ETA בריטניה לאזרחי נורבגיה: המדריך המלא שלכם

ETA בריטניה הוא אישור נסיעה למבקרים ממדינות פטורות מוויזה הנוסעים לבריטניה. אישור הנסיעה האלקטרוני הוא אישור נסיעה חד פעמי המאפשר לאזרחי נורבגיה לבקר בבריטניה למשך שישה חודשים. כל הנוסעים מנורבגיה הנכנסים כעת לבריטניה עם דרכון יצטרכו להגיש בקשה להיתר באופן מקוון לפני שהם מגיעים לשדה התעופה. להלן מדריך על ההשפעה של ETA בבריטניה על נוסעים נורבגיים, תהליך הגשת הבקשה והדרישות לקבלת היתר הנסיעה:

מהו ETA בריטניה עבור אזרחים נורבגיים?

היתר אישור הנסיעה האלקטרוני החדש (ETA) יושק בשנת 2024 כחלק מרפורמות ההגירה של בריטניה. ETA בריטניה תהיה השיטה המהירה ביותר להיכנס לשטח בריטניה ללא ויזה. עם זאת, ההיתר יהיה זמין רק עבור אזרחים שאינם ויזה. המשמעות היא שמדינות אירופה, כולל נורבגיה, ישתמשו ב-ETA כדי להיכנס למדינה. מדינות אחרות עם הסכמים ללא ויזה עם בריטניה יורשו גם הן לקבל את אישור הנסיעה. אזרחים נורבגים שביקרו בקנדה ובארה"ב כבר מכירים את תוכניות ESTA ו- ETA, והיתר הנסיעה בבריטניה משתמש באותו עיקרון.

תוכנית ETA בבריטניה מוצגת כחלק ממערכת טרנספורמציה והגירה של גבולות. האישור האוניברסלי לנסוע מחייב את כל המבקרים בבריטניה לבקש אישור מראש לנסוע. המשמעות היא שלרשויות הגבול יהיה מידע נוסף על מטיילים נורבגים המתכננים לבקר בבריטניה.

עם מערכת ההגירה הנוכחית, אזרחים נורבגים יכולים להיכנס לבריטניה ללא ויזה, מה שלא מאפשר לרשויות הגבול לאסוף מידע על המבקרים הנכנסים או יוצאים מהגבולות. כמו כן, רשויות הגבול מאתגרות להעריך את הסיכונים הביטחוניים של מטיילים ללא מידע מוקדם. עם אישור הנסיעה מראש, לרשויות בבריטניה תהיה שליטה רבה יותר על הגבולות והן יכולות לחסום איומים מלהיכנס לבריטניה. אישור הנסיעה יבטיח לאזרחי נורבגיה שהם יכולים לבקר בבריטניה לפני הנסיעה.

אישור הנסיעה האלקטרוני מיועד לנוסעים העוברים דרך בריטניה ואינם זקוקים לויזה לשהייה קצרה. זה תקף רק לשישה חודשים, ונוסעים חייבים להגיש בקשה לפני ההגעה לשדה התעופה. חברות התעופה יידרשו לאשר כי הנוסעים מחזיקים ETA או צורה כלשהי של אישור המאפשר להם לבקר בבריטניה, כמו ויזה או מעמד הגירה.

כיצד אזרחים נורבגיים יכולים להשתמש ב- ETA הבריטי

נורבגיה חברה באיחוד האירופי, ולפני הברקזיט, אזרחים נורבגיים יכלו לנוע בחופשיות ברחבי בריטניה. נכון לעכשיו, אזרחים נורבגיים דורשים דרכון רק כדי להיכנס לגבולות בריטניה. החל משנת 2024, אזרחי נורבגיה ידרשו ETA כדי להיכנס למדינה. עם אישור נסיעה תקף, נוסעים מנורבגיה יכולים להישאר עד שישה חודשים בבריטניה. במהלך תקופה זו, הם אינם יכולים לעבוד או להקים עסק בבריטניה ללא ויזה או אישור עבודה.

ETA בריטניה לאזרחי נורבגיה מתאים למטיילים המבקרים למטרות עסקיות כמו השתתפות בכנסים או משא ומתן על עסקאות עם חברה בריטית. אזרחים נורבגיים יכולים גם להירשם לקורס קצר בתוך שישה חודשים. מבקרים המתכננים לבלות זמן רב יותר בבריטניה צריכים להגיש בקשה לוויזה.

