ETA בריטניה לאזרחי הוותיקן: כל מה שיש לדעת

כדרך יעילה עבור מדינות ללא ויזה לנסוע למדינה, ממשלת בריטניה הודיעה לאחרונה על הכנסת מערכת הרשאת נסיעות אלקטרונית (ETA). מדריך זה בוחן את הדרישות והיתרונות של קבלת ETA בבריטניה עבור אזרחי הוותיקן, ומכסה כל דבר, החל מתהליכי בקשת ויזה ועד קריטריוני זכאות.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי הוותיקן?

ETA בריטניה היא מערכת פטור מוויזה המאפשרת למבקרים מ -92 מדינות, כולל קריית הוותיקן, להיכנס לבריטניה ללא צורך להגיש בקשה לוויזה. על המועמדים להגיש בקשה מקוונת ולמסור את פרטיהם האישיים במסגרת בקשתם. מידע זה מאומת לאחר מכן מול מאגרי מידע ממשלתיים, ואם הכל נבדק, ETA נוצר באופן אלקטרוני ומקושר לדרכון של המבקש.

עם הכניסה למדינה, כל המבקרים עם ETA תקף חייבים להציג את דרכוניהם בביקורת ההגירה על מנת להצליב את האישורים שלהם עם מאגרי מידע ממשלתיים. תהליך זה מאפשר לפקידי הגבול לאשר כי המועמדים עומדים בכל הדרישות הדרושות לנסיעה ואינם נחשבים בסיכון גבוה או בלתי כשירים לכניסה בשל מידע שלא נחשף בעבר או עבר פלילי.

כמה זמן תקף ETA בבריטניה עבור קריית הוותיקן?

ETA בריטניה לאזרחי הוותיקן תקף לתקופה של שישה חודשים מיום ההנפקה. משמעות הדבר היא כי המבקרים חייבים לתכנן את הטיולים שלהם בזהירות כדי להבטיח שהם עושים שימוש מלא של הזמן המוקצב בבריטניה. לדוגמה, נוסעים צריכים לקחת בחשבון את מספר הימים הדרושים לפעילויות הקשורות למטרת הנסיעה שלהם, כמו גם כל עיכובים או ביטולים שיכולים להתרחש במהלך הנסיעה שלהם.

אם מבקרים מקריית הוותיקן יחרגו מתקופת התוקף של שישה חודשים, הם לא יוכלו לחדש את ETA שלהם בזמן שהם בתוך בריטניה, מכיוון שהדבר אינו מותר. אם יימצא כי מבקר חרג ממגבלתו, הוא עלול לעמוד בפני גירוש ואיסור בלתי מוגבל בזמן להיכנס מחדש לבריטניה. הם יכולים גם להיות אחראים לקנס כספי או אפילו לתביעה פלילית, תלוי כמה זמן הם שהו במדינה ללא אישור מתאים. יתר על כן, כל מי ששהה מעבר ל- ETA שלו עלול להתקשות להשיג אשרות בעתיד בעת נסיעה לחו"ל. בסופו של דבר, אזרחי הוותיקן צריכים לוודא שהם מחשבים במדויק כמה זמן הם צריכים לעשות שימוש מלא ב-ETA שלהם ולהימנע מהשלכות מצערות.

כיצד תשפיע ETA בריטניה על אזרחי הוותיקן?

דרכון הוותיקן מדורג כיום במקום ה-27 בעולם נכון לשנת 2022, ומאפשר לאזרחים להיכנס ל-154 מדינות בקלות יחסית. בריטניה היא אחת ממדינות אלה, לאחר שהקימה תוכנית פטור מוויזה (VWP) ביולי 1988. VWP מאפשר לאזרחים ממדינות נבחרות להיכנס לבריטניה ללא ויזה. הדרישה העיקרית היא שהם חייבים לעמוד בקריטריונים מסוימים ולהחזיק דרכון תקף עם מסמכי נסיעה, כמו כרטיסים או מסלולים.

המטרה העיקרית של תוכנית הפטור מוויזה היא לעודד תיירות ולהקל על אנשים לבקר בבריטניה. עם זאת, מתברר שקשה יותר ויותר לנהל ולתחזק את תוכנית הפטור מוויזה מבלי לסכן את שלומם וביטחונם של אזרחי בריטניה. בתוך כך, ממשלת בריטניה הודיעה על כוונתה לבטל את VWP בשנת 2024 ולהחליפה במערכת ETA. תחת מערכת חדשה זו, אזרחי הוותיקן יזדקקו ל- ETA תקף אם ברצונם להיכנס לבריטניה משנת 2024 ואילך.

