ETA בריטניה לאזרחי ונואטו: מדריך מלא

משנת 2024 ואילך, מבקרים בוונואטו המעוניינים לבקר בבריטניה יצטרכו להתכונן למערכת ETA החדשה של בריטניה. היתר נסיעה חדש זה חל על אזרחים, כמו אזרחי ונואטו, שאינם דורשים ויזה לביקור בבריטניה. זה יוגש בקשה על ידי אזרחי ונואטו לפני שהם נוסעים לבריטניה ויהיה חובה לכניסה. למד הכל על האופן שבו ETA חדש זה בבריטניה עבור אזרחי ונואטו עובד ואת תהליך היישום במדריך זה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי ונואטו

בריטניה תשיק את מערכת ETA החדשה שלה במלואה בשנת 2024. ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, היא תוכנית הרשאה דיגיטלית לנסיעה שהיא חובה עבור רוב האזרחים שאינם ויזה. המערכת פועלת באופן דומה לתוכניות היתרי כניסה לאומיות אחרות ותוכניות פטור מוויזה, כמו ESTA של ארה"ב (מערכת אלקטרונית לאישור נסיעה) ורשות הנסיעות האלקטרונית של אוסטרליה (ETA).

מערכת ETA של בריטניה פותחה כחלק ממדיניות נסיעות רחבה יותר המתוארת בחוק הלאום והגבולות של 2022. הצעת חוק זו נועדה לחזק את אבטחת הגבולות של בריטניה, לשלוט במספרי ההגירה ולהפוך את תהליך הכניסה לדיגיטלי. מבקרים מוונואטו חייבים להגיש בקשה ל- ETA החדש באופן מקוון לאימות עם ההגעה עם דרכון ביומטרי תקף.

כללי ETA החדשים של בריטניה צפויים להשפיע על 92 מדינות ללא ויזה ברחבי העולם, כולל ונואטו ומדינות אוקיאניות אחרות. 92 מדינות אלה אינן דורשות בדרך כלל ויזה לביקור בבריטניה לשהייה קצרה כתייר או מבקר המבצע פעילויות המותרות בדרך כלל על ידי ויזה סטנדרטית. עם ETA בבריטניה, אזרחי ונואטו יכולים לנסוע ללא ויזה לבריטניה עד 6 חודשים.

כיצד תשפיע מערכת ETA החדשה על אזרחי ונואטו?

אזרחי ונואטו חייבים כעת להגיש בקשה לאישור בצורה של ETA לפני שהם מתחילים לנסוע לבריטניה. צעד כזה לא היה נחוץ בעבר, שכן למטיילים הוענקו 6 חודשים עם כניסתם על ידי הצגת דרכוניהם. אמנם זה לא משפיע על סוג או אורך הנסיעה לבריטניה כי אזרחי ונואטו יש גישה, זה אומר צעד נוסף חייב להסתיים לפני שהם מורשים להיכנס.

אזרחי ונואטו עדיין אינם זקוקים לויזה לביקור בבריטניה. עם זאת, הם יצטרכו להגיש בקשה ל – ETA בבריטניה עבור אזרחי ונואטו. יש למלא בקשה זו בנוחות באינטרנט ואינה דורשת מסמכים פיזיים או ביקורים אישיים בקונסוליה או במרכז הוויזה. על המועמד להמתין לאישור ETA שלו לפני שהוא מגיע לבריטניה עם דרכונו.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי ונואטו

מערכת ETA הבריטית נמצאת בשלב הניסוי שלה ועדיין עשויה להשתנות בהמשך. עם זאת, מידע בסיסי על היישום ידוע. רשימה של כל האזרחים הזכאים כעת ל- ETA הוכרזה לכלול את ונואטו.