מלבד חינוך ועסקים, ETA שימושי עבור תיירים נורווגים לחקור את האטרקציות המובילות בבריטניה או לבקר משפחה וחברים. נוסעים יכולים גם להשתמש בהיתר כדי לקבל טיפול רפואי בבריטניה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה כוללת הטבות שונות למטיילים. למבקרים מובטחת כניסה לבריטניה בגבול מכיוון שניתן אישור מראש. נוסעים יכולים גם לחצות כל מדינה בתוך בריטניה עם אישור נסיעה יחיד. אזרחים נורבגים הנוסעים לסקוטלנד, צפון אירלנד, וויילס או אנגליה לא יתקלו בבעיות בגבולות. ה- ETA גם מבטיח את שלומם של אזרחים זרים בבריטניה מכיוון שהממשלה יכולה להגביר את אבטחת הגבול.

הדרישות עבור ETA בריטניה עבור אזרחים נורבגיים

מכיוון שה-ETA לא הושק, הממשלה לא פרסמה את כל הפרטים על האופן שבו המערכת תעבוד. מלבד הזכאות ל-ETA הבריטי, הנוסעים צריכים למצוא מידע על הדרישות ועל תהליך הגשת הבקשה ל-ETA בבריטניה. עם זאת, הדרישות כפופות לשינויים מכיוון שמערכת ETA טרם גובשה סופית.

אזרחים נורבגיים המגישים בקשה ל- ETA בבריטניה חייבים להשלים את התהליך באופן מקוון. המערכות הדיגיטליות ידרשו מהנוסעים לספק את המידע הבא בטופס הבקשה:

• מידע אישי: על המועמד למסור את שמו המלא ותאריך לידתו. חשוב לוודא שהמידע מדויק והשם תואם לזה שבדרכון כדי למנוע שלילת ה-ETA.
• פרטי קשר: הנוסעים צריכים לספק פרטי קשר במהלך תהליך הגשת הבקשה כדי להקל על רשויות הגבול לפנות לשאלות המשך. כתובת דוא"ל חוקית היא חובה מכיוון שהמועמדים יקבלו את אישור ETA באמצעות דוא"ל. ייתכן שיידרשו גם מספר טלפון וכתובת פיזית. בעת הגשת בקשה לאישור ETA עבור קטין, על המבקש לספק פרטי קשר עבור אפוטרופוס חוקי או הורה. אזרחים נורבגיים הנוסעים למטרות עסקים יספקו פרטי מעסיק ופרטי קשר עמם.
• פרטי דרכון: אזרחי נורבגיה זקוקים לדרכון ביומטרי כדי להגיש בקשה ל-ETA. על המועמדים לספק את מספר הדרכון, הלאום, תאריך ההנפקה ותאריך התפוגה. חשוב לספק פרטים על אזרחות כפולה או מספרי דרכון אחרים שברשות המבקש, אך רק אחד מהם ישמש להגשת הבקשה. הדרכון צריך להיות בתוקף לפחות שלושה חודשים מיום הגשת הבקשה.
• שאלות זכאות: המועמדים נדרשים גם לענות על שאלות אבטחה כדי לקבוע את זכאותם ל-ETA. חלק מהשאלות הביטחוניות שהנוסעים ייתקלו בהן קשורות להיסטוריה פלילית והחזקת סמים. מועמדים בעלי עבר פלילי צריכים לחשוף את פרטי העבירות. על הנוסע לספק כל היסטוריה של חיובי החזקת סמים או הפצתם. המועמדים יענו גם על שאלות על השתייכותם לארגוני טרור והאשמות טרור בעבר. בשאלות הקשורות לבריאות, הנוסעים צפויים לספק פרטים על חיסונים או חיסונים והיסטוריה של זיהומים.

לאחר מילוי טופס הבקשה, על הנוסעים לשלם את אגרת ETA לפני הגשת פרטיהם. לפיכך, אזרחים נורבגיים חייבים להשתמש בכרטיס אשראי/חיוב תקף לצורך העסקה. בקשת ETA תטופל רק לאחר התשלום. כאשר אישור ETA של בריטניה עבור אזרחי נורבגיה, המבקש יקבל דוא"ל אישור.

נסיעה לבריטניה מנורווגיה עם ETA

החל משנת 2024, כל הנוסעים הנכנסים לבריטניה ידרשו ETA, ללא קשר לאמצעי הנסיעה. אזרחים נורבגיים עם ETA תקף אינם צריכים להדפיס את דוא"ל האישור. הם יכולים לסרוק את הדרכונים שלהם בגבול כדי לאמת את אישור הנסיעה שלהם. מערכת ETA הבריטית תאיץ את התהליך בגבול ותפחית את התורים. למידע נוסף על ETA של בריטניה עבור אזרחים נורבגיים, עיין בדף השאלות הנפוצות .