ETA בריטניה לאזרחים דומיניקנים: המדריך המלא שלך

מאז שעזבה את האיחוד האירופי בפברואר 2020, ממשלת בריטניה עובדת קשה כדי להפוך את גבולותיה לדיגיטליים ולהציג מערכות חדשות לטיפול באשרות נסיעה. כחלק מתהליך זה, בריטניה תציג בקרוב מערכת הרשאת נסיעות אלקטרונית חדשה (ETA) עבור אזרחי מדינות מסוימות, כולל הרפובליקה הדומיניקנית. ETA בריטניה לאזרחים דומיניקנים תחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית ותיכנס לתוקף מלא עד סוף 2024.

ETA יהיה דומה לתוכניות שכבר קיימות במדינות אחרות, כגון eTA של קנדה ו- ESTA של ארה"ב. נוסעים ממדינות זכאיות יוכלו להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם נוסעים לבריטניה. ETA יאפשר למטיילים להישאר בבריטניה במשך 6 חודשים ויהיה תקף למספר כניסות.

אזרחים דומיניקנים המתכננים לנסוע לבריטניה צריכים להכיר את מערכת ETA החדשה. מדריך זה מכסה את כל מה שאזרחים דומיניקנים צריכים לדעת על הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה, כולל דרישות זכאות, כיצד להגיש בקשה ואילו מסמכים הם יצטרכו להגיש. בין אם אתם מתכננים חופשה או נסיעת עסקים, הקפידו לקרוא מדריך זה לפני היציאה לבריטניה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחים דומיניקנים?

לבריטניה יש דרישות ויזה לאזרחי מדינות רבות. קבלת ויזה לבריטניה יכולה להימשך מספר שבועות או אפילו חודשים, תלוי במדינת המוצא של המבקש. ישנן מספר מדינות הפטורות מדרישה זו ואינן צריכות להגיש בקשה לוויזה. מדינות אלה נמצאות ברשימת המדינות הפטורות מוויזות של בריטניה.

הרפובליקה הדומיניקנית היא אחת המדינות הללו. החל משנת 2023, תוכנית הפטור מוויזות תפורק ותוחלף במערכת ETA החדשה בבריטניה. משמעות הדבר היא כי אזרחים דומיניקנים המתכננים לבקר בבריטניה יצטרכו להגיש בקשה ETA לפני עזיבת הרפובליקה הדומיניקנית. התהליך פשוט יחסית וניתן לעשות אותו באופן מקוון לחלוטין.

מהם תנאי הזכאות?

נכון לעכשיו, ישנן 92 מדינות זכאיות, כולן פטורות מוויזה. מחזיקי דרכון בריטי לא יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA, מכיוון שהם כבר אזרחי בריטניה ויש להם את הזכות המוחלטת להיכנס לבריטניה ללא בעיות.

קבוצות אחרות של אזרחים בריטים שאינם צריכים להגיש בקשה ל- ETA כוללות אזרחים בריטים מעבר לים, נתינים בריטים ומוגנים בריטים. מחזיקי דרכון אירי גם לא יידרשו להיות בעלי ETA, מכיוון שהם כבר זכאים להיכנס לבריטניה במסגרת הסכם אזור הנסיעות המשותף. קריטריוני הזכאות שינחו את ההחלטה מי יצטרך להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה טרם גובשו סופית. אזרחי הרפובליקה הדומיניקנית, עם זאת, יצטרכו להתחיל לתכנן להגיש בקשה ל- ETA בשנת 2023.

מהן הדרישות עבור ETA בבריטניה עבור אזרחים דומיניקנים?

כדי להיות זכאים ל- ETA בבריטניה עבור אזרחים דומיניקנים, על המועמדים להיות בעלי דרכון ביומטרי, שהוא דרכון המכיל שבב אלקטרוני עם מידע על המחזיק. ETAs תקפים רק לביקורים קצרי טווח, ועל המועמדים להצהיר על מטרתם לביקור בבריטניה בעת הגשת בקשה ל- ETA. שלוש המטרות העיקריות לביקור בבריטניה ב- ETA הן תיירות, עסקים ותחבורה.

על המועמדים להיות בעלי עבר פלילי נקי או כמעט מושלם על מנת לקבל אישור כניסה לבריטניה. הסיבה לכך היא שממשלת בריטניה מתייחסת ברצינות רבה לביטחון ורוצה להגן על אזרחיה מפני אלה עם היסטוריה של אלימות או פשע. מבקרים יכולים למצוא את הרשימה המלאה של דרישות ETA בדף זה.

