ETA בריטניה לאזרחי רומניה: מדריך מלא

כחלק ממאמציה להגביר את הנראות והאבטחה של הגבול, ממשלת בריטניה הציגה את מערכת ETA הבריטית כאמצעי לייעול ההגעה ולשיפור היעילות הכוללת עבור נוסעים פטורים מוויזה. מדריך זה יספק מבט מעמיק על מערכת ETA החדשה וכל מה שיש לדעת על מנת להגיש בקשה לאישור בהצלחה. אנו נכסה מתי יש להגיש בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי רומניה, כמה זמן לוקח לקבל החלטת אישור, אילו מסמכים נדרשים להגשת בקשה ועוד.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי רומניה?

ETA בריטניה היא מערכת מקוונת חדשה שתקל על נסיעה לבריטניה עבור אזרחים זכאים של מדינות הפטורות כיום מוויזה. אזרחי רומניה הם בין אלה הנהנים מתוכנית הפטור מוויזה. מערכת ETA נוצרה כדי לחזק ולייעל את תהליך ההגירה תוך סיוע בהפחתת סיכוני אבטחה פוטנציאליים הנשקפים על ידי מטיילים ממדינות ללא ויזה. מערכת ETA דורשת מהמועמדים לספק מידע אישי ומסמכים רלוונטיים באמצעות טופס מקוון מאובטח.

לאחר אישור הבקשה, ETA יקושר ישירות לדרכון של המבקש, והם יצטרכו להציג את דרכונם רק עם הגעתם לבריטניה. ממשלת בריטניה פורסת כעת את תוכניותיה ליישום מערכת ETA בכל המדינות הפטורות מוויזות ברחבי העולם. לכן, אזרחים רומנים המתכננים לבקר בבריטניה משנת 2024 ואילך יצטרכו להגיש בקשה ל- ETA לפני נסיעתם אם ברצונם להיכנס למדינה ללא כל סיבוכים.

כמה זמן יימשך היתר ETA בבריטניה?

ETA בריטניה תקף לתקופה של שישה חודשים או 180 ימים. שימו לב שהספירה לאחור לתקופה זו מתחילה עם הנפקת ETA ולא ממועד כניסת הנוסע לבריטניה. משמעות הדבר היא כי על המועמדים להחזיק בדרכון תקף עם לפחות שישה חודשים שנותרו לפני תאריך התפוגה שלו על מנת לקבל אישור ל- ETA. דרישה זו מסייעת להבטיח כי אנשים מורשים להיכנס לבריטניה ויכולים להישאר במדינה עד סוף שהותם מבלי לחדש את דרכוניהם.

בגיל 180 יום, למטיילים יש מספיק זמן לחקור באופן מלא את אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד במהלך ביקורם. כדי לוודא שהם מבלים את רוב 180 הימים בתוך בריטניה, נוסעים צריכים לשקול בחום להגיש בקשה ל- ETA שבוע או שבועיים לפני תאריך היציאה שלהם. בנוסף, נוסעים צריכים לעקוב אחר משך הזמן שנותר להם ב-ETA, שכן חריגה ממסגרת הזמן שהוקצבה להם עלולה להוביל להשלכות משפטיות אפשריות.

בעת נסיעה עם ETA, המבקרים ירצו גם לוודא שהם עומדים בכל הדרישות האחרות שנקבעו על ידי פקידי ההגירה, כולל שיש מספיק כסף לנסיעות במהלך שהותם. בנוסף לעמידה בדרישות אלה עם הגעתם למדינה, על המטיילים לזכור כי ניתן לשאול אותם על תוכניות נסיעה קדימה ועל כל הפעילויות המתוכננות במהלך שהותם, כגון תוכניות עבודה או לימודים.

כיצד ישפיע ETA על מטיילים רומנים?

רומניה אינה חלק כיום מאזור שנגן, המאפשר תנועה חופשית של אנשים בתוך מדינות מסוימות באיחוד האירופי ללא צורך בוויזות. עם זאת, אם הכל ילך לפי התוכנית, ישנן החלטות בעיצומן שעשויות לראות את רומניה מצטרפת לשנגן בתחילת 2023. אם זה יצליח, זה יאפשר לרומנים לנוע בחופשיות בין מדינות שנגן ללא אשרות או היתרים נוספים.

