ETA בריטניה לאזרחי ליכטנשטיינר: מדריך מלא

אם אתם מתכננים לבקר בבריטניה, תצטרכו להכיר את מערכת ETA החדשה של בריטניה משנת 2023 ואילך. תוכנית חדשה זו דורשת מבקרים רבים, כולל ליכטנשטיינר, להגיש בקשה לאישור לבקר בבריטניה בצורה של ETA. למד כיצד מערכת זו תעבוד וכיצד להגיש בקשה ETA עבור אזרחי ליכטנשטיינר במדריך זה.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחי ליכטנשטיינר?

מערכת ETA החדשה של בריטניה מושקת בשנת 2023, עם יישום מלא עד סוף 2024. ETA, ראשי תיבות של Electronic Travels Authorisation, היא תוכנית היתרים הנדרשת לכניסה לבריטניה. עבור אלה עם ניסיון נסיעה לארה"ב, ETA של בריטניה צפוי להיות דומה לתוכנית ESTA (מערכת אלקטרונית לאישור נסיעה) של ארצות הברית הנדרשת לגישה.

ETA של בריטניה הושק כחלק מחוק הלאום והגבולות החדש של המדינה. הצעת חוק חדשה זו נועדה לחזק את אבטחת הגבולות של בריטניה, לשלוט טוב יותר במספרי ההגירה ולהפוך את גבול המדינה לדיגיטלי לגישה ללא מגע. עבור מבקרים בליכטנשטיינר, משמעות הדבר היא שיש להשלים בקשה לפני ההגעה לבריטניה.

כללי ETA החדשים משפיעים על 92 מדינות בסך הכל, כולל כל מדינות האיחוד האירופי, למעט הרפובליקה של אירלנד ומדינות החברות באזור הכלכלי האירופי כמו ליכטנשטיין. מדינות אלה אינן דורשות ויזה כדי לנסוע לבריטניה ומורשות לבקר בבריטניה עד 180 יום בשהיות קצרות, כמו תיירות או נסיעות עסקים.

כיצד תשפיע מערכת ETA החדשה על אזרחי ליכטנשטיינר?

כללי ETA החדשים מוסיפים שלב נוסף לתהליך התכנון בעת ביקור בבריטניה. תושבי ליכטנשטיינר כבר לא יכולים לבקר בבריטניה ללא ETA פשוט על ידי הגעה לגבול. במקום זאת, עליהם לתכנן מראש את שהותם על ידי השלמת וקבלת ETA לפני הנסיעה. ללא ETA, תימנע כניסתו של האדם לארץ. זה הופך את הנסיעה לבריטניה לפחות מאמץ מאשר ברחבי האיחוד האירופי ואזורי שנגן. דרכון נדרש כעת גם לכניסה לבריטניה לצד ETA, שם נדרשה רק תעודת זהות לאומית עד 2021.

בעוד שכעת יש להשלים ETA לפני ההגעה, תושבי ליכטנשטיינר אינם צריכים להגיש בקשת ויזה. במקום זאת, ETA הוא טופס מקוון מהיר הדורש מידע בסיסי ופרטי דרכון. אין צורך במסמכים פיזיים או ביקורים אישיים בקונסוליה עבור ETA. אלה המתכננים שהייה ארוכה יותר בבריטניה או מתחתנים, מתיישבים או מתחילים עבודה חייבים להגיש בקשה לוויזה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי ליכטנשטיינר

מערכת ETA עדיין נמצאת בשלבי גיבוש, אך הדרישות הבסיסיות הוכרזו. ראשית, הוכרזו כל האזרחים הצפויים הזכאים כעת ל- ETA . זה כולל כ -92 מדינות כיום ללא ויזה, כולל ליכטנשטיין. פורסמה רשימת דרישות נוספת למכיני הבקשה. אלה עשויים להשתנות, כאשר ניסויי ETA ייערכו במהלך 2023 לפני יישום מלא בשנת 2024.

