ETA בריטניה לאזרחי לטביה: מדריך מלא

כללי נסיעה חדשים עומדים להשפיע על האופן שבו אזרחים לטבים מבקרים בבריטניה בשהיות קצרות. החל משנת 2024, בריטניה תביא את מערכת ETA המנדטורית שלה. דרישות נסיעה חדשות אלה פירושן כי אזרחים ממדינות שאינן זקוקות לויזה כדי לנסוע לבריטניה, כמו לטביה, חייבים כעת להגיש בקשה לאישור בצורה של ETA. למד מה המשמעות של מערכת ETA החדשה עבור אזרחי לטביה וכיצד להגיש בקשה לכך במדריך שלהלן.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחי לטביה

מערכת ETA החדשה של בריטניה תושק בשנת 2024, עם השקת ניסיון בשנה הקודמת. ETA, או אישור נסיעות אלקטרוני, הוא דרישה חדשה עבור אזרחים ללא ויזה הנכנסים לבריטניה. זה למעשה מאפשר לבריטניה לסנן ולהקליט טוב יותר מבקרים המגיעים למדינה. הוא מתוכנן להיות דומה למערכות אחרות המשמשות ברחבי העולם, כולל ESTA של ארה"ב (מערכת אלקטרונית לאישור נסיעות) ו- eTA של קנדה (אישור נסיעות אלקטרוני). לאיחוד האירופי וללטביה, כמו גם למדינות חברות אחרות, יש ESTA (מערכת מידע והרשאות נסיעות אירופית) משלהם, המשפיעה על נוסעים שאינם חברים באיחוד האירופי וללא ויזה.

מערכת ETA החדשה של בריטניה הושקה כחלק מחוק הלאום והגבולות לשנת 2022, הצעת חוק המבקשת לשלוט טוב יותר ולרשום מספרי הגירה. המטרה היא לשפר את אבטחת הגבולות ולהפוך את הגישה למדינה לדיגיטלית. מכיוון שהלטבים אינם זקוקים לויזה לנסיעה לבריטניה בשהיות קצרות, עליהם כעת להגיש בקשה ולקבל ETA לפני הגעתם למדינה.

מערכת ETA החדשה תשפיע על 92 לאומים בסך הכל, כולל לטביה וכל המדינות החברות באיחוד האירופי, למעט הרפובליקה של אירלנד. החל משנת 2024, לטבים יכולים לבקר בבריטניה עם ETA של עד 6 חודשים בכל פעם. זה מכסה תיירות, נסיעות עסקים, מפגשים וביקורים קצרים אחרים. עבור אלה המתכננים להישאר זמן רב יותר, להתחיל עבודה, להתחתן או להשתקע בארץ, ויזה היא חובה.

כיצד תשפיע מערכת ETA החדשה על אזרחי לטביה?

אזרחי לטביה חייבים להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם מתחילים לנסוע לבריטניה. זה ישפיע על הנוחות שבה לטבים ביקרו בעבר בבריטניה. אם רק דרכון נדרש בעבר, כעת יש להגיש בקשה ל- ETA ולקבל על ידי המבקש לפני ההגעה. זה משנה את חופש התנועה שהוענק בעבר לטבים, כאשר בריטניה דורשת יותר תכנון מאשר נסיעה ברחבי האיחוד האירופי.

לטבים עשויים כעת להגיש בקשה ל- ETA, אך הם עדיין אינם זקוקים לוויזה. ETA בריטניה עבור אזרחי לטביה עובד בדומה לפטור מוויזה ומורכב מבקשה קצרה. המועמד הלטבי אינו צריך להגיש מסמכים פיזיים או לבקר במרכז ויזה; הכל נעשה באינטרנט.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי לטביה

כמה פרטים בנוגע לתהליך בקשת ETA בבריטניה עדיין נמצאים בשלבי סיום. עם זאת, פורסמה רשימה מלאה של לאומים הזכאים ל- ETA , הכוללת את לטביה והאיחוד האירופי. רשימה נוספת של דרישות צפויות ידועה גם. פרטים אלה עשויים להשתנות עם ניסוי ה- ETA.

אזרחי לטביה חייבים להתחיל על ידי הגשת בקשה ל- ETA באופן מקוון דרך האתר הרשמי של בריטניה. יישום מקוון זה נועד להסתיים תוך לא יותר מ -10 דקות. המבקש יתבקש להשלים את התהליך באופן הבא:

• דרכון ביומטרי תקף שהונפק על ידי מדינה זכאית, כולל לטביה.
• תמונה עדכנית בגודל דרכון דיגיטלי.
• פרטים אישיים, כולל שם מלא, תאריך לידה ופרטי התקשרות.
• המטרה והפרטים של תוכניות הנסיעה של המועמד בבריטניה, כולל תאריכים.
• כרטיס אשראי או חיוב לתשלום אגרת הבקשה.

ETA כולל גם טופס גילוי. זה יבקש פרטים לגבי כל עבר פלילי, עבירות הגירה או חברות בארגון אסור. יש להשלים זאת ולענות עליהן בכנות. מועמדים עם עבר פלילי נדרשים לעתים קרובות להשלים ויזה סטנדרטית במקום ETA.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי לטביה

ETA יוגש רק לאחר שהמבקש שילם את דמי הבקשה שאינם ניתנים להחזר. מכאן, זה ייקח בין 48 ל 72 שעות כדי לעבד. לאחר השלמת ה- ETA, המועמד יקבל אישור כדי לוודא שהמועמד יכול לבקר בבריטניה.

על המועמד להגיש בקשה מספיק זמן לפני מועד הנסיעה המיועד שלו, לפחות 72 שעות לפני היציאה לדרך. הם צריכים גם להשאיר זמן חיץ במקרה של דחייה או עיכובים. ETA הוא כעת חובה לכניסה לבריטניה, ולכן הנסיעה חייבת להתחיל רק לאחר שהמבקש מקבל את ETA שלהם. חברות התעופה צפויות לבדוק את הנוסעים שלהן לפני העלייה למטוס כדי לוודא שהם מסוגלים לטוס באופן חוקי.

נוסעים לטבים יכולים להיכנס לבריטניה בכל מסלול עם ETA. בשדות תעופה, ETAs יתקבלו באמצעות eGates לגישה יעילה לגבול. במסופי מעבורת או רכב, ETA יאומת על ידי צוות ההגירה.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי לטביה

ETA בבריטניה תקף למבקרים בכל המדינות המרכיבות את בריטניה בתקופה של 6 חודשים. מחזיקי ETA לטבים יכולים לבקר בחופשיות באנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד ללא ניירת נוספת. כחברות באיחוד האירופי, הן יכולות גם לבקר ברפובליקה של אירלנד ללא ויזה. ETAs מתקבלים גם כדרישות כניסה של שטחי חסות רבים של הכתר הבריטי, כמו האי מאן, ג'רזי וגרנזי.

לטבים בבריטניה

אזרחי לטביה יכולים לבקר בבריטניה עם ETA ללא צורך להגיש בקשה לויזה עד 180 יום בכל פעם. לבריטניה וללטביה קשרים היסטוריים חזקים, במיוחד כתוצאה ממלחמת העולם השנייה. ישנם מוזיאונים ואטרקציות בשפע המושכים תיירים לטבים מדי שנה, מהאוספים רחבי הידיים של המוזיאון הבריטי ועד סטון הנגה. טיסות ישירות זמינות מריגה לערים ברחבי בריטניה, כולל לונדון, אדינבורו, ניוקאסל, בריסטול, לידס, מנצ'סטר ונוטינגהאם.