ETA בריטניה לאזרחי אי שלמה

בריטניה מפתחת כעת תוכנית היתרי נסיעה דיגיטלית חדשה, ETA. מערכת זו, שתחליף את תוכנית הפטור מוויזות הנוכחית, אמורה להיכנס לתוקף עד שנת 2024. כאשר הוא יוצג, זה ישפיע על תושבי האי סולומן שרוצים לבקר בבריטניה. מדריך זה מסביר כיצד המערכת החדשה תעבוד וכיצד תושבי איי שלמה יכולים להגיש בקשה ל- ETA שלהם.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי אי שלמה?

בשנים האחרונות החלו מדינות ברחבי העולם להציג מערכות של אישורי נסיעה דיגיטליים. מטיילים מנוסים עשויים כבר להכיר חלק מתוכניות אלה במדינות אחרות, הכוללות את ETA הקנדי ואת ESTA ארצות הברית. ETA, או Electronic Travel Authorisation , היא גרסה המפותחת על ידי בריטניה. הוא יוצג כחלק מתוכנית ממשלתית בריטית להפוך את גבולות המדינה לדיגיטליים. היא תאפשר פיקוח חזק יותר על הכניסות למדינה, ותקל על איתור איומים ביטחוניים פוטנציאליים.

כמו אישורי נסיעה דיגיטליים במדינות אחרות, ETA אינה ויזה. במקום זאת, הוא יחליף את תוכנית הפטור מוויזות הנהוגה כיום בבריטניה. תהליך בקשת ETA הוא הרבה יותר פשוט מאשר בקשת ויזה וניתן להשלים אותו באופן מקוון לחלוטין. ברגע שנוסע מאושר ל- ETA, יש לו אישור להיכנס לבריטניה ולהישאר שם עד שישה חודשים.

כיצד יושפעו המטיילים באי שלמה?

כחברה בחבר העמים הבריטי, איי שלמה מופיעים ברשימה של 92 מדינות שעמן יש לבריטניה הסדרי פטור מוויזה. משמעות הדבר היא כי בעלי דרכון מאיי שלמה אינם זקוקים לשום תיעוד אחר כדי להיכנס לבריטניה כיום. מצב זה ישתנה כאשר מערכת ETA תושק. בעתיד, מטיילים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי אי שלמה לפני שיהיה להם אישור להיכנס לבריטניה.

לתושבי איי שלמה יש מספר סיבות שונות לבקר בבריטניה. אלה עשויים לכלול:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

כל הסיבות הללו להגיע לבריטניה מכוסות על ידי ETA. יש רק טופס בקשה ETA אחד. זה יושלם על ידי כל המבקרים, ללא קשר לסיבת הנסיעה האישית שלהם.

בנסיבות מסוימות, נוסעים מאיי שלמה צריכים להגיש בקשה לויזה לבריטניה. זה המצב כרגע ולא ישתנה עם כניסת המערכת החדשה לתוקף. תושבי איי שלמה זקוקים לויזה לבריטניה אם הם מתכננים לבלות יותר משישה חודשים בבריטניה, לעבוד שם או להשתקע שם לצמיתות. הכנסת ETA לא תשפיע על האופן שבו מערכת הוויזות עובדת בשום צורה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי אי שלמה

נוסעים מאיי שלמה צריכים להגיש בקשה ל- ETA באמצעות טופס מקוון שהונפק על ידי ממשלת בריטניה. זהו חלק ממערכת דיגיטלית לחלוטין, כך שלא יהיו טפסים לא מקוונים חלופיים. כחלק מתהליך הגשת הבקשה, על המועמדים לשלם אגרה שאינה ניתנת להחזר. שוב, ניתן להשלים זאת באופן מקוון.

מידע מסוים על דרישות ETA זמין, ומומלץ למטיילים להתייעץ איתו לפני שהם מתכוננים לטיול שלהם. שים לב שלא כל הפרטים של המערכת החדשה סוכמו או פורסמו, כגון כמה תעלה אגרת הבקשה ל- ETA. המידע כפוף לשינויים לפני שמערכת ETA תוצג במלואה. עם זאת, הוא יכול לתת למטיילים סקירה כללית של מה לצפות מהמערכת ואת המידע הדרוש כדי להשלים את בקשת ה-ETA שלהם. רשימת הדרישות כוללת את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

הנקודה האחרונה היא בגלל היבט השמירה של ETA. אחת המטרות של המערכת החדשה היא לשפר את אבטחת הגבולות של בריטניה. חלק מהנוסעים עם קשרים לפשע מאורגן, טרור או כנופיות עשויים להיחשב כאיום על ביטחונה של בריטניה. במקרה זה, בקשתם תידחה.

על המועמדים למלא את הטופס במלואו ולשלם את אגרת הבקשה לפני שניתן יהיה לטפל בבקשת ה- ETA שלהם.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי אי שלמה

אישורי נסיעה דיגיטליים הופכים לעתים קרובות לתנאי הובלה במדינות שהציגו מערכות דמויות ETA משלהן. אם זה קורה בבריטניה, הנוסעים יצטרכו להשלים את בקשת ה- ETA שלהם מוקדם, מה שיאפשר מספיק זמן לעיבוד מלא ולאישור לפני שהם מתחילים את המסע שלהם. נוסעים שאין להם ETA להראות לפקידים בשדה התעופה היוצא שלהם עשויים להישלל הזכות לעלות למטוס.

הטיפול בבקשות ETA צפוי להימשך עד 72 שעות. לאחר השלמת העיבוד, המועמדים יקבלו הודעה אם בקשתם הצליחה או לא. מועמדים מוצלחים ETA מקבלים אישור לנסוע לבריטניה. הם יצטרכו להציג את ETA בריטניה המאושרת שלהם לאזרחי אי שלמה בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם ופעם נוספת בעת מעבר ביקורת הגבולות עם ההגעה.

יהיה הליך ערעור זמין עבור בקשות שנדחו. אם ערעור נכשל, ייתכן שלמבקש עדיין יהיו אפשרויות אחרות. ייתכן שהם יוכלו להגיש בקשה לויזה כדי להיכנס לבריטניה. זהו תהליך ארוך ומסובך יותר מאשר יישום ETA.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי אי שלמה

כאשר מבקר מאיי שלמה מחזיק ב- ETA, כעת יש לו אישור להישאר בבריטניה עד שישה חודשים. הם לא יכולים לעבוד בארץ, אבל הם יכולים להירשם למסלול לימודים אם הם רוצים. הם יכולים לנוע בחופשיות בין אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד ללא צורך במסמכים נוספים. עם זאת, הרפובליקה של אירלנד היא מדינה עצמאית, וה- ETA אינו תקף שם.

ל- ETA אין תוקף במדינות אירופאיות אחרות, מכיוון שבריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור הנסיעות המשותף של שנגן. תושבי איי שלמה שירצו לבקר במדינות אירופאיות אחרות יצטרכו לבדוק את דרישות הכניסה לפני תחילת המסע. מערכת היתרי הנסיעה הדיגיטליים של האיחוד האירופי, ETIAS, צפויה להיכנס לתוקף בסוף 2023.