ETA בריטניה לאזרחים שוודים: מה שאתה צריך לדעת

דרישות הגבול בבריטניה לאזרחים שוודים משתנות עם כניסתה של מערכת ETA החדשה בבריטניה. אישור הנסיעה האלקטרוני (ETA) ייכנס לתוקף בשנת 2024 וישמש כאישור נסיעה למטיילים הנכנסים לבריטניה. עם ETA, המבקרים נדרשים לבקש אישור מראש לנסוע לבריטניה לפני ההגעה לשדה התעופה. המערכת הדיגיטלית החדשה חלה על מדינות עם הסכמי אי-ויזה עם בריטניה, כולל שבדיה. להלן מדריך מקיף על זכאות ETA, דרישות ותהליך הגשת הבקשה.

מהו ETA החדש בבריטניה עבור אזרחים שוודים?

עם התגברות בעיות ההגירה והצורך של ממשלת בריטניה לשפר את בקרת הגבולות, משרד הפנים הציג הצעת חוק אזרחות וגבולות. הצעת החוק יצרה מערכת דיגיטלית עבור נוסעים להגיש בקשה לאישור נסיעה לפני ביקור בבריטניה. נכון לעכשיו, אזרחים ממדינות עם הסכמים ללא ויזה עם בריטניה יכולים לחצות את המדינה ללא כל הגבלות.

אזרחים שוודים יכולים להיכנס לבריטניה לשהייה של שישה חודשים עם דרכון בלבד. זה מקשה על רשויות הגבול לשלוט במבקרים הנכנסים או יוצאים מהמדינה. רשויות הגבול אינן יכולות לבדוק את המטיילים ולוודא שאין להם בעיות פליליות קודמות שעלולות לאיים על ביטחון המדינה.

ממשלת בריטניה הציגה את ETA כדי לפתור בעיות גבול ולאפשר לממשלה לספור את מספר המבקרים או יוצאים מהמדינה. ETA הוא אישור נסיעה המאפשר לאזרחים שוודים להיכנס למדינה. 92 המדינות עם הסכמי אי-ויזה עם בריטניה יהיו זכאיות לאישור נסיעה אלקטרוני.

מהן הדרישות של ETA בריטניה עבור אזרחים שוודים?

ETA הבריטי החדש עבור אזרחים שוודים נועד להפוך את בקרת הגבולות והנסיעה לבריטניה ללא טרחה. התהליך אלקטרוני לחלוטין וניתן להשלים אותו באופן מקוון. מועמדים שוודים המעוניינים לרכוש ETA חייבים לעמוד בדרישות הכניסה. אי קבלת המסמכים הנדרשים תוביל לשלילת אישור הנסיעה האלקטרוני. דרישות ETA לאזרחים שוודים כוללות את הדברים הבאים:

• דרכון שוודי בתוקף: מכיוון שמטיילים שוודים אינם זקוקים לוויזה כדי לנסוע לבריטניה, עליהם לספק דרכון ביומטרי כאמצעי זיהוי. מלבד מספר הדרכון, נדרשים תאריך ההנפקה ותקופת תוקפו של הדרכון. דרכון מציג גם את אזרחותו של הנוסע. אזרחים שוודים עם אזרחויות מרובות צריכים לחשוף את אזרחותם ומספרי דרכון אחרים.
• כתובת דוא"ל: מועמדים ל- ETA זקוקים לכתובת דוא"ל תקפה מכיוון שהסטטוס של ETA בבריטניה יועבר באמצעות דוא"ל. על הנוסעים לוודא שכתובת הדוא"ל נכונה כדי למנוע עיכובים בקבלת אישור אישור הנסיעה.
• פרטי תשלום: בעת הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחים שוודים, חשוב לכלול את פרטי התשלום. על המועמדים לספק כרטיס חיוב או כרטיס אשראי כדי לשלם עבור ETA.

כיצד להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה

מכיוון שאישור הנסיעה של ETA אינו ויזה, אזרחים שוודים אינם צריכים לבקר בקונסוליה או בשגרירות הבריטית כדי לקבל אותו. שוודים יכולים להשלים את הבקשה באופן מקוון. בקשת ETA אורכת דקות, ועל כל מבקש למלא בקשה פרטנית להיתר נסיעה. הורים שוודים או אפוטרופוסים חוקיים יכולים להגיש בקשה עבור ילדיהם. תהליך הגשת הבקשה כרוך במילוי טופס בקשה מקוון הדורש לספק את הפרטים הבאים:

