ETA בריטניה לאזרחי טובאלואן: מה שאתה צריך לדעת

כאשר תוכנית ETA תיכנס לתוקף, נוסעים המבקרים בבריטניה מטובלו יצטרכו להסתגל למערכת חדשה. ה-ETA, שאמור להחליף את תוכנית הפטור מוויזות הנוכחית של בריטניה, אמור להיות מושק עד שנת 2024. אזרחי טובאלו הם בין אלה שיושפעו. המשך לקרוא לקבלת מדריך המסביר כיצד פועלת מערכת ETA וכיצד להגיש בקשה ל- ETA.

מהו ETA בבריטניה לאזרחי טובאלואן?

ETA, או אישור נסיעה אלקטרוני, הוא סוג של אישור נסיעה דיגיטלי. מערכות אלה הפכו נפוצות יותר ויותר בשנים האחרונות, ומטיילים מנוסים עשויים כבר להכיר תוכניות כמו ESTA ארצות הברית או ETA הקנדי. כמו אלה, ETA בריטניה הוא אישור שמטיילים חייבים להגיש בקשה לפני תחילת המסע שלהם במקום ויזה.

ה-ETA יחליף את מערכת הפטור מוויזות של בריטניה. הוא תוכנן כחלק מתוכנית ממשלתית רחבה יותר לדיגיטליזציה של גבולות המדינה. כאשר היא תושק, הממשלה תוכל לפקח על הגבולות בצורה יעילה יותר. זה יספק פיקוח רב יותר על האנשים הנכנסים למדינה והזדמנויות טובות יותר לזהות סיכונים ביטחוניים.

כיצד ישפיע ה-ETA החדש על נוסעי טובאלואן?

טובאלו, כמו חברות אחרות בחבר העמים הבריטי, מופיעה בין 92 המדינות הזכאיות ל-ETA. אלה המדינות שעמן יש כיום לבריטניה הסדרי פטור מוויזה. נכון לעכשיו, מבקרים מטובאלו זקוקים רק לדרכונים שלהם כדי להיכנס לבריטניה. כאשר המערכת החדשה תיכנס לתוקף, הם יצטרכו בנוסף להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי טובאלו לפני שהם מורשים להיכנס למדינה.

מבקרים טובאלו נוסעים לבריטניה ממספר סיבות שונות. חלק מאלה עשויים לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• ביקורים אצל חברים או בני משפחה
• קורסי לימוד קצרים
• טיפול רפואי

כל הסיבות הללו מכוסות על ידי ETA. יש טופס בקשת ETA יחיד שמבקרים מטובלו חייבים למלא, ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם.

ישנן נסיבות בהן אזרחי טובאלו יזדקקו לויזה לבריטניה. אם הם רוצים לעבוד בארץ, לחיות שם לצמיתות, או לבלות שם יותר משישה חודשים, הם זקוקים לוויזה. זה נכון תחת המערכת הנוכחית ויישאר כך כאשר תוכנית ETA תתחיל. תהליך בקשת הוויזה יהיה ללא שינוי לחלוטין על ידי הצגת ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי טובאלו

בעת ההכנות לטיול שלהם, אזרחי טובאלו מוזמנים להסתכל על רשימת הדרישות עבור יישום ETA. טרם פורסם כל המידע הרלוונטי לבקשה. לדוגמה, עלות אגרת הבקשה ETA טרם אושרה.

המידע ברשימה זו נתון לשינויים ועשוי להתעדכן לפני הצגת המערכת. עם זאת, הוא נותן לנוסעים סקירה כללית למה לצפות מתהליך הגשת הבקשה. הדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

חלק ממערכת ETA נועד להגביר את אבטחת הגבולות של בריטניה. מסיבה זו, המבקשים מתבקשים לחשוף מידע על עברם הפלילי ועל עבירות עבר. אם מבקש מזוהה כסיכון אבטחה פוטנציאלי, בקשתו תידחה.

יש למלא את בקשת ETA באופן מקוון באמצעות טופס דיגיטלי שנוצר על ידי ממשלת בריטניה. ניתן לשלם את האגרה גם באופן מקוון. מכיוון שמערכת זו דיגיטלית לחלוטין, לא יהיו חלופות מבוססות נייר זמינות.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי טובאלו

ETA יעובד רק כאשר הטופס מולא כראוי ואת דמי הבקשה שולם במלואו. צפוי כי זמן העיבוד ייקח עד 72 שעות.

במדינות אחרות עם מערכות דומות, חברות התעופה הפכו את היתר הנסיעה הדיגיטלי לתנאי להובלה. סביר להניח שזה יקרה גם בבריטניה, כך שנוסעים יצטרכו להשלים את בקשת ה- ETA שלהם עם מספיק זמן פנוי. הם צריכים לאפשר מספיק זמן כדי שזה יהיה מעובד לחלוטין לפני שהם מגיעים לשדה התעופה המוצא שלהם.

הנוסעים יצטרכו להציג ETA מאושר בבריטניה לאזרחי טובאלו בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם. אם הם אינם מסוגלים לעשות זאת, הם עלולים להיות מנועים מלעלות למטוס. הם גם יצטרכו להציג את ETA כאשר הם מגיעים לבריטניה בזמן שהם עוברים את ביקורת הגבולות.

אם בקשת ETA נדחית, המבקש יכול לנסות לערער. אם גם זה ייכשל, ייתכן שתהיה להם אפשרות להגיש בקשה לויזה לביקור בבריטניה במקום זאת. עם זאת, עליהם לזכור כי תהליך בקשת ויזה יכול להיות הרבה יותר ארוך ומסובך מבקשת ETA.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי טובאלו

לאחר שבקשתם ל- ETA אושרה, למטייל טובאלו יש אישור להיכנס לבריטניה והוא רשאי לשהות עד שישה חודשים במדינה. בעוד בבריטניה, הם יכולים להירשם לקורס של מחקר, אבל הם אינם מורשים לעבוד. הם יכולים לנוע בחופשיות בין המדינות המרכיבות את אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. עם זאת, ETA אינו נותן להם אישור להיכנס הרפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

טובאלו רחוקה מאוד מבריטניה, כך שחלק מהמטיילים עשויים לרצות להאריך את מסעם ולבקר במדינות אירופאיות אחרות. ETA הוא מסמך משפטי שתקף רק בבריטניה, שאינה חברה באיחוד האירופי או באזור הנסיעות המשותף של שנגן. טובאלו המעוניינים לבקר בחלקים אחרים של אירופה צריכים לבדוק את דרישות הכניסה הרלוונטיות. נכון לעכשיו, האיחוד האירופי מפתח אישור נסיעה דיגיטלי משלו, ETIAS, שאמור להיות מושק בסוף 2023.