ETA בריטניה לאזרחי מונקה: מדריך למערכת החדשה

משרד הפנים הודיע כי מערכת ETA תשפיע על אלה המתכננים לבקר בבריטניה משנת 2023/2024 ואילך. באופן ספציפי, מטיילים שנמצאים כרגע תחת תוכנית הפטור מוויזה יצטרכו לקבל אישור נסיעה אלקטרוני (ETA) לפני שיוכלו להיכנס למדינה. מדריך זה מספק מידע על הדרישות והתהליך לקבלת ETA בבריטניה עבור אזרחי מונקה, כולל הדרכה על קריטריוני זכאות, זמני עיבוד בקשה ופרטים שימושיים אחרים לביצוע בקשה מוצלחת.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי מונקה?

ETA בריטניה לאזרחי מונקאן הוא אישור אישור נסיעה דיגיטלי חדש שיקושר לדרכונים הביומטריים של המטיילים. המערכת אינה מחליפה את הוויזה הנוכחית לבריטניה אלא משפיעה על אזרחי מדינות הפטורות כיום מוויזה, כמו מונקו. כל אזרחי מונקאן המתכננים לבקר בבריטניה מסוף 2023 צריכים להגיש בקשה ל- ETA. המערכת תיושם במלואה עד סוף 2024, ואז כל אזרחי מונקאן הנוסעים לבריטניה חייבים להיות בעלי ETA תקף.

היתרון העיקרי של ETA על פני ויזה הוא שנוסעים יכולים להגיש בקשה מקוונת, מה שאמור להפוך את התהליך למהיר ופשוט יותר. תוכניות דומות למערכת ETA של בריטניה כוללות ETA של אוסטרליה ו- ESTA של אמריקה. מערכת ETA הבריטית מאפשרת למטיילים זכאים מ-92 מדינות להיכנס לבריטניה למטרות תיירות, טיפול רפואי עסקי ומשפחתי.

מחזיקי ETA יכולים להישאר בבריטניה עד שישה חודשים וליהנות מכל מה שיש למדינה להציע, מהערים הסואנות והעיירות ההיסטוריות שלה ועד לאזור הכפרי הנופי שלה. עם זאת, עבור אותם מטיילים המתכננים לבקר בבריטניה למטרות עבודה, חשוב לציין כי נדרשת ויזה. ויזות עבודה מונפקות בדרך כלל לתקופה מסוימת של זמן ומאפשרות למחזיקים לעסוק בעבודה בתשלום בבריטניה.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי מונקה?

מונקו נחשבת למדינה מפותחת עם כללי הגירה ומדיניות קפדניים. דרכון מונגסקה מדורג כיום במקום ה-15 מבין הדרכונים בעולם. אזרחי מונקן יכולים לגשת ל-177 מדינות ללא ויזה. הסכם שנגן, שנכנס לתוקף בשנת 1995, ביטל דרכונים וביקורת גבולות פנימית בין 26 מדינות אירופיות. זה עושה נסיעה למדינות השכנות של מונקו הרבה יותר קל עבור אזרחי מונקו, כפי שהם לא צריכים ויזה לנסוע בתוך אזור שנגן.

בריטניה אינה חלק מאזור שנגן, אך יש להם תוכנית פטור מוויזה המאפשרת לאזרחי מונקן להיכנס לבריטניה ללא ויזה. עם זאת, כאשר ממשלת בריטניה תבטל את תוכנית הפטור מוויזות ותחליף אותה במערכת ETA, כל זה ישתנה. אזרחי מונקאן יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני היציאה לבריטניה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי מונקאן

הגשת בקשה לויזה לבריטניה יכולה להיות תהליך ארוך ומייגע. ישנן מספר בקשות שונות שיש למלא, ויש להגיש מגוון רחב של מסמכים תומכים. במקרים רבים, המועמד יצטרך גם להגיע לראיון. התהליך כולו יכול להימשך מספר שבועות, ולעתים קרובות יש המתנה ארוכה לקבלת החלטה. זה יכול להיות מתסכל עבור אלה שמנסים לנסוע לבריטניה לעבודה או לטיפול רפואי.

