ETA בריטניה לאזרחי טרינידד וטובגון: מדריך

כאשר מערכת ETA החדשה של בריטניה של אישורי נסיעה דיגיטליים תושק, זה ישפיע על נוסעים מכל רחבי העולם. אזרחי טרינידד וטובגו הם בין אלה שיצטרכו להגיש בקשה ל- ETA כדי לבקר בבריטניה. התוכנית החדשה, שתושק עד שנת 2024, מחליפה את המערכת הנוכחית של פטור מוויזה. המשך לקרוא לקבלת מדריך כיצד פועלת מערכת ETA, למה לצפות בעת נסיעה וכיצד להגיש בקשה ל- ETA.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי טרינידד וטובגון?

חלק מהמטיילים המנוסים כבר מכירים את המושג אישורי נסיעה דיגיטליים, שהפכו נפוצים יותר ויותר במדינות ברחבי העולם בשנים האחרונות. ה-ETA החדש של בריטניה, או אישור נסיעות אלקטרוני, דומה למערכות אחרות, כגון ESTA בקנדה או ETA בארצות הברית. זה מאפשר למבקרים להיכנס למדינה מבלי לעבור תהליך בקשת ויזה ארוך. נוסעים שהונפקו להם ETA יש אישור לבלות עד שישה חודשים בבריטניה.

ETA מהווה חלק מתוכנית גדולה יותר של ממשלת בריטניה להפוך את גבולות הממלכה המאוחדת לדיגיטליים. הצגתו תעניק לממשלה פיקוח רב יותר על מי שנכנס למדינה, ותקל על איתור סיכונים ביטחוניים פוטנציאליים.

כיצד יושפעו המטיילים הטרינידדיים והטובגוניים?

חברות חבר העמים הבריטי רשומות בין 92 המדינות שעמן בריטניה שומרת על הסכמי פטור מוויזה. כמדינה בחבר העמים הבריטי, טרינידד וטובגו נמצאת ברשימה. על פי המערכת הנוכחית של בריטניה, אזרחי טרינידד וטובגו אינם צריכים להגיש בקשה לוויזה או כל ניירת נוספת כדי להיכנס לבריטניה. במקום זאת, הדרכון שלהם הוא המסמך היחיד שהם צריכים. כאשר התוכנית החדשה תושק, זה ישתנה, והם יצטרכו להגיש בקשה ETA בריטניה עבור אזרחי טרינידד וטובגון.

לבריטניה יש יחסים קרובים עם טרינידד וטובגו, ויש פזורה טרינידדית וטובגונית גדולה המתגוררת בערים גדולות, כמו לונדון. מבקרים בבריטניה מגיעים מטרינידד וטובגו ממגוון סיבות, שעשויות לכלול:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

כל המבקרים מטרינידד וטובגו המתכננים להישאר בבריטניה פחות משישה חודשים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA. יש רק טופס בקשה אחד למלא, ללא קשר לסיבת ההגעה של הנוסע הבודד לארץ.

בנסיבות מסוימות, אזרחי טרינידד וטובגו צריכים להגיש בקשה לוויזה כדי להגיע לבריטניה. זה נכון תחת המערכת הנוכחית ולא ישתנה כאשר תוכנית ETA תיכנס לתוקף. מטיילים המתכוונים להשתקע באופן קבוע בבריטניה, לעבוד בה (לתקופות קצרות וארוכות טווח) או לשהות יותר משישה חודשים במדינה חייבים להגיש בקשה לוויזה הרלוונטית לפני תחילת מסעם.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי טרינידד וטובגוניה

אזרחי טרינידד וטובגו המעוניינים לנסוע לבריטניה יכולים להגיש בקשה ל- ETA באמצעות טופס מקוון. ETA נועד להוות חלק מתוכנית דיגיטלית מלאה, כך שלא יהיו חלופות לא מקוונות זמינות. ניתן לשלם את דמי הבקשה עבור ETA גם באופן מקוון.

טופס הבקשה המקוון מכיל מספר שדות שיש למלא, כולל פרטים אישיים, תוכניות נסיעה וחשיפת מידע רקע רגיש. מידע מסוים על הדרישות עבור ETA שוחרר, וזה רעיון טוב עבור נוסעים להתייעץ עם אלה כדי לקבל מושג למה לצפות. דרישות אלה כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

הנקודה האחרונה ברשימה זו מתייחסת להיבט האבטחה של מערכת ETA החדשה. מטיילים שיש להם קשרים לפשע מאורגן, קבוצות טרור או כנופיות עשויים לגלות שבקשתם נדחית, מכיוון שהם נחשבים לאיום ביטחוני פוטנציאלי.

חשוב לציין כי מידע זה עשוי להשתנות. המערכת טרם גובשה סופית, וחלק מהפרטים עשויים להשתנות לפני כניסתה לתוקף.

על המועמדים להקפיד בעת מילוי הטופס שלהם כדי להבטיח שהם עושים זאת כראוי כדי למנוע עיכובים או בעיות בהמשך התהליך. לאחר מילוי הטופס במלואו ותשלום אגרת הבקשה, הבקשה תעבור לשלב הטיפול. בקשות שלא הושלמו או שלא שולמו לא יטופלו.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי טרינידד וטובגוניה

בקשת ETA צפויה להימשך עד 72 שעות של זמן עיבוד. אם בקשתו תצליח, לנוסע יש כעת אישור להיכנס לבריטניה ואינו צריך למלא טפסים נוספים. הם יצטרכו לקבל ETA שלהם מוכן להראות צוות בשדה התעופה היציאה שלהם ושוב כאשר הם מגיעים לבריטניה לעבור ביקורת גבולות.

אם בקשת ETA נדחית, המבקש יכול לבחור לעבור דרך מערכת הערעורים. מועמדים שערעוריהם נכשלים עשויים עדיין לקבל אפשרות להגיש בקשה לוויזה לביקור בבריטניה במקום זאת, אם כי מדובר בתהליך ארוך בהרבה.

ה-ETA צפוי להיות תנאי להובלה. משמעות הדבר היא שנוסעים חייבים להגיש בקשה לזמן ההגעה המשוער שלהם מראש, מה שמאפשר מספיק זמן לעיבודו. הנוסעים יתבקשו להציג את ETA בריטניה המאושר שלהם עבור אזרחי טרינידד וטובגוניה בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם. אם הם לא יכולים לעשות זאת, הם עלולים להיות מנועים מלעלות למטוס.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי טרינידד וטובגוניה

עם ETA מאושר, נוסע מטרינידד וטובגו יש אישור להיכנס לבריטניה ולבלות שם תקופה של עד שישה חודשים. הם יכולים לנוע בחופשיות בין ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה (אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד). הם לא יכולים לעבוד, אבל הם יכולים להירשם למסלול לימודים.

ETA תקף רק בבריטניה ואין לו רלוונטיות משפטית ברפובליקה של אירלנד או בכל מדינה אירופית אחרת. בריטניה אינה חברה באזור הנסיעות המשותף של שנגן או באיחוד האירופי, שיש לו דרישות כניסה משלו. למטיילים המעוניינים לבקר במדינות אירופאיות אחרות במסגרת הטיול שלהם מומלץ לבדוק את הדרישות הללו, שעשויות לכלול את ETIAS, מערכת ההיתרים הדיגיטליים של האיחוד האירופי עצמו, שתושק בסוף 2023.