ETA בריטניה לאזרחי מלדיביה: המדריך המלא שלך

משרד הפנים הבריטי ביצע שינויים דרסטיים באופן שבו הם מטפלים בבקרת גבולות ובהגירה. הדחף שלהם לייעל את התהליך ולהגדיל את נראות הגבול הוביל לפיתוח מערכת ETA חדשה בבריטניה. מערכת זו צפויה להיפרס בשנת 2023 ולהיות מבצעית באופן מלא עד סוף שנת 2024. בינתיים, חיוני למי שמתכנן לנסוע לבריטניה להבין כיצד מערכת ETA תשפיע על נסיעותיהם. מדריך זה יכסה את כל מה שיש לדעת על ETA בריטניה עבור אזרחי מלדיביה, כולל כיצד להגיש בקשה, אילו מסמכים צריך וקריטריונים לזכאות.

מהו ETA בבריטניה לאזרחי מלדיביה?

ETA הוא אישור נסיעה אלקטרוני. ETA יקושר לדרכון הנוסע באופן אלקטרוני; מכאן הצורך של המבקשים בדרכון ביומטרי. דרכונים ביומטריים הם דרכונים המכילים את הנתונים הביומטריים של המחזיק – כגון טביעת אצבע או סריקת קשתית – בנוסף למידע מסורתי, כגון שמו ותאריך לידתו.

ETA הבריטי דומה למערכות הרשאת הנסיעות האלקטרוניות המשמשות מדינות אחרות, כגון קנדה (eTA), אוסטרליה (ETA) וארצות הברית (ESTA). מערכות אלה נועדו לייעל את תהליך בקשת הנסיעה ולהקל על הכניסה למדינה עבור מטיילים זכאים מהאיים המלדיביים.

ETAs בבריטניה יהיו תקפים למספר נסיעות למדינה על פני תקופה של 6 חודשים. לא ניתן לחדש ETA מתוך בריטניה. אם מטייל מהאיים המלדיביים רוצה להישאר במדינה יותר מ -6 חודשים, הם יצטרכו להגיש בקשה לסוג אחר של ויזה לפני הטיול שלהם.

כיצד להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי מלדיביה

הגשת בקשה ל- ETA לבריטניה עבור אזרחי מלדיביה תיעשה באופן מקוון דרך אתר הוויזה הרשמי לבריטניה. תהליך הגשת הבקשה הוא פשוט ואמור להימשך מספר דקות. שימו לב שכל המטיילים המלדיביים הזכאים חייבים להגיש בקשה ל-ETA ללא קשר לגיל. להלן כמה מהפרטים שצריכים להיות למועמדים בהישג יד לפני תחילת תהליך הגשת הבקשה:

מידע אישי

המועמדים יצטרכו לספק מידע אישי מסוים, כגון שמם המלא, תאריך הלידה והמגדר שלהם. תווים מיוחדים יורשו בשדה השם, ומועמדים ללא שם משפחה יורשו להזין LNU (שם משפחה לא ידוע) בשדה שם המשפחה.

פרטי דרכון

זה כולל את מדינת האזרחות של המבקש, מספר הדרכון, תאריך הנפקת הדרכון ותאריך התפוגה של הדרכון. מלדיבים עם אזרחויות מרובות יצטרכו גם לחשוף מידע זה ולספק מספרי תעודת זהות לאומיים ומספרי דרכון של הלאומים האחרים שלהם.

פרטי התקשרות

מידע זה כולל כתובת דוא"ל, מספר טלפון וכתובת למשלוח דואר. זה קריטי כי מידע זה יהיה מדויק ומעודכן, כפי שהוא ישמש כדי לתקשר עם המועמדים על מצב הבקשה שלהם וכל העדכונים לתוכנית ETA. בעוד שכל הנוסעים הזכאים צריכים להגיש בקשה ל-ETA ללא קשר לגיל, במקרים שבהם קטין נוסע, פרטי הקשר שסופקו יכולים להיות של אפוטרופוס חוקי או הורה.

מידע על העבודה

המלדיבים יצטרכו לספק מידע על מצב התעסוקה הנוכחי שלהם. זה כולל את הגדרת התפקיד שלהם ואת פרטי הקשר של המעסיק. בקשת ETA בבריטניה מבקשת מידע זה על מנת לקבוע אם המבקש הוא תייר או מבקר אמיתי ולא סביר להישאר יתר על המידה בברכה שלהם.