כמו כן יש לציין כי ייתכנו הגבלות או דרישות נוספות המוטלות על אזרחי הוותיקן המעוניינים לנסוע למדינות אחרות. לכן, מחקר זהיר צריך להתבצע לפני ביצוע כל נסיעות בינלאומיות. לדוגמה, אזרחי הוותיקן המתכננים נסיעה למדינות כמו ארצות הברית או יפן יצטרכו להגיש בקשה לוויזה מתאימה לפני נסיעתם.

מי צריך להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי הוותיקן?

אנשי עסקים

מדובר באנשים הנוסעים מעיר הוותיקן לבריטניה למטרות הקשורות לעבודה, כגון פגישות, כנסים וסמינרים, חתימה על חוזים, רכישת הזדמנויות עסקיות חדשות או ביצוע הכשרה. נוסעים עסקיים אינם מורשים לעסוק בכל צורה של עבודה בתשלום. זה כולל הן עבודה במשרה מלאה והן במשרה חלקית, כמו גם התמחויות וצורות אחרות של תעסוקה זמנית.

תענוג

מי שמבקר בבריטניה להנאה עשוי להזדקק גם ל- ETA. בעוד בבריטניה, תיירים יכולים ליהנות מהאטרקציות המובילות, כגון המוזיאון הבריטי, טירת וינדזור וסטונהנג '. מסמכים מסוימים, כגון רישיון נהיגה, עשויים להיות נחוצים כדי להסתובב בבריטניה, ולכן זה קריטי שהמבקרים ייקחו אותם איתם ליעדם.

לימודים קצרי טווח

לימודים קצרי טווח כוללים קורסים הנמשכים עד 6 חודשים, כגון קורסי שפה או תוכניות חילופי סטודנטים באוניברסיטאות. מועמדים עשויים גם להזדקק למסמכים נוספים, בהתאם למסלול לימודיהם, כגון תמלילים אקדמיים או הוכחת הרשמה למוסד מוכר.

מעבר

אזרחי הוותיקן המתכוונים לעבור דרך בריטניה בדרכם ליעד אחר עשויים להזדקק ל- ETA. ETAs טרנזיט מכסים נוסעים שרוצים לעשות שימוש בשדות תעופה בתוך בריטניה, לעצור או לשנות טיסות אך לא לעזוב את האזור האמור. שים לב שמערכת ETA לא תשפיע על כללי התחבורה היבשתית והתחבורה האווירית הנוכחיים.

דרישות ETA בבריטניה

כדי להיות זכאים ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי הוותיקן, על המועמדים להיות בעלי דרכון ביומטרי תקף ולתכנן להישאר בבריטניה פחות מ -180 יום. הם חייבים להיות ביקור לעסקים, תחבורה, לימודים לטווח קצר, הנאה או טיפול רפואי. בנוסף, על כל המועמדים להיות בעלי הפרה קודמת של מדיניות ההגירה או רישום פלילי. הם חייבים גם להחזיק כרטיס חיוב או כרטיס אשראי כדי לשלם את דמי הבקשה ויש להם גישה לאינטרנט על מנת להשלים את היישום המקוון.

תהליך הגשת בקשה ETA בבריטניה

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה צפויה להיות תהליך מקוון יעיל ללא צורך בניירת. אזרחי הוותיקן העומדים בדרישות הזכאות יכולים להשלים את הבקשה תוך דקות ספורות. זמן העיבוד עשוי להשתנות, בהתאם למהירות שבה הסוכנים מקבלים את טופס הבקשה. עם זאת, רוב הבקשות מאושרות תוך ימים ספורים. אם ETA נדחה, אזרחי הוותיקן יכולים להגיש בקשה לוויזה באופן מקוון ולקבוע ראיון בשגרירות או בקונסוליה הבריטית במדינתם. קבל מידע נוסף על מערכת ETA כאן.

מי לא צריך להגיש בקשה ל-ETA?

ישנן מספר קבוצות של אנשים הפטורים מהגשת בקשה ל- ETA בבריטניה. אלה כוללים אזרחי טריטוריות בריטיות מעבר לים, מוגנים בריטים, אזרחים בריטים מעבר לים, בעלי דרכון אירי, בעלי דרכון בריטי ואזרחים בריטים מעבר לים. לכל אחת מהקבוצות הללו יש מערכת דרישות משלה שיש לעמוד בהן כדי להיחשב פטורה מ- ETA. לדוגמה, אזרחי הטריטוריות הבריטיות מעבר לים חייבים להיות בעלי דרכון תקף מאחת הטריטוריות שהן חלק מהממלכה המאוחדת, כגון גיברלטר או איי הבתולה הבריטיים.