ETA בריטניה לאזרחי פנמה: מדריך מלא

עד שנת 2024, בריטניה תחליף את מערכת הפטור מוויזה הנוכחית שלה ב- ETA החדש. זה ישפיע על מבקרים רבים במדינה, כולל מטיילים מפנמה. המשך לקרוא כדי לגלות הכל על התוכנית החדשה, למה לצפות כשאתה נוסע וכיצד להגיש בקשה ל- ETA.

מהו ETA בבריטניה לאזרחי פנמה?

תוכנית ETA החדשה, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, מוצגת כתחליף למערכת הנוכחית של פטור מוויזה. מערכת זו, המהווה חלק מתוכנית ממשלתית בריטית לדיגיטליזציה של גבולות המדינה, מבוססת על תוכניות דומות שכבר נמצאות בשימוש במדינות אחרות, כגון ESTA בארצות הברית או ETA בקנדה. זה נותן לממשלה יותר יכולת לפקח על אנשים שנכנסים למדינה, לפקח יותר על נוסעים ולזהות סיכונים ביטחוניים.

ETA אינו ויזה – זהו אישור נסיעה דיגיטלי. נוסעים הזקוקים כיום לוויזה כדי להיכנס לבריטניה עדיין יזדקקו לה ולא יושפעו מהמערכת החדשה.

איך יושפעו המטיילים בפנמה?

פנמה נמצאת ברשימה של 92 מדינות עם הסדרי פטור מוויזה עם בריטניה. אזרחי מדינות אלה אינם זקוקים לויזה כדי להיכנס לבריטניה ויכולים לבלות שם עד שישה חודשים ללא כל סוג של ניירת מלבד הדרכון שלהם. מצב זה ישתנה כאשר התוכנית החדשה תושק. נוסעים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA החדש בבריטניה עבור אזרחי פנמה, או שהם לא יורשו להיכנס למדינה.

פנמים רבים מגיעים לבריטניה לחופשה. אבל זו לא הסיבה היחידה שהם נוסעים. הסיבות שלהם לביקור בבריטניה עשויות לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

כל הפנמים שרוצים לבלות פחות משישה חודשים בבריטניה, ללא קשר לסיבת הטיול שלהם, יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA. תהליך הגשת הבקשה אינו משתנה בהתאם לסיבת הנסיעה. נוסעים מפנמה המחזיקים ETA יכולים לבקר בבריטניה עד שישה חודשים.

פנמים הזקוקים כיום לויזה לבריטניה עדיין יזדקקו לויזה במסגרת המערכת החדשה. זה כולל את אלה המתכננים לעבוד בארץ, לחיות שם לצמיתות או לבלות יותר משישה חודשים שם. תוכנית ETA נפרדת לחלוטין ממערכת בקשות הוויזה, ותהליך הגשת הבקשה לוויזה לא יושפע מהכנסת תוכנית ETA החדשה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי פנמה

פנמים שרוצים לנסוע לבריטניה יצטרכו למלא את טופס הבקשה ETA. זה זמין רק באינטרנט, מכיוון שמערכת ETA מתוכננת להיות דיגיטלית לחלוטין. בעת הגשת הבקשה, הפנמים יצטרכו גם לשלם אגרת בקשה. שוב, ניתן לשלם זאת באופן מקוון באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי.

נכון לעכשיו, מידע מסוים על הדרישות עבור יישום ETA זמין. מידע זה אינו שלם באזורים מסוימים. לדוגמה, המחיר של אגרת הבקשה ETA עדיין לא אושר. פרטים מסוימים עשויים גם להיות כפופים לשינוי לפני השלמת המערכת. עם זאת, מומלץ למטיילים פנמיים להסתכל על רשימת הדרישות הנוכחית, אשר תיתן להם מושג על איך המערכת תיראה. חלק מהדרישות הצפויות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

הנקודה האחרונה ברשימה היא קריטית עבור אלמנט האבטחה של ETA. סיבה מרכזית להכנסת המערכת החדשה היא שיפור ההגנה על גבולות בריטניה וזיהוי מטיילים שעלולים להוות איום על המדינה או אזרחיה. נוסעים שמסומנים כסיכוני אבטחה פוטנציאליים בקשותיהם יידחו.

על המועמדים למלא את הטופס ולשלם את אגרתם במלואה לפני שניתן יהיה לטפל בבקשתם.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי פנמה

במדינות אחרות עם אישורי נסיעה דיגיטליים דומים, חברות תעופה הפכו היתר מאושר לתנאי הובלה. סביר להניח שזה יקרה גם בבריטניה. מטיילים צריכים להתכונן לטיול שלהם על ידי הגשת בקשה ל- ETA זמן רב מראש. אם הם מגיעים לשדה התעופה היוצא שלהם ולא יכולים להציג ETA מאושר בבריטניה לאזרחי פנמה בשער העלייה למטוס, ייתכן שהם לא יורשו לעלות למטוס.

הטיפול בבקשת ETA צפוי להימשך עד 72 שעות. אם היא תאושר, הנוסעים לא יזדקקו לניירת נוספת לטיול שלהם בבריטניה. הם יצטרכו להראות את ETA שלהם בשדה התעופה היוצא שלהם ושוב כאשר הם מגיעים לארץ.

אם בקשת ETA נדחית, למבקש יש כמה אפשרויות. ייתכן שהם יוכלו לערער על ההחלטה. יש להם גם הזדמנות להגיש בקשה לוויזה במקום. בקשות ויזה מסובכות יותר מבקשות ETA והטיפול בהן ייקח זמן רב יותר באופן משמעותי.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי פנמה

עם ETA מאושר, פנמים יכולים להיכנס לבריטניה ולהישאר שם עד שישה חודשים. הם לא יכולים לעבוד בזמן שהם בארץ, אבל הם יכולים להירשם לקורסי לימוד אם הם רוצים. לארבע המדינות המרכיבות את בריטניה, שהן אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד, אין ביקורת גבולות המפרידה ביניהן. משמעות הדבר היא כי פנמים בעלי ETA יכולים לעבור בין ארבע המדינות, באמצעות כל אמצעי נסיעה שהם מעדיפים, ללא צורך בניירת נוספת. עם זאת, הרפובליקה של אירלנד היא מדינה עצמאית, וה- ETA אינו תקף שם.

אם נוסע מפנמה רוצה לבקר בחלקים אחרים של האיחוד האירופי, הוא יצטרך לחפש את דרישות הכניסה הרלוונטיות לפני הנסיעה שלו. ETA נותן אישור להיכנס רק לבריטניה, לא לכל מדינות אירופיות אחרות, מכיוון שבריטניה אינה חברה באיחוד האירופי או באזור שנגן של נסיעות משותפות. למטיילים פנמיים מומלץ להסתכל גם על מערכת ETIAS. זוהי הגרסה של האיחוד האירופי עצמו להיתר נסיעה דיגיטלי, שנמצא כעת בפיתוח ואמור להיות מוצג בקרוב.