כדי להגיש בקשה ל- ETA באופן מקוון, על ליכטנשטיינר לעשות זאת דרך הפורטל הרשמי בבריטניה. היישום נועד להסתיים באופן מקוון תוך לא יותר מ -10 דקות. כדי לזרז תהליך זה, על המבקש לקבל את הדברים הבאים בהישג יד לקבלת קלט:

• דרכון ביומטרי תקף שהונפק על ידי מדינה זכאית, כגון ליכטנשטיין.
• תמונה עדכנית בגודל דרכון דיגיטלי.
• פרטים אישיים, הכוללים את שמו המלא של המבקש, תאריך לידה, עיסוק ופרטי התקשרות.
• המטרה והפרטים של סידורי הנסיעה בתוך בריטניה, כגון תאריכים.
• כרטיס אשראי או חיוב לתשלום אגרת בקשה ETA.

טופס גילוי יש למלא גם כדי לאשר שלמבקש אין עבר פלילי, לא ביצע עבירות הגירה ואין לו חברות (בעבר או בהווה) בקבוצה או בארגון אסור. שאלות אבטחה אלה עשויות להשפיע על התוצאה של ETA, ומועמדים עם עבר פלילי, למשל, עשויים להתבקש להגיש בקשה לוויזה במקום.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי ליכטנשטיינר

ETA מתוכנן לקחת לא יותר מ -10 דקות. עם זאת, זמן העיבוד יכול להימשך עד 72 שעות. משמעות הדבר היא כי המועמדים חייבים לאפשר מספיק זמן להגיש בקשה ולקבל ETA שלהם לפני שהם נוסעים. המועמד יקבל הודעה בדוא"ל כאשר ETA שלהם יאושר. עיכובים ודחיות פוטנציאליות יכולים להתרחש, עם הליך ערעור עבור האחרון. בעוד שזמן עיבוד זה אינו מאפשר נסיעה באותו יום, ניתן להגיש בקשה מכל מקום מחוץ לבריטניה, מה שמאפשר נסיעה של הרגע האחרון.

ללא קשר לאופן שבו המבקש נכנס לבריטניה, יש לסרוק או להציג ETA תקף בגבול. חברות תעופה כמו חברות תעופה יידרשו לבדוק את הנוסעים שלהן כדי לוודא שהם מחזיקים ETA תקף. אי הצגת ETA עלולה להוביל לכך שהנוסע לא יוכל לעלות למטוס. עם ההגעה לבריטניה, יש לסרוק ETAs בשערים אלקטרוניים בשדות תעופה או להציג לביטחון הגבולות עבור אלה הנוסעים במעבורת ימית.

נסיעה עם ETA בבריטניה לאזרחי ליכטנשטיינר

ETA בריטי לאזרחי ליכטנשטיינר יהיה תקף לנסיעות ברחבי בריטניה, ויאפשר להם לנסוע ברחבי אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד ללא כל ניירת נוספת. זה כולל תלות בכתר, כמו האי מאן, ג'רזי או גרנזי. מטיילים מליכטנשטיין מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות של UK ETA לקבלת מידע נוסף.

ליכטנשטיינרים בבריטניה

תושבי ליכטנשטיין מקבלים נסיעות ללא ויזה ברחבי בריטניה ורק צריכים להגיש בקשה ל- ETA באופן מקוון לפני שהם נוסעים. בריטניה מציעה שפע של אטרקציות שמושכות מבקרים מליכטנשטיין, כולל מצודת לונדון, קתדרלת סנט פול והמוזיאון הבריטי, שם מוצגים הדפסים היסטוריים מליכטנשטיין. למרות אוכלוסייתה הקטנה המונה 38,254 תושבים, תושבי ליכטנשטיין נוסעים לעתים קרובות לבריטניה להנאה ולעסקים, כאשר ליכטנשטיין הייתה בין הראשונות שחתמו על הסכמי הסחר של בריטניה לאחר הברקזיט.