ETA בריטניה לאזרחים פולנים: כל מה שאתה צריך לדעת

בריטניה הודיעה לאחרונה על השקת מערכת הרשאת נסיעות אלקטרונית חדשה, המכונה ETA, שתחליף את תוכנית הפטור מוויזה (VWP). ETA בריטניה נועד לשפר את אבטחת הגבולות ולהקל על נסיעות עבור אזרחים ממדינות ללא ויזה. מדריך זה יספק סקירה מקיפה של הדרישות לקבלת ETA בבריטניה עבור אזרחים פולנים ולמה לצפות בעת נסיעה לבריטניה עם אישור זה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחים פולנים?

בריטניה מתכננת להציג את מערכת ETA שלהם משנת 2024 ואילך. מערכת זו תסייע לייעל את תהליך ההגירה ותקל על נוסעים מפולין, כמו גם ממדינות אחרות, להיכנס לבריטניה לעסקים, פנאי או מעבר ללא ויזה. מערכת ETA הבריטית תהיה דומה ל-ESTA האמריקאית או ל-ETA הקנדית. היא גם שואלת בכבדות ממערכת המידע וההרשאה האירופית לנסיעות, ETIAS.

מערכת ETA הבריטית תפעל על ידי קישור אלקטרוני לדרכון הנוסע בזמן האישור. כאשר נוסע מגיע לנמל כניסה באנגליה, הוא יתבקש להציג את דרכונו לצורך אימות. כל הנוסעים הפולנים חייבים להיות בעלי בקשת ETA מאושרת לפני העלייה לטיסות או סירות כלשהן על מנת להיכנס לאנגליה. קבלת ETA מאושר חיונית להבטחת גישה מוצלחת לאנגליה, שכן בלעדיו, הכניסה תסורב.

כמה זמן תקף ETA בריטניה לאזרחים פולנים?

ETA בריטניה עבור אזרחים פולנים תקף לתקופה של שישה חודשים או 180 ימים, החל מיום ההנפקה. משמעות הדבר היא שעל מנת להפיק את המרב מהביקור שלהם, מטיילים צריכים לתכנן את הטיול שלהם בהתאם, כך שיוכלו להיכנס לבריטניה מספיק מוקדם ולעזוב לפני שפג תוקף ה- ETA שלהם. שים לב שלא ניתן לחדש ETA מתוך בריטניה, ולכן קריטי שהמבקרים יבטיחו ששהותם לא תחרוג ממגבלת 180 הימים.

אזרחים פולנים המתכננים לנסוע לבריטניה לפרקי זמן ארוכים יותר צריכים לשקול להגיש בקשה לוויזה במקום זאת, מכיוון שזה יספק להם גמישות רבה יותר בעת נסיעה. עם זאת, ברוב הנסיבות, הטיפול בוויזות אורך זמן רב יותר מאשר בקשת ETA. יתר על כן, אשרות עשויות להיות כפופות גם להגבלות או תנאים נוספים, כגון דרישת שכר מינימום או הוכחת הסדרי נסיעה חזרה.

מי שישהה יתר על המידה את ביקורו ב- ETA עלול להיות מסורב כניסה לבריטניה בטיולים עתידיים ואף לעמוד בפני גירוש. מסיבה זו, המבקרים צריכים תמיד לוודא שיש להם מספיק כסף זמין במהלך הטיול שלהם והם מודעים כמה זמן הם יכולים להישאר בארץ לפני שהם עוזבים שוב.

אילו קבוצות מבקרים זכאיות ל-ETA בבריטניה?

מבקרים עסקיים

מבקרים עסקיים עשויים לכלול אנשים המגיעים לבריטניה כדי להיפגש עם לקוחות או ספקים פוטנציאליים, לערוך מחקר שוק, לקחת חלק בכנסים או בתערוכות מקצועיות, להשתתף בפגישות עסקיות וראיונות, לבצע בדיקות או לתת ייעוץ בשם חברה זרה. מבקרים עסקיים אינם מורשים לעסוק בכל צורה של עבודה בתשלום בבריטניה במהלך הטיול שלהם.

מבקרי תענוגות

זה כולל תיירים ואלה הנוסעים לפעילויות פנאי כגון סיור, השתתפות באירועי ספורט או פעילויות תרבות, טיולי קניות וקורסי לימוד לטווח קצר (מתחת לשישה חודשים). למבקרי תענוגות חייב להיות מספיק כסף כדי לכסות את כל העלויות הכרוכות בביקורם ואסור להם לקחת כל עבודה בתשלום במהלך תקופה זו.