מועמדים המעוניינים לעבוד או להישאר בבריטניה יותר מ -180 יום יצטרכו גם להגיש בקשה לוויזה. הדרישות לוויזה סטנדרטית מחמירות יותר מאלה של ETA, והתהליך יכול להימשך יותר מ -6 שבועות. ישנן דרישות אחרות שעל המועמדים לעמוד בהן בעת הגשת בקשה לוויזה רגילה, כגון להוכיח שיש להם מספיק כסף כדי לפרנס את עצמם במהלך שהותם בבריטניה.

איך נראה תהליך הגשת הבקשה של ETA?

התהליך להגשת בקשה ל- ETA בבריטניה צריך להיות פשוט עבור רוב המועמדים. הצעד הראשון הוא לבקר בפורטל הממשלתי הרשמי. משם, המועמדים יצטרכו למצוא את טופס הבקשה ETA. לאחר מכן המבקרים יוכלו להתחיל למלא את הטופס סעיף אחר סעיף. התהליך כולו צפוי להימשך כ-10 דקות מתחילתו ועד סופו.

מילוי בקשה יכול לקחת זמן רב אם המבקשים אינם מוכנים עם כל המסמכים והפרטים הדרושים. על מנת להימנע מבזבוז זמן מיותר על תהליך הגשת הבקשה, יש לשמור את הפריטים הבאים בהישג יד:

1. כרטיס אשראי או חיוב עם מספיק כסף כדי לכסות את דמי הבקשה (סכום האגרה טרם נקבע).
2. פרטי קשר מעודכנים (כולל כתובת בית, דוא"ל ומספר טלפון נייד).
3. מידע אישי (כגון שם ותאריך לידה).
4. פרטי דרכון קריטיים.
5. פרטי עבודה (כולל שם מעסיק, כתובת ומספר טלפון).
6. שקיפות ויושר במענה על שאלות זכאות.

מה קורה אם בקשה נדחית?

ההחלטה על בקשת ETA צפויה להימשך לא יותר מ-5 ימי עסקים, כך שאם עבר זמן רב יותר, ייתכן שהיה עיכוב בטיפול בבקשה. ברוב המקרים, ההחלטה תימסר בתוך פרק הזמן של 72 שעות. אם הסיבה לדחייה אינה ברורה באופן מיידי, המבקש יכול לפנות לשירות הלקוחות לקבלת מידע נוסף.

בקשה עשויה להידחות בגלל שגיאות או השמטות בתיעוד. אם זה המקרה, ייתכן שהמבקש יוכל לבצע את השינויים הדרושים ולהגיש מחדש את הבקשה. אין ערובה לכך שבקשה מתוקנת תתקבל, ולכן ייתכן שמועמדים ירצו לשקול גם הגשת בקשה לוויזה רגילה. תהליך זה הוא בדרך כלל יותר זמן מסובך, אבל זה עשוי להיות האפשרות היחידה אם ETA אינו אפשרי.

מדוע ממשלת בריטניה מציגה את מערכת ETA?

כלכלת בריטניה נהנית באופן משמעותי מנסיעות נכנסות ותיירות, הן באופן ישיר והן בעקיפין. בשנת 2021 הוערך כי מבקרים ותיירים בינלאומיים תרמו 131.5 מיליארד ליש"ט לכלכלת בריטניה.

הכנסת מערכת ETA היא חלק מתוכנית הממשלה להגדיל את ערך התיירות הנכנסת. ההכנסות הנוספות שייגבו מאגרת הבקשה ישמשו להשקעה במוצרים ושירותים לשיפור החוויה למבקרים ולחיזוק כלכלת בריטניה. אזרחים דומיניקנים המתכננים לבקר בבריטניה יכולים לעיין בשאלות הנפוצות בבריטניה לקבלת פרטים נוספים.

דומיניקנים מבקרים בבריטניה ב- ETA

בריטניה היא מדינה מלאה בהיסטוריה, תרבות ויופי טבעי. מהעיר ההומה לונדון ועד לגבעות המתגלגלות של ההיילנדס הסקוטיים, יש משהו שכולם יכולים ליהנות ממנו. מבקרים מדומיניקה יכולים לחקור ציוני דרך בעלי שם עולמי, כגון ארמון בקינגהאם, או לספוג את הנוף של אזור האגמים וקורנוול. ETA בריטניה עבור אזרחים דומיניקנים מקל על הוספת בריטניה לרשימת יעדי חובה לבקר.