ETA בריטניה לאזרחי פורטוגל: מדריך מלא

משרד הפנים הבריטי הודיע לאחרונה על השקת מערכת הרשאת הנסיעות האלקטרונית שלו (ETA) לכל המבקרים שאינם ויזה. אזרחים פורטוגלים הנוסעים לבריטניה יזדקקו לאישור נסיעה אלקטרוני, אותו ניתן לרכוש באופן מקוון. גלה הכל על ETA בריטניה עבור אזרחי פורטוגל, החל מדרישות זכאות, דמי בקשה וזמני עיבוד, ועד אילו מסמכים נדרשים וכיצד ETA ישפיע על מסע הנוסע בעת הכניסה לבריטניה.

מהו ETA בבריטניה לאזרחי פורטוגל?

מערכת ETA הבריטית היא מערכת הרשאת נסיעות אלקטרונית שאמורה להפוך לחובה עד סוף 2024. מערכת זו תחייב את כל הנוסעים הפטורים מויזה להגיש בקשה לאישור נסיעה אלקטרוני לפני הנסיעה לבריטניה לביקורים קצרים. ETA מיועד למבקרים המעוניינים להישאר בבריטניה למטרות עסקים, הנאה או מעבר. חשוב לציין כי שיטה זו חלה רק על מדינות שאזרחיהן פטורים כיום מצורך בוויזה בעת נסיעה לבריטניה, כגון פורטוגל.

כאשר הוא ייכנס לתוקף במלואו, כל האזרחים הפורטוגלים המתכננים ביקור קצר בבריטניה יידרשו להגיש בקשה ל- ETA לפני נסיעתם. החדשות הטובות הן שהתהליך הזה צפוי להיות מהיר וקל יחסית. ניתן להשלים את תהליך הגשת הבקשה באופן מקוון לחלוטין והוא צפוי להימשך דקות ספורות. על המועמדים לספק מידע בסיסי וכן לענות על כמה שאלות אבטחה. כל הבקשות נבדקות מול רשימות מעקב ומאגרי מידע רלוונטיים אחרים לפני שהן מאושרות או נדחות.

לאחר האישור, ETA יהיה מקושר אלקטרונית עם הדרכון של המבקש יישאר בתוקף עד שישה חודשים (180 ימים) מיום ההנפקה. עם זאת, יש לציין כי ETA שהונפק על ידי בריטניה אינו מבטיח כניסה למדינה; קציני ההגירה עדיין עשויים לבקש מסמכים נוספים כאשר נוסעים מגיעים לנמל הכניסה.

בנוסף, אלה עם ETA חייבים גם לעמוד בדרישות מסוימות על מנת להיכנס לבריטניה, כולל שיש מספיק כסף זמין במהלך שהותם על מנת לתמוך בעצמם כלכלית. יתר על כן, על המועמדים גם להוכיח שיש להם סיבה תקפה לביקור, כגון פעילויות פנאי או עסקים או שהם עוברים דרך בריטניה בדרך למקום אחר. תוכנית ETA נועדה להקל יותר מאי פעם על אזרחי מדינות פטורות מוויזה כמו פורטוגל להיכנס לבריטניה ללא ניירת נוספת המעורבת.

זכאות ETA בבריטניה

ETA בריטניה הוא תהליך הרבה יותר קל ופשוט מזה של הגשת בקשה לוויזה, מכיוון שהוא דורש רק תיעוד בסיסי ומעובד הרבה יותר מהר. כדי להיות זכאים ל- ETA, על המועמדים להיות מאחת מ- 92 המדינות המתאימות. פורטוגל נמצאת ברשימה זו, הכוללת יעדים נוספים, כמו איי בהאמה, האיים המלדיביים, איטליה, ספרד, צרפת וגרמניה. ETA מעניק למטיילים פורטוגזים חופש תנועה ברחבי אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד – כל עוד ביקורם הוא בתוך משך השהייה המותר.

דרישות ETA בבריטניה

אזרחי פורטוגל אינם זכאים באופן אוטומטי ל-ETA בריטי. על מנת להיות זכאים, עליהם לעמוד במספר דרישות ספציפיות. אלה כוללים:

דרכון ביומטרי

דרכון מסוג זה מאובטח יותר מדרכונים מסורתיים, מכיוון שהוא אוסף נתונים אישיים מהנושא, כגון טביעות אצבע, תווי פנים וסריקות קשתית. איסוף נתונים ביומטריים אלה מסייע להבטיח שניתן יהיה לאמת את הדרכון בצורה מדויקת יותר, ומסייע בהפחתת הונאות זהות. אזרחים פורטוגלים בעלי דרכון מסורתי חייבים תחילה לקבל דרכון ביומטרי על מנת להיות זכאים לתהליך בקשת ETA בבריטניה.

