ETA בריטניה לאזרחי פרגוואי: מדריך למטייל

השקת מערכת ETA החדשה של בריטניה תשפיע על מטיילים פרגוואיים. מערכת זו, שתיושם עד שנת 2024, מחליפה את תוכנית הפטור מוויזה הנוכחית ומחייבת נוסעים להגיש בקשה ל- ETA לפני תחילת מסעם. במדריך זה תלמד כיצד פועלת מערכת ETA, כיצד להגיש בקשה ל- ETA ולמה לצפות כשאתה נוסע לבריטניה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי פרגוואי?

תוכנית ETA החדשה מוצגת כחלק מתוכנית ממשלתית בריטית רחבה יותר לדיגיטליזציה של גבולות המדינה. ETA, או אישור נסיעה אלקטרוני, הוא תחליף למערכת הנוכחית של פטור מוויזה. למרות שזו תוכנית היתרי הנסיעה הדיגיטלית הראשונה שנמצאת בשימוש בבריטניה, מטיילים מנוסים עשויים כבר להכיר מערכות דומות. ETA מבוסס על תוכניות כגון ETA הקנדי או ESTA ארצות הברית. זה נותן לממשלה פיקוח חזק יותר על אנשים שנכנסים למדינה, ומאפשר יותר ביקורת גבולות וביטחון רב יותר.

ETA אינו סוג של ויזה. במקום זאת, זהו אישור נסיעה דיגיטלי. נוסעים שהונפקו להם ETA יקבלו אישור להיכנס לבריטניה ולהישאר שם עד שישה חודשים. מערכת הוויזות תישאר בתוקף עבור מטיילים שאינם מכוסים על ידי תוכנית ETA.

כיצד יושפעו המטיילים בפרגוואי?

בריטניה שומרת על הסדרי פטור מוויזות עם 92 מדינות. פרגוואי נמצאת ברשימה זו, מה שאומר שנכון לעכשיו, בעלי דרכון פרגוואי יכולים להיכנס לבריטניה ללא צורך במסמכים נוספים. זה ישתנה עם כניסתה של מערכת ETA. לפני תחילת מסעם, נוסעים אלה יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי פרגוואי.

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע פרגוואיים בוחרים להגיע לבריטניה, כולל:

•תיירות
• נסיעות עסקים
• מסלולי לימוד
• ביקור חברים ובני משפחה
• טיפול רפואי

לא משנה מה הסיבה שלהם לנסוע, כל המועמדים ישתמשו באותו טופס בקשה, שהוא "מידה אחת מתאימה לכולם". ETA נותן למועמדים אישור לבלות עד שישה חודשים בבריטניה. הם לא יכולים לעבוד בזמן שהם בארץ.

חלק מתושבי פרגוואי נוסעים מסיבות אחרות. הם עשויים להיות מתכננים לחיות לצמיתות בבריטניה, לעבוד שם (בין אם באופן זמני או קבוע) או לבלות יותר משישה חודשים במדינה. במקרה זה, הם יצטרכו להגיש בקשה לוויזה. זה נכון כרגע ויישאר ללא שינוי עם כניסתה של מערכת ETA.

כיצד יושפעו המטיילים בפרגוואי?

לפני הנסיעה לבריטניה, פרגוואיים יצטרכו למלא את טופס הבקשה ETA. זה זמין רק באינטרנט. מכיוון שמערכת ETA דיגיטלית לחלוטין, חלופות לא מקוונות לא יהיו זמינות. כחלק מתהליך הגשת הבקשה, על המבקשים לשלם אגרה. שוב, ניתן לעשות זאת באופן מקוון.

פורסמו כמה פרטים הנוגעים לדרישות לבקשת ETA . מידע זה לא גובש סופית ועשוי להשתנות עם הצגת המערכת. עם זאת, זה נותן למבקרים מושג מה הם יצטרכו כדי להתכונן ליישום שלהם. חלק מהדרישות כוללות:

• דרכון ביומטרי בתוקף שהונפק על ידי אחת המדינות ברשימת הזכאות.
• תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית.
• מידע אישי. זה יכלול נתונים כגון תאריך לידה, מידע תעסוקתי, פרטי קשר וכו '.
• מטרת ביקור הנוסע בבריטניה.
• פרטים על הטיול המתוכנן לבריטניה, כגון כתובת בעת השהייה בארץ.
• כרטיס חיוב או כרטיס אשראי עבור אגרת בקשת ETA.
• חשיפת עבר פלילי, עבירות הגירה בעבר וחברות (בעבר או בהווה) של קבוצות או ארגונים אסורים כלשהם.

הנקודה האחרונה נכללת מכיוון שאחת המטרות של מערכת ETA היא לשפר את מערכות ההגנה של בריטניה. מועמדים אשר נחשבים כמהווים סיכון לביטחון בריטניה או אזרחיה יידחו.

יש למלא את טופס הבקשה כראוי, ויש לשלם את האגרה במלואה לפני שניתן יהיה להתחיל לטפל בבקשה.

עיבוד ETA בריטניה עבור אזרחי פרגוואי

במדינות אחרות עם מערכות אישורי נסיעה דיגיטליות, חברות התעופה אימצו בדרך כלל את ההיתר המאושר כתנאי להובלה. תקדים זה מצביע על כך שאותו הדבר יקרה בבריטניה, ומטיילים לא יוכלו לנסוע ללא ETA מאושר בבריטניה לאזרחי פרגוואי. העלייה למטוס עשויה להידחות מנוסעים שאינם יכולים להציג את זמן ההגעה המשוער שלהם בשדה התעופה שממנו הם יוצאים.

לכן, הנוסעים יצטרכו להגיש בקשה לאישור ETA שלהם עם מספיק זמן כדי שזה יעובד ויאושר לפני שהם מתחילים את המסע שלהם. ETA צפוי להימשך עד 72 שעות כדי להיות מעובד במלואו.

ETA שנדחה אינו אוסר בהכרח על המבקש להיכנס לבריטניה. מועמדים שבקשותיהם הראשוניות נדחו יכולים לבחור לערער על ההחלטה. אם גם ערעורם נדחה, הם יכולים להגיש בקשה לוויזה במקום. זה יהיה תהליך ארוך ומסובך יותר.

נסיעה עם ETA בריטניה עבור אזרחי פרגוואי

פרגוואי שהונפק לו ETA יכול לבלות עד שישה חודשים בבריטניה. הם יכולים להירשם למסלול לימודים בזמן שהותם שם, אך הם אינם מורשים לעבוד. הם יכולים לנוע בחופשיות בין ארבע המדינות המרכיבות את בריטניה, שהן אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. לרפובליקה העצמאית של אירלנד יש דרישות כניסה משלה, וה- ETA אינו מסמך נסיעה תקף שם.

פרגוואיים שרוצים לבקר במדינות אחרות בזמן שהם באירופה יצטרכו לחפש את דרישות הכניסה הרלוונטיות. בריטניה אינה חלק מאזור הנסיעות המשותף של שנגן, ול- ETA אין תוקף במדינות אחרות באיחוד האירופי. האיחוד האירופי נמצא כעת בתהליך של הצגת אישור נסיעה דיגיטלי משלו, המכונה ETIAS.

אזרחי פרגוואי רבים מחזיקים באזרחות כפולה עם מדינות אירופאיות כמו איטליה, ספרד או גרמניה בשל מוצאם. נוסעים אלה יצטרכו גם לעבור דרך מערכת היישומים ETA. מכיוון שבריטניה כבר אינה חברה באיחוד האירופי, לבעלי דרכונים אירופיים אין עוד חופש תנועה להיכנס.