ETA בריטניה לאזרחי פינלנד: מדריך מלא

אם אתם מתכננים לבקר בבריטניה אחרי 2024, תצטרכו לדעת על מערכת ETA החדשה של בריטניה. במסגרת תוכנית חדשה זו, כל האזרחים שאינם זקוקים כרגע לויזה כדי לבקר בבריטניה, כולל פינים, יידרשו להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם נוסעים. הכניסה לבריטניה תיאסר ללא ETA זה. למד כיצד המערכת פועלת וכיצד להגיש בקשה ל- ETA עבור אזרחי פינלנד במדריך זה.

מהו ETA בבריטניה עבור אזרחים פיניים

מערכת ETA החדשה של בריטניה תהפוך למבצעית במלואה עד 2024. ETA, שפירושו אישור נסיעות אלקטרוני, הוא תוכנית היתרים חדשה הפועלת כפטור מוויזה. עקרונות התוכנית עשויים להיות מוכרים לבעלי ניסיון בביקור בארה"ב, שבה יש תוכנית דומה של ESTA (מערכת אלקטרונית לאישור נסיעה). כמו כן, לאיחוד האירופי, כולל פינלנד, יש ESTA (מערכת מידע והרשאה אירופית לנסיעות) משלו עבור מבקרים שאינם פטורים מויזה מהאיחוד האירופי.

במאמץ לחזק את הביטחון ולהפוך את תהליך הכניסה לגבול לדיגיטלי באופן מלא, הוכרזה מערכת ETA של בריטניה כחלק מחוק לאום וגבולות חדש. עבור מבקרים פיניים, זה יוסיף צעד מקוון נוסף בצורה של יישום דיגיטלי 'הרשאה לנסוע'.

כלל ETA חדש זה משפיע על הפינים, בקרב 91 מדינות אחרות, כולל כל מדינות האיחוד האירופי, למעט הרפובליקה של אירלנד. הנפגעים הם מדינות שאינן דורשות ויזה לביקור בטיול קצר של לא יותר מ -6 חודשים לבריטניה. זה מכסה נסיעות תיירים ועסקים, כמו גם מפגשים משפחתיים, הרשמה לחינוך או טיפול רפואי. כל אלה הן סיבות חוקיות להיכנס לבריטניה עם ETA.

כיצד תשפיע מערכת ETA החדשה על אזרחי פינלנד?

ETA החדש בבריטניה הוא שלב נוסף בתהליך הנסיעה. הפינים כבר לא יכולים פשוט להיכנס לבריטניה עם דרכון; הם חייבים להתכונן ולקבל ETA לפני שהם מגיעים. זה ישנה את חופש התנועה האוניברסלי שהוענק בעבר לפינים. בקיצור, אזרחים פיניים כבר לא יכולים להיכנס לבריטניה באותה קלות שבה הם יכולים לנסוע ברחבי האיחוד האירופי.

הפינים עדיין אינם דורשים ויזה כדי להיכנס לבריטניה. הם רשאים על פי חוק לבקר במדינה עד 180 יום לכל נסיעה. עבור שהיות ארוכות יותר מ-180 יום, כמו גם עבור פינים המתחילים לעבוד בבריטניה, נדרשת ויזה. בעוד שבקשת ויזה אינה נדרשת לשהייה קצרה, ETA בריטי לאזרחים פיניים כן. ללא ETA, הפינים לא יורשו להיכנס לבריטניה.

יישום ETA הוא תהליך מקוון שנועד להיות מהיר ונוח. אין צורך במסמכים פיזיים או בביקורים אישיים בקונסוליה, כמפורט להלן.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי פינלנד

בעוד מערכת ETA עדיין לא סופית, היסודות ידועים. ראשית, הוכרז כי הזכאים ל-ETA יכללו את כל 92 המדינות הפטורות מוויזה כיום, כולל פינלנד. כמו כן פורסמה רשימת הדרישות המלאה. זה עשוי להשתנות כאשר ETA עובר את שנת הניסיון שלה, אבל זה מספק מתאר טוב של מה ניתן לצפות במהלך תהליך הבקשה.

