ETA בריטניה לאזרחי בוטסוואן: מה לדעת לפני שאתה הולך

כרגע, אזרחי בוטסואנה שרוצים לנסוע לבריטניה מכוסים על ידי תוכנית הפטור מוויזה של המדינה. עם זאת, תוכנית זו תופסק בקרוב ותוחלף על ידי מערכת ETA החדשה. זה ישפיע על אזרחי בוטסוואנה הנוסעים לבריטניה, כמו גם על אזרחים מיותר מ -90 מדינות אחרות. קרא מדריך זה כדי ללמוד כיצד המערכת החדשה תשפיע על מטיילים בוטסוואנים ולמה לצפות לפני ואחרי ההגעה לבריטניה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי בוטסוואן?

ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, היא מערכת נסיעות דיגיטלית חדשה שצפויה להיות מיושמת על ידי ממשלת בריטניה לפני סוף 2024. תוכנית זו מבוססת על תוכניות שכבר קיימות במדינות כמו ארצות הברית וקנדה. הוא אמור להחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית של בריטניה.

ETA הוא, למעשה, טופס דיגיטלי שיעניק למבקרים הרשאה להיכנס לבריטניה. הוא משמש כהיתר ויש להציגו בשדה התעופה לפני ההמראה ושוב עם ההגעה. נוסעים רבים יצטרכו להגיש בקשה ל-ETA, לא רק תיירים – המערכת תכסה גם מבקרים שמגיעים למדינה בנסיעת עסקים, כאלה שמבקרים חברים או משפחה, סטודנטים שרשומים לקורסים בבריטניה, כמו גם אנשים שמגיעים למדינה כדי לקבל טיפול רפואי.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי בוטסוואן?

כמו רוב מדינות חבר העמים, בוטסואנה נהנית מתוכנית פטור מוויזות עם בריטניה. משמעות הדבר היא כי כיום, אזרחי בוטסוואנה יכולים להיכנס לבריטניה לתקופות קצרות ללא צורך להגיש בקשה לוויזה. ה-ETA לא ישנה זאת. עם זאת, זה יחייב בוטסוואנים להחזיק ETA לפני שהם יכולים להיכנס לבריטניה. חשוב לציין כי ETA אינה ויזה. תהליך הבקשה הוא הרבה יותר פשוט ומהיר מאשר בקשת ויזה.

לאחר שהונפק ETA בריטי לאזרחי בוטסוואן, מטייל יכול להישאר במדינה עד שישה חודשים. הם לא יכולים לעבוד בזמן שהם בבריטניה. אם הם רוצים להישאר במדינה לתקופה ארוכה יותר או שהם מתכוונים לעבוד בבריטניה, אז הם יצטרכו לעבור תהליך בקשת ויזה נפרד.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי בוטסוואנה

לפני תחילת הגשת הבקשה ל-ETA, הנוסעים צריכים לבדוק שהם עומדים בקריטריוני הזכאות. אזרחי בוטסוואנה נמצאים ברשימת ETA. הם צריכים גם להסתכל על רשימת הדרישות שפורסמו עבור ETA. זה נתון לשינויים בעתיד עם כניסת המערכת לתוקף. עם זאת, הרשימה הנוכחית מספקת פיקוח על מה שכל מועמד יכול לצפות.

טופס בקשת ETA זמין באופן מקוון בלבד. זוהי מערכת דיגיטלית לחלוטין שנועדה לסייע לממשלה להשיג את מטרתה להפוך את הגבולות לדיגיטליים, ולכן אין חלופה מבוססת נייר זמינה. בעת מילוי הטופס, על הנוסעים לוודא שהם כבר הכינו את כל המידע הדרוש, כגון:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונה דיגיטלית עדכנית העומדת בהנחיות צילום פספורט.
• מידע אישי, כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• מטרת הביקור בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כולל כתובתם בעת שהותם בארץ.
• תשלום עבור אגרת ETA.

