ETA בריטניה לאזרחי סיישלואה: מה שאתה צריך לדעת

מערכת ETA, התוכנית החדשה של בריטניה להיתרי נסיעה דיגיטליים, אמורה להיכנס לתוקף עד שנת 2024, ולהחליף את המערכת הנוכחית של פטור מוויזה. ברגע שזה יהיה במקום, אזרחי סיישל יצטרכו להחזיק ETA לפני שהם יכולים להיכנס לבריטניה. מדריך זה יסביר מהו ETA, כיצד המערכת פועלת וכיצד תוכל להגיש בקשה ל- ETA שלך.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי סיישלואה?

בשנים האחרונות הוכנסו אישורי נסיעה דיגיטליים למדינות רבות בעולם. מטיילים מנוסים עשויים כבר להתנסות במערכות אלה, הכוללות את ESTA בארצות הברית ואת ETA בקנדה. ETA, או אישור נסיעות אלקטרוני, הוא הגרסה הבריטית. היא מיושמת כחלק מתוכנית גדולה יותר של ממשלת בריטניה להפוך את גבולות המדינה לדיגיטליים. התוכנית תעניק פיקוח רב יותר על הנוסעים הנכנסים למדינה ותקל על זיהוי סיכונים ביטחוניים.

ETA אינה ויזה. במקום זאת, הוא יחליף את תוכנית הפטור מוויזות הנוכחית של בריטניה. בקשת ETA היא הרבה יותר פשוטה מבקשת ויזה וניתן להשלים אותה באופן מקוון לחלוטין. לאחר אישור בקשתו של נוסע ל- ETA, יש לו אישור להיכנס לבריטניה ולבלות שם עד שישה חודשים.

כיצד יושפעו המטיילים בסיישליין?

לבריטניה יש הסכמי פטור מוויזות עם 92 מדינות. כחברה בחבר העמים הבריטי, סיישל נמצאת ברשימה זו. כמו אזרחים ממדינות חבר העמים הבריטי האחרות, נכון לעכשיו, מטיילים בסיישל אינם זקוקים לניירת מלבד דרכוניהם כדי להיכנס לבריטניה. כאשר המערכת החדשה תושק, זה ישתנה. מבקרים מסיישל לא יזדקקו לויזה לבריטניה, אך הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לבריטניה.

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע מטיילים סיישלואין לבקר בבריטניה. אלה עשויים לכלול:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

תהליך הבקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי סיישל יישאר זהה, ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם. יש טופס בקשה אחד שכל הנוסעים יצטרכו למלא.

ישנם כמה יוצאים מן הכלל, כלומר מטיילים בסיישל הזקוקים לויזה לבריטניה. אם אזרח סיישל רוצה לעבוד בבריטניה (באופן זמני או לטווח ארוך), לחיות שם לצמיתות או לבלות שם יותר משישה חודשים, הוא ידרוש ויזה מתאימה. תהליך הגשת הבקשה לויזה לבריטניה נותר ללא שינוי מוחלט על ידי הכנסת מערכת ETA ויישאר נפרד.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי סיישל

מטיילים בסיישל יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA באמצעות טופס מקוון. מכיוון שמערכת ETA היא דיגיטלית, חלופות לא מקוונות לא יהיו זמינות. על המועמדים לשלם אגרה כחלק מתהליך הגשת הבקשה. פיקדון זה אינו ניתן להחזר וניתן לשלם עבורו באופן מקוון באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי.

בעת ההכנות למסעם, על המטיילים לעיין ברשימה שפורסמה של דרישות ETA. חלק מהפרטים טרם אושרו, כגון המחיר הסופי של בקשת ETA. מידע אחר עשוי להשתנות, מכיוון שהמערכת טרם גובשה סופית. עם זאת, באופן כללי, רשימת הדרישות תיתן למטיילים מושג למה לצפות ואיך להתכונן לבקשת ה-ETA שלהם. חלק מהדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

אחת הסיבות שמערכת ETA מוצגת היא אבטחה. הנוסעים יתבקשו לחשוף מידע רגיש על עברם במאמץ לשמור על הגבול. אם מועמד נחשב כסיכון לביטחון בריטניה, בקשתו תידחה.

יש למלא את טופס הבקשה כראוי ולשלם את האגרה במלואה לפני שניתן יהיה לטפל בבקשה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי סיישל

מאז אישורי נסיעה דיגיטליים הוצגו במדינות אחרות, הם הפכו לעתים קרובות תנאי להובלה. סביר להניח שאותו הדבר יקרה בבריטניה, כך שנוסעים יצטרכו להשלים את בקשת ה- ETA שלהם מוקדם, מה שיאפשר מספיק זמן לעבד ולאשר אותה לפני שהם מתחילים את המסע שלהם.

זמן העיבוד של ETA צפוי להימשך עד 72 שעות. אם הבקשה תאושר, לנוסע יש כעת אישור להיכנס לבריטניה. הם יצטרכו להציג את ETA בריטניה שלהם עבור אזרחי סיישל בשער העלייה למטוס של שדה התעופה היוצא שלהם ושוב בביקורת הגבולות בבריטניה.

בקשות עשויות להידחות. במקרה זה, למבקש יש כמה אפשרויות זמינות. תהיה מערכת ערעורים על בקשות שנדחו. אם גם הערעור יידחה, ייתכן שהנוסע יוכל להגיש בקשה לוויזה במקום. זהו תהליך ארוך הרבה יותר והוא אינו פשוט כמו ETA.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי סיישל

ברגע שלמטייל מסיישל יש ETA, יש לו אישור לשהות עד שישה חודשים בבריטניה. במהלך תקופה זו, הם לא יכולים לעבוד, אבל הם יכולים להירשם למסלול לימודים אם הם רוצים. בתוך בריטניה, ישנן ארבע מדינות מכוננות, כולל אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. מחזיקי ETA יכולים לנוע בחופשיות בין אזורים אלה. עם זאת, אין להם אישור להיכנס לרפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית.

ETA תקף רק בבריטניה. מכיוון שבריטניה אינה מדינה חברה באיחוד האירופי או חלק מאזור הנסיעות החופשיות של שנגן, ל- ETA אין מעמד חוקי במדינות אירופיות אחרות. מטיילים בסיישל שירצו לבקר בחלקים אחרים של אירופה יצטרכו לחפש את דרישות הכניסה הרלוונטיות לפני שהם מתחילים את מסעם. האיחוד האירופי נמצא כעת בתהליך של פיתוח היתר נסיעה דיגיטלי משלו, ETIAS, שאמור להיכנס לתוקף בערך באותו זמן כמו ETA של בריטניה.