ביקור לטווח קצר

בנוסף לדרכון ביומטרי, יש להוכיח כוונה להישאר בבריטניה פחות מ -180 יום בעת הגשת בקשה ל- ETA. חשוב מאוד שהנוסעים יזכרו ש-180 הימים שלהם מתחילים ברגע שהונפק ה-ETA ולא כשהם נכנסים למדינה, ולכן עליהם לתכנן בהתאם. אם מטיילים נשארים יתר על המידה בביקורם ב- ETA, הם עלולים לעמוד בפני קנסות או אפילו גירוש בהתאם לגורמים כגון כמה זמן הם נמצאים במדינה ללא אישור.

רישום פלילי

ממשלת בריטניה גם דורשת מהמועמדים לא להיות בעלי רישום פלילי לפני הכניסה למדינה. דוגמאות לפעילות פלילית כוללות אך אינן מוגבלות לדברים הבאים: עבירות אלימות, טרור, הונאה וסחר בבני אדם. כל הפעילויות הפליליות הללו עלולות לגרום להשלכות משפטיות חמורות אם מישהו יבצע אותן בזמן שהותו בבריטניה.

על ידי דרישה מהמועמדים לא להיות בעלי עבר פלילי לפני הכניסה למדינה, זה עוזר להבטיח כי המבקרים יצייתו לחוקים המקומיים בזמן שהם שוהים בבריטניה. בנוסף, הוא מסייע להגן על אזרחים חפים מפשע מפני נזק פוטנציאלי אם אדם עם רקע פלילי ייכנס למדינה.

הפרות הגירה

על המועמדים מעולם לא הפרו את חוקי ההגירה בבריטניה בעבר ולא סורבו בעבר להיכנס למדינות אחרות עקב הפרות כאלה. הפרות הגירה יכולות לכלול אשרות שהייה יתר ללא חידוש או הפרות קשורות אחרות, כגון עבודה בלתי חוקית בזמן אשרת תייר.

זה קריטי עבור מועמדים שאי פעם סורבה כניסה בעבר עקב הפרת חוקי ההגירה לחשוף מידע זה. זאת על מנת שניתן יהיה להעריך כראוי את בקשתם – ולהידחות במידת הצורך – על סמך מידע זה בלבד, במקום להסתכן בגירוש עם הגעתם לבריטניה בשל טענות שווא שהועלו בבקשותיהם. הנה מבט מעמיק יותר על הדרישות עבור ETA בריטניה עבור אזרחי פורטוגל.

תהליך הגשת בקשה ETA בבריטניה

תהליך בקשת ETA בבריטניה מתחיל ביצירת חשבון באתר הממשלתי. על המועמדים לספק מידע אישי, כגון שם, תאריך לידה וכתובת. פרטי דרכון נדרשים גם כן, כולל מספר דרכון ותאריך תפוגה. אזרחים בעלי אזרחות כפולה או לאומים אחרים צריכים לחשוף מידע זה בעת הגשת בקשה ל- ETA. יש לספק גם פרטי קשר, כולל כתובת דוא"ל ומספר טלפון. המועמדים יצטרכו גם לספק מידע נוסף, כגון מקום עבודתם.

לאחר הזנת כל המידע הזה למערכת, המועמדים יישאלו סדרה של שאלות הקשורות לזכאותם ל- ETA בבריטניה. לאחר שהמועמדים ענו על כל השאלות הללו באופן משביע רצון, הם יועברו דרך חלק התשלום של תהליך הבקשה, שם הם יזינו את פרטי התשלום שלהם, כגון מספר כרטיס אשראי או חיוב. עלות קבלת ETA בבריטניה טרם נקבעה.

לאחר עיבוד התשלום בהצלחה, המועמדים יכולים להתקדם לשלבי עיבוד נוספים, אשר עשויים לכלול הגשת טפסים נוספים הנדרשים על ידי פקידי ההגירה. לאחר נקודה זו, זמני האישור יהיו תלויים במהירות קבלת המסמכים על ידי פקידי ההגירה ואישורם לאחר שנבדקו כראוי בהתאם להנחיות שנקבעו על ידם. עם זאת, תהליך האישור צפוי להימשך מספר ימים.

האם יש פטורים לגבי מי צריך להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה?

ישנם מספר אנשים הפטורים מהצורך להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה. אלה כוללים את הדברים הבאים:

• בעלי דרכון אירי
• אזרחי הטריטוריות הבריטיות מעבר לים
• מוגנים בריטים
• נתינים בריטים
• אזרחים בריטים מעבר לים
• אזרחי הטריטוריות הבריטיות מעבר לים
• בעלי דרכון בריטי

לקבלת מידע נוסף, אזרחים פורטוגלים מוזמנים לעיין בדף השאלות הנפוצות של ETA בבריטניה .