למרבה המזל, הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי מונקן היא תהליך הרבה יותר פשוט מאשר הגשת בקשה לוויזה. ראשית, המועמדים יצטרכו למלא טופס מקוון עם הפרטים האישיים שלהם. לאחר מכן, הם יצטרכו להגיש את הטופס לאישור. ניתן להשלים את התהליך כולו תוך דקות ספורות, ואין צורך לספק תיעוד נרחב או לעבור ראיון.

זכאות ETA בבריטניה

על מנת להיות זכאים ל- ETA בבריטניה, על המועמדים להיות מאחת מ -92 המדינות ברשימת המדינות הזכאיות. יש כמה פטורים לגבי מי צריך להגיש בקשה ל-ETA. פטורים אלה כוללים בעלי דרכון בריטי, אזרחים בריטים מעבר לים, נתינים בריטים, אזרחי הטריטוריות הבריטיות מעבר לים ומחזיקי דרכון אירי.

הפטור לבעלי דרכון אירי נובע מהסכם אזור הנסיעות המשותף בין בריטניה לאירלנד. הסכם זה מאפשר לאזרחי שתי המדינות לנסוע, ללמוד, לחיות ולעבוד בחופשיות בכל אחת מהמדינות ללא צורך בוויזה. קראו עוד על קריטריוני הזכאות כאן.

דרישות ETA בבריטניה

נוסעים במונקאן חייבים להיות בעלי דרכון אלקטרוני תקף כדי להגיש בקשה ל- ETA הבריטי שלהם. אם אין להם דרכון תקף, הם יצטרכו להשיג אחד מהסוכנות הממשלתית המקומית שלהם. הם צריכים גם לוודא כי הדרכון שלהם יש לפחות שישה חודשים של תוקף שנותר. בנוסף, על המועמדים להוכיח כי בכוונתם להישאר בבריטניה פחות משישה חודשים.

מטרת שהותם חייבת להיות עסקים, תיירות או מעבר. לבסוף, אין לראות במועמדים איום על ביטחון הציבור או הביטחון הלאומי. מי שיש לו הפרות קודמות של מדיניות הגירה כלשהי בכל מדינה עשוי להיחשב כבלתי זכאי ל- ETA. קבל מידע נוסף על דרישות ETA בבריטניה כאן.

יישום ETA בבריטניה

ישנן מספר דרישות כי המועמדים צריכים להיות בהישג יד לפני תחילת תהליך הבקשה. דרישות אלה כוללות:

מידע אישי

Monacans יצטרכו לספק מידע אישי, כגון שמם המלא, תאריך הלידה והמין. הם גם יצטרכו לספק את פרטי הדרכון שלהם, כגון מספר דרכון, תאריך ההנפקה ותאריך התפוגה. לבסוף, המועמדים יצטרכו לספק פרטי קשר, כגון כתובת דוא"ל ומספר טלפון.

מידע על העבודה

המועמדים יצטרכו גם לספק מידע מסוים על העבודה, כגון שם המעסיק וכתובת הדוא"ל שלהם. אם המבקש הוא עצמאי, הם יצטרכו לספק מידע דומה על העסק שלהם.

שאלות בנושא זכאות

המועמדים יישאלו סדרה של שאלות כדי לקבוע את זכאותם ל- ETA בבריטניה. לדוגמה, הם יישאלו אם יש להם הרשעות פליליות, אישומים הקשורים לטרור, החזקת סמים ושימוש בהם, או אם אי פעם סורבה כניסתם לבריטניה. על המועמדים לענות על שאלות אלה בכנות; אם בקשה נדחית מכיוון שהמבקש הציג את עצמו באופן שגוי, ייתכן שייאסר עליו להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה בעתיד.

תשלום

לאחר מילוי טופס הבקשה, המועמדים יצטרכו לשלם את דמי הבקשה באמצעות כרטיס אשראי או חיוב. אגרת הבקשה טרם צוין. לאחר עיבוד התשלום, הבקשה תיחשב כמלאה ותיכנס לתור העיבוד.

זמן עיבוד

בקשות מטופלות בדרך כלל תוך מספר ימים; עם זאת, זמני הטיפול עשויים להשתנות בהתאם לעונת השנה ולעומס העבודה של ויזות והגירה לבריטניה. אם הבקשה ל- ETA נדחית, המועמדים תמיד יכולים להגיש בקשה לוויזה אם הם זכאים. למידע נוסף על ETA בריטניה לאזרחי מונקה, מטיילים יכולים לעיין בדף השאלות הנפוצות .