אזרחים פיניים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA באופן מקוון דרך הפורטל הרשמי בבריטניה. מערכת זו תוכננה להיות דיגיטלית לחלוטין, ללא צורך בנייר או מסמכים בדואר. אין גם צורך לבקר בקונסוליה, שגרירות או מרכז ויזה בעת ביקור בבריטניה. על המועמד לקבל את הדברים הבאים בהישג יד בעת מילוי הטופס המקוון:

• דרכון ביומטרי תקף שהונפק על ידי מדינה זכאית, כגון פינלנד.
• תמונה עדכנית בגודל דרכון דיגיטלי.
• פרטים אישיים, כולל שם מלא, תאריך לידה, עיסוק ופרטי התקשרות.
• המטרה והפרטים של סידורי הנסיעה בתוך בריטניה.
• כרטיס אשראי או חיוב לתשלום אגרת בקשה ETA.

מועמדים פיניים חייבים גם למלא טופס גילוי המאשר שלמבקש אין עבר פלילי, עבירות הגירה או חברות בקבוצה אסורה. שאלות ביטחוניות כאלה חייבות לקבל מענה מדויק כדי להסתכן בתביעה עתידית. אם מועמד יימצא כסיכון לביטחון בריטניה, כניסתו תסורב. עבור אלה עם עבר פלילי, ויזה סטנדרטית נדרשת לעתים קרובות במקום ETA.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחים פיניים

זמן יישום ETA עצמו קצר, לוקח לא יותר מ -10 דקות. עם זאת, עם ההגשה ולאחר תשלום האגרה, זה יכול לקחת עד 72 שעות לעבד. בריטניה תשאף לשמור על זמני עיבוד קצרים, אך עיכובים יכולים להתרחש. כל זה נעשה באופן אלקטרוני, עם דוא"ל כדי לאשר את ההצלחה של המבקש.

מכיוון שזמן העיבוד הפוטנציאלי הוא 72 שעות, על המועמדים הפינים לוודא שהם מגישים מספיק זמן לפני תאריך הנסיעה המיועד שלהם. מכיוון ש- ETA הוא כעת דרישת חובה, אי הגשת בקשה מיידית להיתר עלולה להוביל לסירוב כניסה למדינה. אם הבקשה תידחה, צפוי להתקיים הליך ערעור. המבקש עשוי להתבקש להשלים ויזה במקום זאת, במיוחד אם הוא אינו עומד בדרישות אבטחה מסוימות.

פינים יכולים להגיש בקשה ETA מכל מקום ולא משנה איך הם מתכוונים להיכנס לבריטניה. פינים הנוסעים דרך אירופה ונכנסים דרך צרפת, למשל, יצטרכו להציג ETA תקף בגבול התעלה. זה לא צריך להסתיים בפינלנד אבל ניתן לעשות זאת בצרפת או במיקום אחר אם סיור באירופה.

ללא קשר לאופן שבו המבקש נכנס לבריטניה, ETA מאושר חייב להיות מוצג בגבול ולפעמים במדינה היוצאת. חברות תעופה ישירות יידרשו לבדוק את נוסעיהן כדי לוודא שהם מחזיקים ETA תקף. אי הצגת אישור ETA עלול להוביל לכך שהנוסע לא יוכל לעלות למטוס. בעת ההגעה לבריטניה, על הנוסע לספק ETA תקף ודרכון ביומטרי בשער אלקטרוני לגישה מהירה לגבול.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי פינלנד

ETA בריטי תקף ברחבי בריטניה, ומאפשר לפינים לנסוע לאנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד ללא כל ניירת נוספת. זה כולל גם תלות בכתר כמו האי מאן, ג'רזי או גרנזי. יתר על כן, כחברים באיחוד האירופי, הפינים יכולים לנסוע לבריטניה דרך נקודות כניסה למעבורת, כמו צרפת ואירלנד. מבקרים פיניים יכולים לעיין בשאלות הנפוצות בבריטניה לקבלת פרטים נוספים.

פינית בבריטניה

פינים מקבלים נסיעות ללא ויזה בבריטניה וצריכים רק להגיש בקשה ל- ETA. יש הרבה נקודות שיא עבור פינים המבקרים בבריטניה, ממרכזי תרבות כמו לונדון ועד הפארקים הלאומיים של המדינה. ההערכה היא שכ-20,000 פינים חיים בבריטניה, רבים מהם נמשכים ללונדון למטרות עבודה והנאה. יש גם הרבה דרכים להיכנס לבריטניה מפינלנד, כולל טיסות ישירות מהלסינקי, טמפרה ורובניימי.