ETA בריטניה לאזרחי אל סלבדור: מה שאתה צריך לדעת

מערכת ETA החדשה של בריטניה תיכנס בקרוב לתוקף, ותשנה את חוויית הנסיעה עבור מבקרים רבים. אזרחי אל סלבדור הם בין אלה שיושפעו מהתוכנית החדשה. מדריך זה מסביר כיצד להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה, כיצד המערכת החדשה תעבוד, ומה הנוסעים צריכים לדעת לפני שהם מתחילים את המסע שלהם.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחי אל סלבדור?

למרות שה- ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, הוא חדש בבריטניה, ייתכן שלנוסעים כבר יש ניסיון עם תוכניות דומות. התוכנית מבוססת על מערכות קיימות הקיימות במדינות כמו ארצות הברית וקנדה. זהו חלק מיוזמת ממשלת בריטניה להפוך את הגבולות לדיגיטליים. כאשר מערכת ETA תושלם, זה ייתן לממשלה יותר תובנה על המבקרים המגיעים למדינה. זה גם ייצור תהליך אבטחה חזק יותר, שיקל על זיהוי וסימון סיכונים פוטנציאליים לבריטניה.

ETA אינה ויזה ויש לה תהליך בקשה הרבה יותר פשוט וקל מאשר ויזה. במקום זאת, הוא מוצג כדי להחליף את המערכת הנוכחית של פטור מוויזה. זהו אישור נסיעה דיגיטלי. למחזיקי ETA בבריטניה עבור אזרחי אל סלבדור יש אישור להיכנס לבריטניה.

כיצד ETA משפיע על מטיילים מאל סלבדור?

אל סלבדור נמצאת ברשימה של 92 מדינות שיש להן תוכנית פטור מוויזה עם בריטניה. אזרחים ממדינות אלה אינם צריכים לעבור תהליך בקשת ויזה ארוך אם ברצונם לבקר בבריטניה. על פי השיטה החדשה, אזרחי אל סלבדור עדיין לא יזדקקו לויזה לטיול בבריטניה. עם זאת, הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם נוסעים.

חלק מאזרחי אל סלבדור נוסעים לבריטניה מתוך כוונה להישאר שם תקופה ארוכה, לחיות שם או לעבוד במדינה. במצבים אלה, הם זקוקים כרגע לוויזה. זה לא ישתנה תחת המערכת החדשה. נוסעים הזקוקים לוויזה יצטרכו לעבור תהליך בקשת ויזה נפרד, שאינו קשור ל- ETA.

עם זאת, מטיילים מאל סלבדור שאינם מתכננים לעבוד בבריטניה, ומבלים פחות משישה חודשים במדינה, יוכלו לעשות זאת עם ETA בלבד. מטיילים רבים מגיעים לבריטניה כדי ליהנות מחופשה, אך ישנן סיבות אחרות לנסוע. סיבות אלה כוללות את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• פרוצדורות רפואיות

נוסעים המגיעים לבריטניה מכל אחת מהסיבות הללו יכולים להגיש בקשה ל- ETA. חלק מאזרחי אל סלבדור עשויים לרצות להגיע לבריטניה כדי לבקש מקלט. במקרה זה, יש תהליך בקשה נפרד שהם יצטרכו לעבור.

תהליך הגשת הבקשה ETA בבריטניה לאזרחי אל סלבדור

עד למערכת ETA סופית, לא ניתן לאמת לחלוטין את המידע אודותיה. ממשלת בריטניה פרסמה מידע מסוים על התוכנית המתוכננת, אך הדבר נתון לשינויים. עם זאת, כדאי להסתכל על המידע הזה, מכיוון שהוא נותן למטיילים מושג למה לצפות כשהתוכנית תיכנס לתוקף.

טופס בקשת ETA יהיה זמין באופן מקוון בלבד. מכיוון שה-ETA הוא חלק ממערכת דיגיטלית, לא יוצעו חלופות מבוססות נייר. כמה דרישות עבור ETA פורסמו. בעוד אלה עשויים להשתנות כאשר המערכת מוצגת, הם כוללים את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים. בהתאם למדינה המנפיקה, דרכון זה עשוי להיות מעודכן במשך 3-6 חודשים מתאריך הנסיעה המתוכנן.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• כמה פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס אשראי או חיוב לכיסוי אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה היסטוריות וחברות בארגונים או קבוצות אסורים.

הנקודה האחרונה ברשימה זו חשובה במיוחד. אחת הסיבות ש-ETA מוצג היא כדי לשמש כתהליך סינון לסיכוני אבטחה. מועמד שנחשב כאיום על בריטניה בקשתו ל- ETA תידחה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי אל סלבדור

חלק מיישום ETA כרוך בתשלום אגרה שאינה ניתנת להחזר. אם זה לא ישולם במלואו, הבקשה לא תטופל. לאחר השלמת הבקשה ותשלום האגרה, היא תיכנס לתור העיבוד. צפוי זמן עיבוד של עד 72 שעות, כך שהנוסעים צריכים לזכור זאת כשהם מתכננים את הנסיעה שלהם.

חיוני שהנוסעים יגיעו לשדה התעופה שממנו הם יוצאים כשבקשת ה-ETA שלהם הושלמה ואושרה. חברות התעופה צפויות להפוך ETA מאושר לתנאי הובלה. אם לנוסע אין ETA בריטי עבור אזרחי סלבדור כשהוא מגיע לשער העלייה למטוס שלו, ייתכן שתישלל ממנו הזכות לעלות למטוס.

עם ההגעה לבריטניה, הנוסעים יעברו דרך ביקורת הגבולות הבריטית. כאן, הם יצטרכו שוב להראות את ETA שלהם. אם בקשת ETA נדחית, המבקש יכול לערער על ההחלטה. עם זאת, זה יהיה תהליך ארוך יותר מאשר יישום רגיל. נוסע שבקשתו ל-ETA נדחתה יכול גם להגיש בקשה לוויזה, שזמן הטיפול בה ארוך בהרבה.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי אל סלבדור

ETA נותן למטיילים מאל סלבדור אישור לבלות עד שישה חודשים בבריטניה. הממלכה המאוחדת מורכבת מארבע מדינות מרכיבות, שהן אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. אין ביקורת גבולות בין מדינות אלה, כך שנוסעים יכולים לנוע ביניהן בחופשיות כרצונם, בכל אמצעי תחבורה. הרשאה זו אינה חלה על הרפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

בריטניה אינה חברה באזור הנסיעות המשותף של שנגן או באיחוד האירופי. ETA ישפיע רק על יכולתו של נוסע להיכנס לבריטניה. אין לו תוקף בשום מדינה אירופית אחרת, ולכן סלבדורים שרוצים לבקר בחלקים אחרים של אירופה כחלק מהטיול שלהם יצטרכו לבדוק את דרישות הכניסה הרלוונטיות. האיחוד האירופי נמצא בתהליך של הצגת מערכת דומה משלו, ETIAS. למידע נוסף על ETA בבריטניה, עיין בדף השאלות הנפוצות.