שאלות בנושא זכאות

המועמדים יצטרכו לענות על מספר שאלות על מנת לקבוע את זכאותם. חלק מהשאלות הללו מתייחסות להיסטוריה הפלילית של המבקש, שכן ממשלת בריטניה מעוניינת להבטיח שרק בעלי עבר נקי יורשו להיכנס למדינה.

שאלות אחרות נוגעות לבריאותו של המבקש, שכן הממשלה מעוניינת להימנע ממתן כניסה לכל מי שעלול להוות סיכון לבריאות הציבור. ישנן שאלות לגבי היסטוריית ההגירה הקודמת של המבקש והיסטוריית השימוש או ההחזקה בסמים.

פרטי תשלום

השלב האחרון בתהליך הוא ביצוע תשלום מאובטח באמצעות כרטיס חיוב או אשראי. על המועמדים לוודא שהם נמצאים בפורטל הממשלתי הנכון לפני ביצוע תשלום כלשהו. לאחר עיבוד התשלום, הבקשה תיבדק תוך מספר ימים ותאושר או תידחה.

אם האישור יאושר, המבקש יקבל אישור בדוא"ל, וה- ETA שלו יהיה תקף לנסיעה לבריטניה למשך שישה חודשים – החל מתאריך ההנפקה. אם בקשתו תידחה, הוא יקבל גם הודעת דוא"ל עם הסבר מדוע בקשתו לא אושרה. מטיילים יכולים לנסות להגיש בקשה לוויזה אם בקשת ETA נדחית.

דרישות ETA בבריטניה

דרישות ETA דורשות כי על המועמדים:

• יש דרכון אלקטרוני;
• לא להישאר יותר משישה חודשים בבריטניה;
• ביקור למטרות עסקים, תיירות או תחבורה;
• לא להוות איום על ביטחונם של אנשים בבריטניה.

דרכון המבקש חייב להיות תקף גם למשך שישה חודשים לפחות ממועד היציאה המתוכנן מבריטניה.

בנוסף, אסור למלדיבים להיות בעלי הרשעות פליליות או לתכנן לעבוד במהלך ביקורם. עמידה בכל הדרישות הללו אינה מבטיחה כי יונפק ETA; זה בסופו של דבר נתון לשיקול דעתן של הרשויות בבריטניה. עם זאת, ביצוע דרישות ETA ייתן למועמדים את הסיכוי הטוב ביותר לקבל כניסה לבריטניה.

זכאות ETA בבריטניה

כדי להיות זכאים ל-ETA, על הנוסעים להיות מאחת מ-92 המדינות ברשימת ETA של בריטניה. האיים המלדיביים היא אחת המדינות הללו. בעוד שכל אזרחי מלדיביה זקוקים ל- ETA כדי לנסוע לבריטניה, ישנן כמה קבוצות של מטיילים הפטורים מדרישה זו. אלה כוללים בעלי דרכון בריטי ומחזיקי דרכון אירי. אזרחים בריטים מעבר לים ומוגנים פטורים גם הם מדרישת ETA.

מדוע הצורך ב- ETA הבריטי?

גידול בהכנסות

ETA יסייע להגדיל את ההכנסות ממגזר התיירות על ידי גביית תשלום קטן עבור כל בקשה. מבקרים ממדינות בעלות הוצאות גבוהות כמו גרמניה, אירלנד, ספרד והולנד יוכלו לבקר בבריטניה ולתרום לכלכלתה. הנתונים הסטטיסטיים הנוכחיים מראים כי מגזר התיירות ייצר 131.5 מיליארד ליש"ט לכלכלת בריטניה בשנת 2021. ההערכה היא כי תעשיית הנסיעות יוצרת שני מיליון מקומות עבודה בבריטניה. בנוסף, אגרת הבקשה תסייע לקזז חלק מהעלויות הקשורות לטיפול בבקשות ויזה אלקטרונית.

ניראות גבול משופרת

ETA בריטניה יעזור לשפר את נראות הגבול על ידי הקלה על הרשויות לעקוב אחר כניסות ויציאות של מטיילים. המערכת גם תשפר את האבטחה בכך שתאפשר לרשויות לזהות איומים פוטנציאליים מראש. נכון לעכשיו, אזרחי מלדיביה אינם זקוקים לויזה כדי להיכנס לבריטניה, אך בקרוב הם יידרשו לקבל ETA. למידע נוסף על ETA הבריטי לאזרחי מלדיביה, מטיילים יכולים לעיין בדף השאלות הנפוצות .