ETA בריטניה לאזרחי מרשל: מה שאתה צריך לדעת

בריטניה נמצאת בתהליך של הצגת מערכת ETA החדשה שלה, שתחליף את התוכנית הנוכחית של פטור מוויזה. ה-ETA, שצפוי להיכנס לתוקף עד שנת 2024, ישפיע על מטיילים מאיי מרשל. במדריך זה תלמדו מהו ETA הבריטי לאזרחי מרשל, כיצד להגיש בקשה אליו ומה מטיילים יכולים לצפות מהמערכת החדשה.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחי מרשל?

מערכת ETA החדשה, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, נועדה להחליף את תוכנית הפטור מוויזה של בריטניה. זוהי מערכת דיגיטלית לחלוטין שהוצגה כחלק מיוזמה ממשלתית בריטית לדיגיטליזציה של גבולות המדינה. למרות שזה חדש בבריטניה, מטיילים עשויים כבר להכיר תוכניות דומות במדינות אחרות. בפרט, ETA יש הרבה במשותף עם ESTA ארצות הברית ו ETA הקנדי.

ה- ETA מוצג כדי לתת לממשלה יותר שליטה ופיקוח על מי שנכנס לבריטניה. זה יקל על זיהוי איומי אבטחה. ETA הוא אישור נסיעה ולא ויזה. ניתן להשלים את תהליך הבקשה באופן מקוון והוא הרבה יותר מהיר ופשוט מבקשת ויזה.

כיצד יושפעו המטיילים המרשלים?

לבריטניה יש רשימה של 92 מדינות שעמן יש לה הסדר פטור מוויזה. רשימה זו כוללת את איי מרשל. אזרחי מדינות אלה יכולים להיכנס לבריטניה ללא צורך בוויזה. נכון לעכשיו, הניירת היחידה שהם דורשים היא דרכון. כאשר המערכת החדשה תושק, מטיילים מאיי מרשל יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני ביקור בבריטניה.

אזרחים מרשלים מבקרים בבריטניה ממספר סיבות. סיבות לביקורים קצרי טווח עשויות לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

ללא קשר לסיבת ביקורם, המטיילים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי מרשל. טופס הבקשה הוא "מידה אחת מתאימה לכולם", כך שכל הנוסעים יעברו את אותו תהליך הגשת בקשה. זה ייתן להם אישור להיכנס לבריטניה ולבלות שם עד שישה חודשים.

חלק מאזרחי מרשל יזדקקו לויזה לבריטניה. זה נכון בשיטה הנוכחית, וזה לא ישתנה עם ה-ETA. תושבי איי מרשל שרוצים לבלות יותר משישה חודשים בבריטניה, לעבוד שם או לחיות באופן קבוע במדינה חייבים להגיש בקשה לוויזה. תהליך בקשת הוויזה לא יושפע מהכנסת תוכנית ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי מרשלים

מכיוון שה- ETA הוא חלק ממערכת דיגיטלית, טופס הבקשה יהיה זמין באופן מקוון בלבד. לא יהיו טפסים חלופיים מבוססי נייר. המועמדים יצטרכו גם לשלם את דמי הטיפול באופן מקוון באמצעות כרטיס חיוב או אשראי.

מידע מסוים אודות הדרישות עבור יישום ETA שוחרר. הדבר נתון לשינויים, שכן המערכת החדשה טרם גובשה סופית. למרות שפרטים מסוימים עשויים להשתנות עד שתוכנית ETA תיכנס לתוקף, זה רעיון טוב עבור נוסעים מרשלים להעיף מבט במידע שפורסם כדי לקבל מושג למה לצפות. חלק מדרישות אלה כוללות את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

ישנן מספר סיבות מאחורי הכנסת מערכת ETA. אחת מהן היא להגביר את יכולתה של הממשלה להגן על בריטניה ואזרחיה מפני איומים פוטנציאליים. בשל כך, מועמדים מאיי מרשל צפויים לחשוף מידע מסוים על עברם, כגון כל רישום פלילי בעבר. אם הם נחשבים לסיכון לבריטניה, בקשתם ל- ETA תידחה.

יש להשלים את הבקשה ולשלם את האגרה במלואה לפני שניתן יהיה לטפל בה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי מרשל

למרות שתהליך בקשת ETA הוא הרבה יותר מהיר מאשר ויזה, זה לא מיידי. לאחר השלמת הבקשה, הטיפול בה צפוי להימשך עד 72 שעות. לאחר מכן, המבקשים יקבלו הודעה אם היא אושרה או נדחתה.

במדינות אחרות עם מערכות דומות, חברות תעופה הפכו אישורי נסיעה אלקטרוניים לתנאי להובלה. סביר להניח שאותו הדבר יקרה גם בבריטניה. משמעות הדבר היא כי נוסעים מאיי מרשל צריכים להגיש בקשה ETA שלהם עם מספיק זמן כדי שזה יאושר לפני שהם מתחילים את המסע שלהם. הם יתבקשו להציג ETA מאושר בבריטניה לאזרחי מרשלים בשדה התעופה היוצא שלהם. אם הם אינם מסוגלים לעשות זאת, הם עלולים להיות מנועים מלעלות למטוס. הם גם יצטרכו להראות את ETA שלהם כאשר הם מגיעים לבריטניה.

אם בקשת ETA נדחית, המבקש רשאי לבחור לערער. ערעור שלא צלח לא בהכרח אומר שהמבקש לעולם לא יוכל להגיע לבריטניה, אך ייתכן שיהיה עליו לעבור את תהליך בקשת הוויזה המורכב יותר במקום זאת.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי מרשלים

לאחר שבקשת ETA של נוסע אושרה, הוא יכול להיכנס לבריטניה ולהישאר שם עד שישה חודשים. בריטניה מורכבת מארבע מדינות מרכיבות, אנגליה, ויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. במונחים של הגירה, מדינות אלה מתפקדות כיחידה אחת. משמעות הדבר היא כי הנוסע יכול לנוע בחופשיות ביניהם ללא צורך בניירת נוספת. עם זאת, הרפובליקה של אירלנד היא עצמאית, ול-ETA אין תוקף שם.

מכיוון שאיי מרשל כל כך רחוקים מאירופה, מטיילים רבים אוהבים לבקר בכמה מדינות אירופאיות בטיול אחד. בריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור הנסיעות המשותף של שנגן. משמעות הדבר היא כי ETA אינו רלוונטי במדינות שכנות אחרות. תושבי איי מרשל שרוצים לנסוע למדינות אירופאיות אחרות צריכים לחפש את דרישות הכניסה הרלוונטיות לפני תחילת המסע. האיחוד האירופי נמצא בתהליך של הצגת מערכת אישורי נסיעה דיגיטלית משלו, ETIAS, אשר עשויה להשפיע על תושבי איי מרשל באופן דומה ל- ETA.