ETA בריטניה לאזרחי אנדורה: המדריך המלא שלך

אם אתם מתכננים לנסוע לבריטניה משנת 2024 ואילך, תצטרכו לדעת על מערכת ETA החדשה. נוסעים הזכאים כיום לפטור מוויזה יצטרכו לעבור את התוכנית החדשה, להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם מתחילים את מסעם. מדריך זה מסביר כיצד ETA ישפיע על אנשים מאנדורה שרוצים לבקר בבריטניה, והוא מציע עצות כיצד להשיג את ETA בריטניה עבור אזרחי אנדורה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי אנדורה?

מערכת ETA החדשה תופעל לפני סוף 2024. ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, הוא חדש בבריטניה. עם זאת, העקרונות מאחוריה יהיו מוכרים למטיילים שביקרו בארה"ב או בקנדה, שכן המערכת מבוססת על תוכניות ESTA האמריקאי ו- ETA הקנדי.

ה-ETA מוצג כחלק מתוכנית הממשלה הבריטית להפוך את גבולות המדינה לדיגיטליים. זה לא אותו דבר כמו ויזה, ותהליך הבקשה ל- ETA הוא הרבה יותר פשוט מבקשת ויזה. בעיקרו של דבר, הוא מתפקד כהיתר דיגיטלי, המעניק למבקרים אישור להיכנס לבריטניה.

ETA יונפק למבקרים מ -92 המדינות שאינן דורשות כיום ויזה כדי להיכנס לבריטניה. נוסעים יכולים להגיש בקשה ל- ETA אם הם מתכננים לבלות פחות משישה חודשים בבריטניה וכל עוד הם לא מתכוונים לעבוד בזמן שהותם במדינה. הם עשויים להגיע כתיירים, לנסיעת עסקים, להירשם לקורסי לימוד, לבקר חברים ובני משפחה או לנסוע לטיפול רפואי. כל הסיבות הללו נחשבות תקפות עבור יישום ETA.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי אנדורה?

למרות שאנדורה אינה באיחוד האירופי או באזור שנגן, המדינות השכנות שלה הן, כולל צרפת וספרד. לאנדורה יש הסכמי חופש תנועה מיוחדים עם שכנותיה, כך שנוסעים יכולים לעבור בקלות מהנסיכות למדינה באיחוד האירופי. עם זאת, בריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור שנגן, ולכן אין לה את אותם הסכמים במקום. ככזה, אזרחי אנדורה לא יוכלו להיכנס לבריטניה באותה קלות שבה הם יכולים להיכנס למדינה באיחוד האירופי.

נכון לעכשיו, מבקרים אנדורים בבריטניה נופלים תחת תוכנית הפטור מוויזה של המדינה. תוכנית זו תופסק בקרוב. זה לא אומר שהאנדורים יזדקקו לויזה כדי להיכנס למדינה. עם זאת, הם יצטרכו להגיש בקשה ל – ETA בבריטניה עבור אזרחי אנדורה. ללא ETA, הם לא יוכלו להיכנס לבריטניה.

עם ETA תקף בבריטניה עבור אזרחי אנדורה, נוסעים יכולים להיכנס לבריטניה ולהישאר עד שישה חודשים. במהלך תקופה זו, הם לא יוכלו לעבוד, אם כי הם יכולים להירשם לקורס למטרות לימוד. אנדורים המתכננים לבלות תקופה ארוכה יותר בבריטניה או מי שמקווה לעבוד במדינה חייב להגיש בקשה לוויזה בנפרד.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי אנדורה

עדיין לא כל המידע על מערכת ETA החדשה גובש סופית. עם זאת, הממשלה פרסמה מידע על הזכאות ל- ETA. אזרחי 92 מדינות יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA, ואנדורה היא אחת ממדינות אלה.

כמו כן פורסמה רשימת דרישות ל-ETA. זה כפוף לשינוי לפני השלמת המערכת, אבל זה מספק קצת מידע על מה המועמדים יכולים לצפות מהתהליך.

כדי להגיש בקשה ל- ETA, מטיילים אנדורים יצטרכו לעבור טופס מקוון. זוהי מערכת דיגיטלית בלבד, כך שלא יהיו חלופות מבוססות נייר. לפני מילוי הטופס, הנוסעים צריכים להיות מוכנים עם הנתונים שהם צריכים. זה כולל:

  • דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
  • תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
  • מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
  • מטרת ביקור הנוסע בבריטניה
  • פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בזמן השהייה בארץ.
  • כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת הבקשה ETA.

מועמדים אנדורים יתבקשו גם לענות על שאלות על עברם. הם יצטרכו לחשוף אם יש להם עבר פלילי, אם הם ביצעו עבירות הגירה כלשהן ואם הם או היו אי פעם חברים בקבוצה או בארגון אסור. נתונים אלה נדרשים כדי לקבוע אם המבקש נחשב לסיכון ביטחוני לבריטניה. מועמדים שנחשבים לא בטוחים יידחו את בקשת ה- ETA שלהם.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי אנדורה

לפני שניתן יהיה לעבד בקשת ETA, כל המועמדים יצטרכו לשלם עמלה שאינה ניתנת להחזר באמצעות כרטיס חיוב או אשראי. לאחר מילוי הטופס ותשלום האגרה, מתחיל זמן הטיפול. השלמת תהליך ETA עשויה להימשך עד 72 שעות.

נוסעים חייבים להיות בעלי ETA מאושר לפני שהם מורשים להיכנס לבריטניה, ולכן חיוני שהם יתכננו זאת, מה שיאפשר מספיק זמן לעיבוד מלא של בקשתם לפני הנסיעה. אם ETA נדחה, נוסעים עשויים להיות מסוגלים לערער על ההחלטה או להגיש בקשה לוויזה, אבל זה תהליך הרבה יותר ארוך.

כל הנוסעים הנכנסים לבריטניה יזדקקו ל- ETA, ללא קשר לאמצעי הנסיעה שלהם. חלק מאזרחי אנדורה בוחרים לנסוע ברחבי צרפת ולנסוע לבריטניה במעבורת או דרך מנהרת התעלה. בכל מקרה, הם יזדקקו ל-ETA, בדיוק כפי שהיו זקוקים לו אם היו נוסעים במטוס.

נוסעים צריכים להכין את ETA המאושר שלהם לפני שהם מתחילים את המסע שלהם. חברות התעופה צפויות להפוך את ה-ETA לתנאי תובלה. משמעות הדבר היא שהנוסעים יצטרכו להציג ETA מאושר כאשר הם מגיעים לשדה התעופה, לנמל או לתחנה שלהם – אם אין להם כזה, הם עשויים שלא לעלות למטוס. עם ההגעה לבריטניה, הנוסעים יצטרכו שוב לספק הוכחה לאישור ETA תקף המקושר לדרכון הביומטרי שלהם.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי אנדורה

הממלכה המאוחדת מורכבת מארבע מדינות מרכיבות: אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. ETA תקף בבריטניה לאזרחי אנדורה מעניק חופש תנועה מוחלט בין ארבע המדינות הללו. אין צורך למלא טפסים נוספים או ניירת נוספת.

אנדורים בבריטניה

עם אוכלוסייה של 79,000 בלבד, אנדורה היא אחת המדינות הקטנות ביותר באיחוד האירופי. עם זאת, התמ"ג הגבוה שלה פירושו שאזרחיה נוסעים לעתים קרובות להנאתם. רוב המבקרים האנדורים בבריטניה מגיעים למטרות תיירות, אם כי חלקם עשויים גם להיכנס למדינה על עסקים או מתוך כוונה ללמוד להשכלה גבוהה.