ETA בריטניה לאזרחי פלאו: מדריך המטייל שלך

תוכנית הפטור מוויזות הנוכחית של בריטניה תופסק בקרוב, ותוחלף במערכת ETA החדשה עד שנת 2024. זה ישפיע על פלאואים הנוסעים לבריטניה. במדריך הזה תלמדו איך המערכת החדשה עובדת, למה לצפות ממנה ואיך נוסעים יכולים להגיש בקשה לזמן ההגעה המשוער שלהם.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי Palauan?

ETA, או אישור נסיעות אלקטרוני , הוא יוזמה ממשלתית בריטית חדשה. זהו חלק מתוכנית רחבה יותר שנועדה להפוך את גבולות המדינה לדיגיטליים. ה-ETA מבוסס על מערכות שהוכנסו בשנים האחרונות למדינות אחרות, עם דוגמאות כמו ה-ESTA בארה"ב או ה-ETA בקנדה. היא משרתת מטרה כפולה: היא מעניקה לממשלה פיקוח רב יותר על אנשים הנכנסים לבריטניה, מאפשרת לפקח עליהם בצורה יעילה יותר, והיא מקלה על זיהוי סיכוני אבטחה פוטנציאליים.

ETA נועד להחליף את מערכת הפטור מוויזות של בריטניה. מטיילים הזקוקים לויזה כרגע עדיין יזדקקו לה כאשר ה- ETA יוצג, אך אלה שיכולים כרגע להיכנס לבריטניה ללא ויזה יושפעו גם הם. ETA אינה ויזה – היא מעניקה למטיילים אישור להיכנס לבריטניה ולשהות בה עד שישה חודשים.

כיצד ETA משפיע על מטיילים בפלאואן?

פלאו ניתן למצוא ברשימה של 92 מדינות שאזרחיהן מורשים להיכנס לבריטניה מבלי להגיש תחילה בקשה לוויזה. כמו מטיילים ממדינות אחרות ברשימה זו, פלאואים אינם צריכים כרגע להשלים ניירת כלשהי כדי להיכנס לבריטניה, ודורשים דרכון תקף בלבד. כאשר המערכת החדשה תושק, זה ישתנה, מכיוון שהם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי פלאואן.

ישנן מספר סיבות שונות מדוע Palauans לבחור לנסוע לבריטניה. סיבות אלה עשויות לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• קורסים קצרי מועד או תוכניות לימוד
• ביקורים אצל חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

למרות שלפלאואנים עשויות להיות סיבות שונות לביקור בבריטניה, כולם יצטרכו לעבור את אותו תהליך בקשת ETA. יש רק ETA אחד, ולכן התהליך אינו משתנה בהתאם למטרת הביקור של הפרט. כל הנוסעים הפלואן שמתכננים לבלות פחות משישה חודשים בבריטניה, ואלה שלא יעבדו במדינה, צריכים להגיש בקשה ל- ETA.

חלק מהפלאואנים יזדקקו לוויזה כדי להיכנס לבריטניה. כרגע, מי שרוצה לחיות בבריטניה לצמיתות, לעבוד שם (גם אם רק באופן זמני) או לבלות יותר משישה חודשים בבריטניה צריך ויזה. מצב זה לא ישתנה כאשר התוכנית החדשה תושק. מערכת בקשות הוויזה של בריטניה נפרדת לחלוטין מה- ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי פלאואן

הנוסעים יצטרכו למלא את טופס הבקשה ל-ETA באופן מקוון. הם צריכים גם להיות מוכנים לשלם את דמי הבקשה באינטרנט עם חיוב או כרטיס אשראי. מכיוון שמערכת זו דיגיטלית לחלוטין, חלופות מבוססות נייר לא יהיו זמינות לנוסעים.

