ל-ETA בבריטניה עבור אוסטרלים

כדי להימנע מטעויות נפוצות, עקוב אחר ההנחיות האלה עבור יישום מהיר ויעיל של ETA מקוון בבריטניה.

 • ספק או צלם תמונות ברורות ואיכותיות של הדרכון שלך ושל עצמך. ודא שהתמונות תואמות למפרטי תמונת הדרכון והן בצבע מלא ללא פילטרים או אפקטים.
 • ודא שאתה מספק נתונים נכונים ומדוייקים ככל האפשר. מסירת מידע שגוי או שגוי ואפילו מניעת מידע עלולים לגרום לעיכובים או לדחיית הבקשה שלך.
 • בדוק מראש אם שיטת התשלום המקוונת שלך עובדת ואם יש לך מספיק כסף כדי לשלם עבור הבקשה באופן מקוון.
 • הקפד לעיין ולבדוק שוב את פרטי הבקשה שלך לפני הגשה.

עיבוד וקבלה של זמן ההגעה המשוער שלך

עם הגשת בקשת ETA בבריטניה, המערכת תאמת את הפרטים שנשלחו מול מספר מאגרי מידע אבטחה כדי לבדוק אם המבקש כשיר ל-ETA.

החלטת בקשת ETA נשלחת בדרך כלל לכתובת הדוא"ל של המבקש תוך שלושה ימים (72 שעות) מהגשה. בעוד שחלק מהמטיילים מקבלים החלטה מיידית, אחרים עשויים להמתין יותר משלושה ימים.

לאזרחים אוסטרלים מומלץ להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה לפני הזמנת נסיעתם לבריטניה כדי למנוע עיכובים.

אם ה- ETA שלך נדחה, תוכל להגיש בקשה חדשה ל- ETA ולשלם שוב את האגרה. אם תעשה זאת, עליך להתייחס תחילה מדוע סירבו לך אישור הגעה משוער בבקשתך הקודמת.

אנשים שנמנעו מזמן הגעה לנסיעה לבריטניה לא אומר בהכרח שהם לא יכולים לבקר במדינה. עדיין אפשר להגיש בקשה לויזה מתאימה כדי לנסוע לבריטניה. עם זאת, קבלת ויזה לבריטניה כרוכה בתהליך מורכב יותר ועשויה להימשך זמן רב יותר מאשר קבלת ETA. חיוני להתאים את תוכניות הנסיעה שלך בהתאם.

נסיעה עם ETA בבריטניה לאזרחים אוסטרלים

ETA בבריטניה מקושר דיגיטלית לדרכון של אדם. הוא תקף לשנתיים, ומאפשר ביקורים קצרים מרובים, שכל אחד מהם נמשך לכל היותר שישה חודשים לביקור. עליך להגיש בקשה ל-ETA חדש לאחר פקיעת האישור או הדרכון שלך, המוקדם מביניהם, כדי להמשיך להיות מורשה לנסוע לבריטניה.

יציאה לבריטניה

מכיוון שמדובר במסמך אלקטרוני, אינך צריך להביא עותק פיזי של ה-ETA שלך. לנוסעים אוסטרלים עם מספר דרכונים, ודא שאתה נוסע לבריטניה עם אותו דרכון שבו השתמשת בבקשתך.

לפני העלייה למטוס, לספינה או לרכבת, המובילים יבדקו אם יש לך את המסמך המתאים לנסיעה על ידי סריקת הדרכון שלך. הם יאפשרו עלייה למטוס רק לנוסעים אוסטרלים הנוסעים לבריטניה שיכולים להציג תעודת זמן קצרה או ויזה מאושרת בבריטניה.

מגיעים לבריטניה

ETA מאושר בבריטניה אינו מבטיח הרשאה להיכנס לבריטניה. עם ההגעה, אזרחים אוסטרלים עם ETA מאושר עדיין חייבים להגיש את מסמכי הזהות שלהם לכוח הגבול של בריטניה או לעבור דרך שער ePassport, אם זמין.

כמו כן, עליהם להיות מוכנים להראות הוכחה לנסיעת המשך או כרטיס ליציאה מבריטניה תוך שישה חודשים מהגעה. אם יתבקשו, נוסעים עם ETA חייבים גם להיות מוכנים להוכיח את יכולתם הכלכלית לתמוך בשהותם בבריטניה ובמסע הביתה.

גם אם יש לך ETA, עדיין עלולים לסרב לך להיכנס לבריטניה אם תיכשל בבדיקת גבולות או לא תעמוד בתנאי כניסה אחרים.

לאחר שעברו את אבטחת הגבול, אזרחים אוסטרלים עם ETA מאושר יכולים לנסוע בחופשיות בין המדינות המרכיבות את בריטניה: אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד.

בתוך ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה, מבקרים אוסטרלים יכולים לנסוע באמצעות אמצעי תחבורה שונים, כגון רכבות, מעבורות וטיסות מקומיות. לפני העלייה למעבורת או טיסה פנימית בתוך בריטניה, הם צריכים רק להציג תעודה מזהה, בדרך כלל דרכון או רישיון נהיגה.

ETA בבריטניה אינו תקף באירלנד או במדינות אחרות באירופה.

ETA בבריטניה אינו מאפשר כניסה לרפובליקה של אירלנד, מדינה נפרדת, ולמדינות אירופיות אחרות. בריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור הנסיעות המשותף של שנגן.

אוסטרלים שרוצים לבקר באירלנד או במדינות אחרות באירופה חייבים לברר לגבי דרישות הכניסה של המדינה לפני הזמנת נסיעתם.

למידע נוסף על ETA בבריטניה, מטיילים יכולים לבדוק את דף השאלות הנפוצות של ETA .