בנוסף למידע זה, המועמדים יצטרכו לחשוף פרטים על עברם. מבקשי ETA יישאלו אם יש להם עבר פלילי, אם הם ביצעו אי פעם עבירות הגירה כלשהן, ואם הם או היו אי פעם חברים בקבוצה או בארגון אסור. אם הם נחשבים לסיכון ביטחוני לבריטניה, בקשתם לא תאושר.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי בוטסוואנה

ל- ETA יש זמן עיבוד של עד 72 שעות. יש למלא את הטופס במלואו, ויש לשלם את התשלום שאינו ניתן להחזר לפני תחילת תקופת הטיפול.

חברות תעופה רבות וחברות תעופה אחרות צפויות להפוך ETA מאושר כתנאי להובלה. לכן, חיוני שנוסעים יגישו בקשה ל- ETA שלהם עם מספיק זמן לעיבוד מלא לפני שהם מגיעים לשדה התעופה. נוסעים שיגיעו לשער העלייה למטוס שלהם ללא אישור ETA המראה את צוות חברת התעופה עשויים שלא לעלות למטוס.

אם ETA נדחה מכל סיבה שהיא, ייתכן שנוסעים יוכלו לערער על ההחלטה או לעבור תהליך בקשת ויזה נפרד. זה ייקח הרבה יותר זמן, אז זה משהו שיש לזכור בעת ביצוע היישום. הנוסעים יידרשו להציג הוכחה לזמן ההגעה המשוער שלהם בשדה התעופה שממנו הם יוצאים ושוב עם הגעתם לבריטניה.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי בוטסוואנה

לאחר אישור ETA בבריטניה לאזרחי בוטסוואן, מטייל יכול לבלות עד שישה חודשים בבריטניה. בתוך בריטניה, הם יכולים ליהנות מחופש תנועה. למרות שהממלכה המאוחדת מורכבת מארבע מדינות מרכיבות, אין בקרת גבולות פנימית. לכן, מטייל עם ETA תקף יכול לבקר באנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד כרצונו. הם יכולים לנסוע באופן פנימי בטיסות, רכבות, מעבורות או ברכב.

ETA תקף רק עבור בריטניה. מכיוון שבריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור שנגן, ETA מאושר לא יהיה בעל הטבות או תוקף למטיילים המעוניינים לבקר במדינות אירופאיות אחרות. מי שמתכנן לחצות את הגבול לרפובליקה של אירלנד, לקחת את הרכבת לצרפת או לבקר בכל מדינה אירופית אחרת כחלק מהטיול שלהם יצטרך לבדוק את דרישות הכניסה הרלוונטיות ולהגיש בקשה לכל ניירת או היתרים בנפרד.

מבקרים בוטסוואנים בבריטניה

בוטסואנה הייתה בעבר הפרוטקטורט הבריטי של בצ'ואנלנד, אך היא קיבלה עצמאות בשנת 1966. היא ממשיכה להיות בעלת קשרים חזקים עם בריטניה, ונשיאה הראשון, הפטריוט הגדול סרתסה חמה, זכה בתואר KBE על ידי המלכה אליזבת השנייה. זוהי מדינה קטנה עם אוכלוסייה של 2.3 מיליון איש בלבד וצפיפות אוכלוסין נמוכה במיוחד, הודות לתנאים העוינים של מדבר קלהארי.

למרות גודלה הקטן, בוטסואנה היא אחת הכלכלות הצומחות ביותר בעולם, בעיקר בזכות תעשיית היהלומים המשגשגת שלה. משמעות הדבר היא כי יותר ויותר אזרחים בוטסוואנים מבקרים בבריטניה לעסקים והנאה. בבריטניה יש פזורה בוטסוואנית קטנה, וחברות בחבר העמים פירושה שהיחסים בין שתי המדינות ידידותיים, כך שזה יוצר רקע חיובי למבקרים.