כרגע ניתן לראות רשימה של דרישות עבור ETA ניתן לראות. עם זאת, חשוב לזכור כי מידע זה עשוי להיות כפוף לשינויים. המערכת טרם גובשה סופית, וחלק מהפרטים עדיין לא ברורים. לדוגמה, מחיר אגרת הבקשה ל-ETA טרם פורסם. עם זאת, כדאי להסתכל על רשימת הדרישות שפורסמו, מכיוון שהיא תיתן למטיילים מושג על מה שהם יצטרכו להצהיר בטופס הבקשה שלהם. חלק מהדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף ממדינה ברשימת הזכאים.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי – יכלול נתונים שונים, כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי התקשרות וכו'.
• הסיבה לביקור הנוסע בבריטניה.
• כמה פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס אשראי או חיוב עבור אגרת בקשה ETA.
• חשיפת רישומים פליליים, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) בקבוצות או ארגונים אסורים.

אחת המטרות המרכזיות של מערכת ETA היא הידוק האבטחה של בריטניה. מסיבה זו, הנוסעים נדרשים לחשוף מידע רגיש על עברם. בקשות ETA יידחו אם המבקש נחשב איום על ביטחון המדינה.

יש לשלם את האגרה שאינה ניתנת להחזר, ולמלא את הטופס במלואו לפני שניתן יהיה לעבד את בקשת ETA.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי פלאואן

חברות התעופה צפויות להפוך את ה-ETA הבריטי לתנאי הובלה. יש לכך כבר תקדים עם תוכניות דומות במדינות אחרות. כתוצאה מכך, נוסעים צריכים לוודא שהם מגישים בקשה ל- ETA שלהם מספיק זמן לפני תאריך הנסיעה שלהם. נוסעים שאינם יכולים להציג ETA מאושר בבריטניה עבור אזרחי פלאואן עשויים להיות מנועים מעלייה למטוס כאשר הם מגיעים לשער העלייה למטוס של שדה התעופה שממנו הם יוצאים.

הטיפול בבקשת ETA צפוי להימשך עד 72 שעות לפני שהיא מאושרת או נדחית. אם זה יאושר, הנוסע יצטרך להיות מוכן להציג את ETA שלהם בשדה התעופה היוצא שלהם ושוב כאשר הם מגיעים לבריטניה.

במקרה שבקשת ETA נדחית, למטיילים יש כמה אפשרויות. הם יכולים לבחור לערער על הדחייה. גם עם ערעור שנכשל, מטייל עדיין יכול לנסות להגיש בקשה לוויזה לביקור בבריטניה במקום זאת. הם צריכים לזכור כי זהו תהליך ארוך ומסובך הרבה יותר מאשר יישום ETA.

נסיעה עם ETA בריטניה לאזרחי פלאואן

לאחר שפלאואן אושר ל- ETA, הם יכולים לבקר בבריטניה ולהישאר במדינה עד שישה חודשים. עם זאת, אזרחי פלאואן אינם יכולים לעבוד בזמן שהותם במדינה, אך הם רשאים להירשם לקורסי לימוד קצרים. ישנן ארבע מדינות מרכיבות בבריטניה: אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. אין ביקורת גבולות בין ארבע המדינות הללו, כך שאזרח פלאואן עם ETA יכול לנוע בחופשיות. עם זאת, הרפובליקה של אירלנד היא מדינה עצמאית, ול- ETA הבריטי לא יהיה תוקף שם.

מכיוון שפלאו כל כך רחוקה מאירופה, פלאואים רבים בוחרים לבקר במדינות אירופאיות אחרות כחלק מהטיול שלהם. במקרה זה, הם יצטרכו לחקור את דרישות הכניסה למדינות שונות לפני תחילת המסע שלהם. בריטניה אינה חברה באזור הנסיעות המשותף של שנגן או באיחוד האירופי. ETA תקף רק לכניסה לבריטניה ואין לו רלוונטיות משפטית בחלקים אחרים של אירופה. נוסעי פלאואן צריכים להיות מודעים לכך שהאיחוד האירופי נמצא כעת בתהליך של יישום מערכת הרשאת נסיעות חדשה משלו, המכונה תוכנית ETIAS.