ETA בריטניה לאזרחי סלובניה: המדריך המלא שלך

ממשלת בריטניה הציגה אישור נסיעה אלקטרוני כדי לחזק את בקרת הגבולות. תוכנית ההרשאה לנסיעה תחול על אזרחי מדינות עם הסכמי אי ויזה עם בריטניה, כמו סלובניה. לפני הביקור בבריטניה, על המטיילים להגיש בקשה ל- ETA ולהמתין לאישור כדי לדעת אם הם יכולים לנסוע לבריטניה. להלן מדריך מקיף על אופן הפעולה של אישור נסיעה אלקטרוני, קריטריוני הזכאות, הדרישות ותהליך הגשת הבקשה:

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי סלובניה?

מטיילים שביקרו בארה"ב כנראה מכירים את התוכנית הממשלתית ESTA הדורשת מהם למלא בקשה מקוונת לפני הכניסה לארה"ב ללא ויזה. מסמך הפטור מוויזה נועד לזרז את הכניסה בגבולות. עם אישור הנסיעה האלקטרוני, ממשלת בריטניה מתכננת להציג תוכנית דומה בשנת 2024. ETA בריטניה עבור אזרחים סלובניים אינו ויזה – זה אישור נסיעה שנועד לחזק את בדיקות האבטחה על מבקרים ללא ויזה בבריטניה.

ETA יידרש עבור כל האזרחים שאינם ויזה הנוסעים לבריטניה. אזרחים ממדינות האיחוד האירופי, כולל סלובניה, אינם זקוקים לויזה כדי לבקר בבריטניה. הם יכולים לנוע בחופשיות לתוך ומחוץ לשטח בריטניה עם דרכון. מלבד מדינות האיחוד האירופי, למדינות אחרות באסיה ובמזרח התיכון יש הסכמי ויזה עם בריטניה, ומטיילים צריכים לקבל פטור מוויזה לפני הנסיעה. במערכת ETA החדשה, מדינות הזקוקות לוויזה לביקור בבריטניה לא יזדקקו לאישור נסיעה אלקטרוני מכיוון שכבר השלימו בקשה.

אישור נסיעה אלקטרוני הונהג כדי לסגור פרצות במערכת הגבולות וההגירה הנוכחית. לאזרחים שאינם ויזה יש אישור מפורש לנסוע לבריטניה לשהייה קצרה. משמעות הדבר היא שלביקורת הגבולות ולרשויות אכיפת החוק יש זמן מינימלי להעריך את הסיכונים שהם מציבים. רשויות הגבול זקוקות גם לעזרה במעקב אחר מספר הנוסעים הנכנסים ויוצאים מגבול בריטניה בזמן מסוים.

באמצעות חוק הלאום והגבולות, ממשלת בריטניה ממלאת פער באישור מראש לנסוע למבקרים הנוסעים לבריטניה ממדינות ללא ויזה. התוכנית מעניקה לבריטניה שליטה רבה יותר על הגבולות, והרשויות יכולות לחסום איומים מלהיכנס לבריטניה. עם אישור מראש לנסוע, חברות תעופה ואנשים פרטיים מקבלים הודעה מוקדמת וביטחון שהם יורשו להיכנס לגבולות בריטניה. מלבד ארה"ב, גם לאוסטרליה וקנדה יש אישורי נסיעה דומים כדי לשמור על המדינה בטוחה ובטוחה.

כיצד להשיג ETA בבריטניה עבור אזרחי סלובניה

אזרחים ממדינות העונות על קריטריוני הזכאות להגיש בקשה ל- ETA יכולים לקבל את היתר הנסיעה באמצעות בקשה מקוונת. לפני הבקשה, על הנוסע להיות בעל הדרישות החיוניות כדי להירשם לאישור הנסיעה בהצלחה. דרישות ה-ETA העיקריות לנוסעים כוללות:

• דרכון סלובני: אזרחים סלובניים זקוקים לדרכון לאומי ביומטרי תקף כדי להגיש בקשה לאישור נסיעה אלקטרוני. הדרכון צריך להיות בתוקף במהלך השהייה הקצרה ולכלול תמונה דיגיטלית עדכנית ומידע ביומטרי.
• כתובת דוא"ל פעילה: מועמד זקוק לכתובת דוא"ל חוקית כדי להשלים את הבקשה. כתובת הדוא"ל צריכה להיות פעילה כדי שהמבקר יקבל הודעות על התקדמות הבקשה ואישור אישור ETA.
• פרטי תשלום: על הנוסעים לספק פרטי תשלום תקפים לתשלום עמלות ETA. מועמדים יכולים לצרף כרטיס אשראי או חיוב שישמש לתשלום החיובים. ללא התשלום, אישור הנסיעה לא יטופל.