מבקרי תחבורה ציבורית

אזרחים פולנים הנוסעים דרך בריטניה בדרכם ליעד אחר עשויים גם הם להיות זכאים ל- ETA בתנאים מסוימים. מעבר אווירי חל כאשר נוסע עובר דרך האזור הבינלאומי של שדה תעופה בריטי באותו יום ויוצא מאותו שדה תעופה. המשמעות היא שהנוסע לא יצטרך לעבור דרך בקרת ההגירה.

מעבר יבשתי חל כאשר נוסע נדרש לעבור דרך ביקורת הגירה בנמל כניסה כדי להמשיך הלאה מחוץ לבריטניה. הכללים הנוגעים למעבר אווירי ותחבורה יבשתית לא יושפעו מהכנסת מערכת ETA, והנוסעים עדיין יוכלו לנסוע כרגיל – בתנאי שיוכלו להוכיח שהם עומדים בכל הדרישות הדרושות.

זכאות ETA בבריטניה

נוסעים מפולין ומ-91 המדינות הרשומות האחרות זכאים להגיש בקשה ל-ETA כדי להיכנס לבריטניה. עם זאת, להיות אזרח של אחת המדינות הללו אינו מבטיח אישור של בקשת ETA. משרד הפנים הבריטי עשוי לדחות בקשות אם הוא מחשיב את הנוסע כסיכון לביטחון בריטניה.

דרישות ETA בבריטניה

דרכון אלקטרוני תקף חיוני לכל מי שרוצה להגיש בקשה ל- ETA. היתרון העיקרי של דרכון אלקטרוני הוא שהוא הופך את הנסיעות הבינלאומיות להרבה יותר חלקות ומהירות בכך שהוא מאפשר לזהות את המחזיקים בו במהירות אלקטרונית בנקודות ביקורת הגבולות. זה מאפשר זמני עיבוד מהירים יותר, כמו גם מבטל את הצורך במסמכי נייר בעת נסיעה בין מדינות המקבלות דרכונים אלקטרוניים.

יתר על כן, תכונות האבטחה המשולבות בדרכונים אלקטרוניים מפחיתות משמעותית את הסיכון לגניבת זהות ושימוש במרמה באמצעות אימות דיגיטלי וביומטריה, כגון טביעות אצבע וטכנולוגיית זיהוי פנים המאוחסנות בהם. פולין החלה להנפיק דרכונים ביומטריים כבר באוגוסט 2006. לכן, נוסעים עם דרכונים מסורתיים חייבים להגיש תחילה בקשה לדרכון ביומטרי במשרד הפנים הפולני.

בנוסף להחזקת דרכון ביומטרי תקף, על המועמדים להוכיח כי אין בכוונתם לבקר בבריטניה לכל מטרה אחרת מלבד תיירות, עסקים, מעבר או טיפול רפואי. כמו כן, על המבקש להוכיח כי בכוונתו לשהות תקופה קצרה של שישה חודשים או פחות וכי אין לו עבר פלילי ולא ביצע עבירות הגירה במדינות אחרות. הנה רשימה מלאה של כל דרישות ETA.

תהליך הגשת בקשה ETA בבריטניה

תהליך הגשת הבקשה ל-ETA כרוך בהגשת טופס בקשה מפורט באופן מקוון. על המועמדים לבקר באתר הרשמי של הממשלה על מנת להגיש בקשה ל- ETA. בעת מילוי טופס הבקשה, על המועמדים לספק מידע אישי, פרטי דרכון, פרטי לאום, פרטי קשר והיסטוריה תעסוקתית. בנוסף, עליהם לענות על סדרה של שאלות זכאות שנועדו להעריך אם הם עומדים בדרישות הנסיעה לבריטניה.

לאחר הזנת כל המידע הזה לטופס, המועמדים יידרשו לשלם אגרת בקשה. תשלום זה אינו ניתן להחזר. לאחר תשלום האגרה ואישור הגשת בקשתם, על המבקשים להמתין לתקופת הטיפול, אשר תארך בדרך כלל מספר ימים. מסגרת הזמן תלויה במהירות שבה פקידים יכולים לעבד את הבקשה ולאמת את כל המידע שהוגש. לאחר שאושר על ידי גורמים רשמיים וקיבל ETA, המועמדים חופשיים לנסוע לבריטניה תוך 6 חודשים ממועד הנפקת ETA.

מה קורה אם אזרחים פולנים מסורבים לקבל ETA?

אם אזרחים פולנים נדחים ETA לביקור בבריטניה, ישנן מספר אפשרויות ויזה זמינות. בהתאם לסיבת נסיעתם, הם עשויים להיות זכאים להגיש בקשה לוויזת מבקר רגילה, מבקר נישואין או ויזת מבקר סטודנטים.