ETA בריטניה לאזרחי פפואן: מדריך למטייל

בריטניה נמצאת כעת בתהליך של הצגת מערכת ETA החדשה. תוכנית זו, שאמורה להיות מיושמת במלואה עד שנת 2024, תחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית. אזרחי פפואה גינאה החדשה יהיו בין אלה שיושפעו ממערכת אישורי הנסיעה החדשה. המשך לקרוא לקבלת מדריך מלא ל- ETA, למה לצפות בעת נסיעה וכיצד להגיש בקשה לכך.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי Papuan?

תוכנית ETA החדשה היא חלק מיוזמה ממשלתית בריטית לדיגיטליזציה של גבולות המדינה. ETA, ראשי תיבות של Electronic Travel Authorisation, מחליף את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית. הוא מבוסס על מערכות מוצלחות שכבר קיימות במדינות אחרות, כגון ESTA ארצות הברית או ETA הקנדי. בדומה למערכות אלה, ה-ETA הבריטי יעניק לממשלה פיקוח רב יותר על הנכנסים למדינה, ויאפשר ניטור יעיל יותר של הגבולות וזיהוי סיכונים ביטחוניים פוטנציאליים.

ETA הוא אישור נסיעה, לא ויזה. הוא יונפק למטיילים המתכוונים לבלות פחות משישה חודשים בבריטניה. נוסעים הזקוקים לויזה כדי להיכנס למדינה לא יושפעו מהכנסת תוכנית חדשה זו.

כיצד יושפעו מטיילי פפואן?

כחברה בחבר העמים הבריטי, פפואה גינאה החדשה היא אחת מ – 92 המדינות המשתתפות בתוכנית הפטור מוויזה של בריטניה. נכון לעכשיו, נוסעים ממדינות אלה יכולים להיכנס לבריטניה רק עם הדרכונים שלהם וללא צורה אחרת של ניירת. מצב זה ישתנה כאשר מערכת ETA תיושם. אזרחי פפואן עדיין לא יזדקקו לויזה כדי להיכנס לבריטניה, אך הם יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני שהם נוסעים.

ETA בריטניה עבור אזרחי פפואן יהיה זמין למטיילים המגיעים לבריטניה ממספר סיבות שונות. סיבות אלה עשויות לכלול את הדברים הבאים:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

תהליך הבקשה עבור ETA זהה עבור כל המבקרים, ללא קשר לסיבת הנסיעה שלהם. עם ETA מאושר, Papuans יכול להיכנס לבריטניה ולבלות עד שישה חודשים במדינה.

נכון לעכשיו, חלק מהפפואנים חייבים להגיש בקשה לויזה לבריטניה. זה המקרה עבור אזרחי פפואן שרוצים לעבוד בבריטניה, להשתקע שם לצמיתות או לבלות שם יותר משישה חודשים. נוסעים אלה לא יושפעו מהשקת המערכת החדשה. בקשות הוויזה יישארו נפרדות לחלוטין מה-ETA.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה לאזרחי פפואן

פאפואנים שרוצים לנסוע לבריטניה יצטרכו תחילה למלא את טופס הבקשה ל- ETA. הם יצטרכו לעשות את זה באינטרנט. מכיוון שמערכת ETA מיועדת להיות דיגיטלית לחלוטין, לא יהיו חלופות לא מקוונות זמינות. תהליך הגשת הבקשה כרוך גם בתשלום. ניתן לשלם את הפיקדון באופן מקוון באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי.

מידע מסוים אודות הדרישות עבור יישום ETA שוחרר. עם זאת, מידע זה לא גובש סופית, וחלק מהפרטים אינם מלאים. לדוגמה, ל- ETA תהיה אגרת בקשה, אך הסכום שתעלה אגרה זו טרם פורסם. קריטריונים אחרים עשויים גם הם להיות כפופים לשינויים, כגון תקופת תוקפו של דרכון המבקש.

למרות שמידע זה עשוי להשתנות, עדיין כדאי להסתכל. זה נותן למטיילים בפאפואנים מושג למה לצפות כשהם ממלאים את טופס הבקשה ל- ETA. חלק מהדרישות עשויות לכלול את הדברים הבאים:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

חלק ממערכת ETA נועד להגן על בריטניה מפני איומי אבטחה. מסיבה זו, הנוסעים מתבקשים לספק מידע על העבר הפלילי שלהם וכן הלאה. מועמדים שיזוהו כסיכוני בטיחות פוטנציאליים יסומנו בתוך המערכת, ובקשותיהם יידחו.

לפני שניתן להתחיל לטפל בבקשה, יש למלא את הטופס כראוי ולשלם את האגרה במלואה.

עיבוד ETA בבריטניה עבור אזרחי פפואן

במדינות אחרות עם מערכות דומות של אישורי נסיעה דיגיטליים, חברות התעופה אימצו היתר מאושר כתנאי להובלה. סביר להניח כי תקדים זה ייושם במקרה של בריטניה. משמעות הדבר היא שהנוסעים יתבקשו להציג את ETA בריטניה המאושר שלהם לאזרחי פפואן לפני העלייה למטוס בשדה התעופה היוצא שלהם. אם הם אינם מסוגלים לעשות זאת, הם עלולים להיות מנועים מלעלות למטוס.

בהתחשב בכך, נוסעים צריכים להגיש בקשה לזמן ההגעה המשוער שלהם, מה שמאפשר מספיק זמן עיבוד. צפוי כי בקשה תימשך עד 72 שעות עד שתאושר או תידחה. יש להציג ETA מאושר בשדה התעופה היוצא, ולאחר מכן שוב עם ההגעה לבריטניה.

במקרה שבקשת ETA נדחית, המבקש יכול לערער. אם ערעורם ייכשל, ייתכן שהם עדיין יוכלו להגיש בקשה לוויזה לביקור בבריטניה. תהליך בקשת הוויזה ארוך ומסובך יותר מבקשת ETA.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי פפואן

לאחר שפפואן אושר ל- ETA, הם יכולים להיכנס לבריטניה ולבלות עד שישה חודשים במדינה. במהלך תקופה זו, הם לא יכולים לעבוד, אבל הם רשאים להירשם לקורסים של מחקר. הם מורשים גם לנוע בחופשיות ברחבי בריטניה, ללא ניירת נוספת, תוך שימוש באמצעי תחבורה שונים. הם יכולים לנסוע בין כל אחת מארבע המדינות המרכיבות את בריטניה – אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד. הרפובליקה של אירלנד, שהיא עצמאית, אינה מכוסה על ידי ETA ויש לה דרישות כניסה משלה.

ETA נותן לפפואנים אישור להיכנס לבריטניה, אך אין לו תוקף חוקי במדינות אירופאיות אחרות. בריטניה אינה חברה באזור הנסיעות המשותף של שנגן או באיחוד האירופי. פאפואנים שרוצים לבקר במדינות אירופאיות אחרות יצטרכו להסתכל על דרישות הכניסה לפני הנסיעה. האיחוד האירופי נמצא כעת בתהליך של הצגת מערכת אישורי נסיעה דיגיטלית משלו, ETIAS, אשר עשויה להשפיע על מטיילים Papuan שרוצים לבקר.