ETA בריטניה עבור אזרחים סלובניים עדיין בפיתוח, אבל נוסעים מסלובניה יכולים למצוא פרטים על הליך הבקשה. טופס בקשת ETA בבריטניה כולל שאלות הדומות לאלה של eVisa קיימים ואישורי נסיעות מקוונים הזמינים במדינות אחרות. כל מטייל ETA חייב להשלים את ETA בבריטניה, ללא קשר לגיל. כאשר אישור הנסיעה האלקטרוני יהיה פעיל, המועמדים יספקו את המידע הבא:

• פרטים אישיים: הבקשה תדרוש פרטים על שמו המלא של המבקש. מכיוון שהשם הפרטי ושם המשפחה הם קטעי חובה, מועמד ללא שם משפחה או שם פרטי צריך להזין LNU או FNU כדי לציין את השם האחרון או הפרטי שאינו ידוע בסעיפים המתאימים. תאריך לידה ופרטי מין נדרשים גם כן.
• פרטי דרכון: אזרחים סלובניים חייבים לספק את פרטי הדרכון שלהם, כולל מספר הדרכון המשמש לנסיעה לבריטניה ואפליקציית ETA. יש לציין את תאריך הנפקת הדרכון ואת תאריך התפוגה בטופס הבקשה. מועמדים בעלי אזרחויות אחרות צריכים לציין ולספק פרטים על הדרכונים האחרים, כולל מספרי תעודת זהות, תאריכי הנפקה ותפוגה.
• פרטי קשר: אזרחים סלובניים צריכים לספק פרטים על פרטי הקשר שלהם, כולל כתובת הבית, מספר הטלפון וכתובת הדוא"ל. בעת הגשת בקשה לילדים, על המבקשים לספק פרטים של האפוטרופוס החוקי או ההורה.
• פרטי מעסיק: מועמדים הנוסעים למטרות עסקיות צריכים לספק פרטי עבודה, כולל שם המעסיק, כתובת פיזית, כתובות דוא"ל ומספרי טלפון.
• שאלות זכאות: אזרחים סלובניים צפויים לענות על שאלות זכאות על היסטוריית הגירה קודמת. יש לחשוף כל פרט על דחיית ויזה או דחיית גבולות קודמת. מועמדים עם עבר פלילי צריכים גם לחשוף את הפרטים, בין אם זה היה קטין או פשע גדול. מועמדים יכולים לצפות לענות על שאלות על החזקת סמים, שימוש בסמים וחיובי הפצה. שאלות הבקשה מכסות גם פעילויות, אישומים וחברות בארגוני טרור.
• שאלות הקשורות לבריאות: אזרחי סלובניה יידרשו לענות על שאלות הקשורות לבריאות, כולל מידע על חיסונים, חיסונים וזיהומים קיימים.

לאחר תהליך הגשת הבקשה, המבקשים יכולים להגיש את הבקשה באופן מקוון ולשלם את האגרה הנדרשת. הטיפול לוקח כמה ימים, והמועמדים צריכים לתכנן בהתאם כדי למנוע עיכובים הנגרמים על ידי אישור מאוחר של ETA בריטניה עבור אזרחי סלובניה.

נסיעה לבריטניה מסלובניה עם ETA בריטניה

אזרחי סלובניה יכולים לנסוע לבריטניה למשך שישה חודשים עם אישור נסיעה אלקטרוני מאושר. זה אומר שהם יכולים לבקר במדינות בשטח בריטניה ללא בעיות עם רשויות הגבול. מבקרים יכולים לבקר בסקוטלנד, צפון אירלנד, וויילס ואנגליה למטרות תיירות ועסקים. מטיילים סלובניים יכולים להשתמש ב- ETA כדי לנסוע לבריטניה לפגישות ולמטרות עסקיות, אך הם אינם יכולים לעבוד או להקים עסק במדינה. מלבד נסיעה לתיירות או ביקור חברים וקרובים, אזרחי סלובניה יכולים להשתמש ETA בריטניה לנסוע לטיפול רפואי או להשלים מחקרים לטווח קצר. מטיילים מסלובניה מוזמנים לעיין בדף השאלות הנפוצות של ETA בבריטניה לקבלת מידע נוסף.