ETA בריטניה לאזרחים סממרינים: מה שאתה צריך לדעת

כאשר בריטניה תציג את מערכת ETA החדשה שלה, נוסעים רבים ושונים יושפעו. התוכנית, שמביאה אישורי נסיעה דיגיטליים לבריטניה, אמורה להיכנס לתוקף עד שנת 2024. היא תתפוס את מקומה של תוכנית הפטור מוויזות הנוכחית של בריטניה. מבקרים סממרינזים הם בין אלה שיצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני הכניסה לבריטניה. המשך לקרוא כדי ללמוד על המערכת החדשה, כיצד היא פועלת וכיצד להגיש בקשה ל- ETA.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחים סממרינים?

מערכות אישורי נסיעה דיגיטליות הופכות להיות בשימוש נרחב יותר במספר מדינות שונות ברחבי העולם. מטיילים מנוסים עשויים כבר להתנסות בתוכניות אלה, הכוללות את ETA בקנדה ואת ESTA בארצות הברית. תוכנית ETA החדשה תציג אישור נסיעה דיגיטלי לבריטניה. הוא תוכנן כחלק מתוכנית ממשלתית לדיגיטליזציה של הגבולות ונועד להביא לפיקוח ושליטה גדולים יותר על אנשים הנכנסים למדינה. היא גם תאפשר שמירה משופרת על הגבול.

ETA נועד לשמש תחליף לתוכנית הפטור מוויזה הנוכחית של בריטניה. זו לא ויזה. במקום זאת, זהו אישור נסיעה דיגיטלי. מבקר מסן מרינו המחזיק ETA יקבל אישור לבלות עד שישה חודשים בבריטניה.

כיצד יושפעו מטיילים שומרונים?

בריטניה מחזיקה בהסכמי פטור מוויזות עם 92 מדינות, כולל סן מרינו. משמעות הדבר היא כי תחת המערכת הנוכחית, נוסעים סממרינזים יכולים להיכנס לבריטניה רק עם הדרכונים שלהם, ללא צורך לרכוש מסמכים אחרים. מצב זה ישתנה כאשר תוכנית ETA תיכנס לתוקף. מכאן ואילך, נוסעים מסן מרינו יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני שיוכלו לנסוע לבריטניה.

מטיילים מסן מרינו עשויים לנסוע לבריטניה ממספר סיבות שונות. אלה יכולים לכלול פעילויות שונות, כגון:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ETA בריטניה עבור אזרחים סממרינזים נועד להיות "מידה אחת מתאימה לכולם", עם טופס בקשה יחיד המכסה את כל הסיבות השונות לכך שנוסע עשוי להגיע לבריטניה. אנשים שצריכים להגיש בקשה ל- ETA הם אלה שמתכננים להישאר בבריטניה פחות משישה חודשים ולא יעבדו במדינה.

זה די נפוץ עבור אזרחים סממרינזים להחזיק אזרחות כפולה עם איטליה. בעלי דרכון איטלקי יצטרכו גם לעבור את תהליך בקשת ETA בדיוק באותו אופן כמו אנשים עם דרכון שומרוני.

למערכת ETA לא תהיה השפעה על תוכנית הוויזה של בריטניה. חלק מאזרחי השומרונים זקוקים כיום לוויזה כדי לנסוע לבריטניה. אם זה המצב, הם עדיין יזדקקו לוויזה כאשר המערכת החדשה תיכנס לתוקף. אנשים שצריכים להגיש בקשה לויזה לבריטניה כוללים את אלה שרוצים לחיות לצמיתות במדינה, אלה שמתכננים לבלות שם יותר משישה חודשים ואלה שרוצים לעבוד בבריטניה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחים סממרינזים

נוסעים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA על ידי מילוי טופס הזמין באינטרנט. יש לשלם גם אגרת בקשה. מכיוון שה- ETA הוא חלק מתוכנית גדולה יותר, דיגיטלית לחלוטין, לא יוצעו חלופות לא מקוונות למועמדים.

מידע מסוים על דרישות ETA הוכרז. זה עדיין לא סוכם סופית, ולא כל פרט על התוכנית אושר. לדוגמה, ל-ETA תהיה אגרת בקשה, אך המחיר טרם פורסם. הדרישות עשויות להשתנות מעט עם הצגת התוכנית.

למרות שמידע זה עשוי להשתנות, הוא נותן למטיילים כמה רעיונות למה לצפות כאשר מערכת ETA תיכנס לתוקף. חלק מהדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

אחת המטרות של תוכנית ETA היא שיפור ההגנה בגבולות בריטניה. בשל כך, הנוסעים יתבקשו לחשוף מידע על רישום פלילי וכו'. אם נראה שלמועמד יש קשרים לפשע מאורגן, ארגוני טרור או כנופיות, הוא ייחשב כאיום פוטנציאלי על ביטחונה של בריטניה, ובקשתו צפויה להידחות.

בקשה תטופל רק לאחר שהושלמה במלואה, והאגרה שולמה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחים סממרינזים

ETA הבריטי צפוי להיות תנאי של הובלה. זה כבר קרה במדינות אחרות עם אישורי נסיעה דיגיטליים משלהן. במדינות אלה, חברות תעופה יכולות למנוע עלייה למטוס לנוסעים שאינם יכולים להציג אישור. לכן, נוסעים סממרינזים צריכים למלא את בקשת ETA שלהם עם מספיק זמן כדי שהיא תעובד לחלוטין ותאושר לפני שהם מגיעים לשער העלייה למטוס שלהם.

ה-ETA צפוי להימשך עד 72 שעות לעיבוד. נוסעים יצטרכו להציג את ETA הבריטי המאושר שלהם עבור אזרחים סממרינזים בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם ושוב כאשר הם עוברים דרך ביקורת הגבולות בבריטניה.

בעוד שרוב המטיילים השומרונים מגיעים לבריטניה במטוס, חלקם נוסעים דרך הים או נכנסים דרך מנהרת התעלה המחברת בין בריטניה לצרפת. בכל המקרים, הנוסעים יזדקקו ל-ETA.

מערכת ערעורים תהיה זמינה עבור בקשות ETA שנדחו. אם ערעור נדחה, נוסע יכול לבחור להגיש בקשה לוויזה במקום זאת.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחים סממרינזים

לאחר שאזרח סממרינזי אושר ל- ETA, הם יכולים לבלות עד שישה חודשים בבריטניה, אם כי הם אינם יכולים לעבוד שם. בארבע המדינות המרכיבות את בריטניה, אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד, אין ביקורת גבולות המפרידה ביניהן. משמעות הדבר היא כי נוסע סממרינזי יכול לנוע בחופשיות ביניהם ללא צורך לרכוש כל תיעוד נוסף.