• פרטי דרכון: פרטי הדרכון של המועמד מציגים את מדינת אזרחותו ואת מספר הדרכון ששימש להגשת בקשה ל- ETA. הנוסעים צריכים לכלול גם תאריך הנפקת דרכון ואת תאריך התפוגה של הדרכון. אזרחויות ואזרחויות אחרות של המבקש צריכות להיחשף, וסביר להניח שהן יידרשו לחשוף מספרי תעודת זהות ומספרי דרכון אחרים.
• מידע אישי: על הנוסע לספק את שמו המלא ותאריך לידתו. חיוני לבדוק שוב את איות השם כדי למנוע סתירות עם מסמכים אחרים. מלבד השם, על המועמדים לספק את מינם ותאריך לידתם.
• פרטי קשר: אזרחים שוודים צריכים לכלול את כתובת מגוריהם, מיקוד, עיר ומדינה. כמו כן נדרשים מספרי הטלפון והסלולר של המבקש. עבור ילדים, על ההורה או האפוטרופוס החוקי להוסיף את פרטי הקשר שלהם. נוסעים המבקרים בבריטניה למטרות עסקיות צפויים להוסיף את פרטי הקשר של המעסיק שלהם.
• תוכניות נסיעה בסיסיות בבריטניה: מטיילים שוודים צריכים לספק מסלול של פעילותם ברחבי בריטניה. למבקרים צריכה להיות רשימה של הערים בהן הם מתכננים לבקר ומקום מגוריהם במדינה. לפעמים, המועמדים נדרשים לספק את תאריך ההגעה והעזיבה שלהם.
• שאלות זכאות: מועמדים יכולים לצפות לשאלות זכאות כגון פרטים על בעיות הגירה קודמות, כמו דחיית גבולות וויזה. נוסעים חייבים לחשוף את ההיסטוריה הפלילית שלהם, כולל עבירות פליליות גדולות וקלות. המועמדים צפויים לחשוף היסטוריה של שימוש והחזקת סמים. חלק מהשאלות קשורות להיסטוריית הפצה והחזקת סמים. צפויות שאלות העוסקות בחברות ובהשתייכות לארגוני טרור. מועמדים עם אישומי טרור קודמים צריכים לחשוף את הפרטים.
• שאלות הקשורות לבריאות: אזרחי שבדיה יידרשו לענות על שאלות הקשורות לבריאות. לדוגמה, על המועמדים לחשוף זיהומים קודמים או קיימים ופרטים על החיסונים והחיסונים הנדרשים לפני חציית הגבול.

זמן הטיפול באישור נסיעה אלקטרוני מהיר יותר מאשר ויזה מסורתית. לאחר הגשת הבקשה ותשלום אגרות ETA, ייקח לרשויות בבריטניה כמה ימי עסקים לבחון את הבקשה ולחזור לנוסע. מועמדים צריכים לבדוק את הדוא"ל שלהם באופן קבוע לאישור או עדכונים שוטפים על הבקשה אם הם עדיין לא קיבלו ETA. עם זמן העיבוד הקצר, נוסעים יכולים לתכנן נסיעות של הרגע האחרון ולקבל ETA בזמן לטיול שלהם.

כיצד ETA בבריטניה משפיע על מטיילים שוודים

ETA בריטניה עבור אזרחים שוודים יהיה שימושי עבור נסיעות לטווח קצר. ETA תקף רק לטיולים קצרי טווח בבריטניה למשך שישה חודשים. אזרחים שוודים יכולים להשתמש באישור הנסיעה האלקטרוני בעת ביקור בבריטניה למטרות עסקיות. עם זאת, היתר הנסיעה אינו מאפשר עבודה במדינה או פתיחת עסק. מטיילים משבדיה מוזמנים לעיין בדף השאלות הנפוצות של ETA בבריטניה לקבלת מידע נוסף,

שוודים יכולים גם להשתמש ETA לתיירות ולבקר בערים שונות ברחבי בריטניה. היתר הנסיעה מאפשר למטיילים לבקר בצפון אירלנד, וויילס, סקוטלנד ואירלנד ללא צורך במסמכים נוספים בגבולות. מלבד ביקור קרובי משפחה וחברים, אזרחים שוודים יכולים גם להשתמש ETA למחקר לטווח קצר. אזרחים שוודים יכולים לקחת קורסים קצרים בבריטניה מבלי להגיש בקשה לוויזה. נוסעים יכולים גם להשתמש בהיתר כדי לנסוע לבריטניה למטרות רפואיות. אזרחים שוודים המעוניינים לשהות יותר משישה חודשים או לבצע פעילויות שאינן מכוסות בהיתר הנסיעה צריכים לקבל ויזה רלוונטית.