אזרחי ונואטו חייבים להגיש בקשה ל- ETA באופן מקוון דרך הפורטל הרשמי בבריטניה לפני שהם מגיעים לבריטניה. תהליך הגשת הבקשה עצמו צפוי להימשך לא יותר מ-10 דקות. פורסמה רשימת דרישות המפרטת את המידע שיוגש במהלך תהליך הגשת הבקשה. העלויות עדיין לא הוכרעו. מצב זה עשוי להשתנות עם שחרור ה- ETA, אך תוכל לצפות לשלוח את המידע הבא כדי להשיג ETA מוצלח:

• דרכון ביומטרי תקף שהונפק על ידי מדינה זכאית, כגון ונואטו.
• תמונה עדכנית בגודל דרכון דיגיטלי.
• פרטים אישיים, כולל שם מלא, תאריך לידה ופרטי התקשרות.
• המטרה והפרטים של סידורי הנסיעה בתוך בריטניה, כגון הזמנת מלונות.
• כרטיס אשראי או חיוב לתשלום אגרת בקשה ETA.

ה-ETA פועל גם לחיזוק ביטחונה של בריטניה על ידי סינון מועמדים לעבירות עבר. על המועמד לחשוף מידע על עבר פלילי, עבירות הגירה או חברות לארגונים אסורים. מועמדים הנחשבים בסיכון לבריטניה יידחו ETA בשלב זה.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי ונואטו

הגשת הבקשה ל-ETA תהיה מהירה, ולא תארך יותר מ-10 דקות. עם השלמתו, על המבקש להמתין לעיבוד ולאישור ETA שלו. זה יכול לקחת בין 48 ל 72 שעות בסך הכל. בעוד בריטניה שואפת למזער את זמן ההמתנה הזה, עיכובים ודחיות בקשות יכולים להתרחש. דוא"ל אישור יישלח כאשר אישור ETA של המבקש אושר.

מומלץ כי מועמדים ונואטו להגיש ETA לפחות 72 שעות לפני תאריך הנסיעה המיועד שלהם, אם לא מוקדם יותר. מכיוון ש- ETA הוא כעת חובה לכניסה לבריטניה, עיכובים או הגשות מאוחרות מסכנים את אישור המבקש להיכנס לבריטניה. אם הבקשה לא תצליח, צפוי להיות הליך ערעור.

חברות תעופה הטסות ישירות לבריטניה צפויות לבדוק את הנוסעים כדי לוודא שהם מחזיקים ETA תקף. אי הצגת ETA עלולה לגרום לכך שהנוסע לא יוכל לעלות למטוס. כל הנוסעים המגיעים לבריטניה, בין אם באוויר, בים או ברכבת, נדרשים להציג את ETA שלהם לאבטחת הגבולות עם ההגעה. לשדות תעופה יש eGates יעילים שבהם ניתן לסרוק דרכונים כדי לאשר ETAs לגישה דיגיטלית לגבולות.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי ונואטו

ETA בבריטניה תקף לנסיעות ברחבי בריטניה ושטחי חסות הכתר, ומעניק לאזרחי ונואטו את הזכות לנסוע ברחבי אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד ללא ניירת נוספת. הם יכולים גם לנסוע לאי מאן, ג'רזי וגרנזי, בין תלות אחרות. אזרחי ונואטו גם אינם זקוקים לדרכונים לביקור ברפובליקה של אירלנד, אך נסיעה למדינות אירופאיות אחרות תדרוש אשרת שנגן.

ונואטו בבריטניה

לאזרחי ונואטו יש גישה לנסיעות ללא ויזה לבריטניה עם ETA. לבריטניה ולונואטו יש הסדרי נסיעה הדדיים, בין היתר בשל חברותה בחבר העמים הבריטי, ושתי המדינות ממשיכות לפתח יחסים. מטיילים מוונואטו מוזמנים לעיין בדף השאלות הנפוצות של ETA בבריטניה לקבלת מידע נוסף.

למרות האוכלוסייה הקטנה של ונואטו של 315,700, בריטניה נותרה יעד אטרקטיבי עם אטרקציות תרבותיות רבות הפונות לאזרחי ונואטו, כולל אוסף ונואטו של המוזיאון הבריטי. אין טיסות ישירות בין ונואטו לבריטניה. עם זאת, נתיבי עצירה נפוצים נלקחים דרך אוסטרליה וניו זילנד.