למרות שממשלת בריטניה אינה חלק מאזור שנגן, הרומנים יכולים ליהנות מנסיעות ללא ויזה לבריטניה בשל דירוג הדרכונים החזק שלהם (מקום 17 בין הדרכונים העולמיים). עם זאת, פריבילגיה זו ללא ויזה צפויה להשתנות עם יישום מערכת ETA משנת 2024 ואילך. הרומנים חייבים להיות בעלי ETA תקף לפני הגעתם לנמל הכניסה שלהם בבריטניה. מי שאין לו אחד מסתכן בסירוב כניסה ובביטול מוחלט של נסיעתו. בנוסף, דמי בקשה מקוונים יחולו על כל אדם המבקש ETA.

אילו קבוצות מבקרים זכאיות ל- ETA בבריטניה?

תענוג

מבקרים הנוסעים לבריטניה למטרות הנאה או פנאי זכאים ל- ETA. אלה כוללים אנשים המעוניינים לחקור את המורשת התרבותית העשירה של המדינה, לבקר בני משפחה וחברים, או פשוט לקחת חלק מהיופי הטבעי שלה.

עסקים

מבקרים עסקיים הנוסעים לפעילויות עסקיות לגיטימיות, כגון השתתפות בכנסים, ביצוע מחקר או השתתפות בקורסי הכשרה, זכאים גם הם ל- ETA. מבקרים עסקיים עשויים להתבקש להציג מכתב הזמנה מהחברה הבריטית בה הם מתכוונים לבקר.

לימודים קצרי טווח

מי שרוצה ללמוד בבריטניה פחות מחצי שנה יוכל גם להשתמש ב- ETA במקום ויזה. תוכניות לימוד קצרות טווח כוללות קורסי שפה, הכשרה מקצועית ותוכניות דומות אחרות שאינן דורשות יותר משישה חודשי לימוד להשלמתן.

טיפול רפואי

אנשים המבקרים בבריטניה אך ורק למטרות טיפול רפואי עשויים גם לקבל ETA במקום לקבל ויזה מראש. זה כולל אזרחים רומנים הזקוקים לפגישות אשפוז והתייעצויות עם רופאים, כמו גם אלה הזקוקים לניתוח או טיפולים אחרים הדורשים אשפוז בבית החולים וזמן התאוששות לאחר מכן.

מעבר

אזרחים רומנים המתכננים לעבור דרך בריטניה יכולים להגיש בקשה ל- ETA. מערכת ETA לא תשפיע על המעבר האווירי ועל המעבר היבשתי.

דרישות ETA בבריטניה

על מנת לקבל ETA בריטי עבור אזרחי רומניה, על המועמדים להחזיק בדרכון ביומטרי תקף ולעמוד בדרישות מסוימות. ראשית, הם צריכים להיות בעלי כוונה ברורה לנסוע לבריטניה למטרות תיירות, עסקים, טיפול רפואי או תחבורה. על המועמדים להיות ללא עבר פלילי, ועליהם להפגין אופי טוב ודבקות במדיניות הגירה קודמת. זה כולל שאין הפרות או עבירות הקשורות לנושאים הקשורים להגירה בעבר בזמן השהות בבריטניה (או בכל מקום אחר). על המבקש להוכיח את כוונתו לעזוב את בריטניה לפני פקיעת תוקף ה- ETA שלו. ETA יונפק רק עם תקופת תוקף של 180 יום.

תהליך הגשת בקשה ETA בבריטניה

התהליך הוא בדרך כלל די פשוט וכולל איסוף מידע אישי, קשר, דרכון ועבודה מהמועמדים על מנת להתחיל בתהליך הבקשה. בנוסף, פרטי תשלום, כגון פרטי חיוב או כרטיס אשראי, עשויים להידרש. לאחר שכל המידע הדרוש סופק, זמן העיבוד הוא בדרך כלל סביב כמה ימים. עם זאת, מסגרת זמן העיבוד אינה מובטחת, עם עיכובים אפשריים עקב שגיאות או מידע חלקי שסופק במהלך היישום הראשוני.

אם בקשת ETA נדחית מכל סיבה שהיא, מטיילים רומנים עדיין יכולים להגיש בקשה לוויזה באמצעות תהליך הבקשה המסורתי המבוסס על נייר. תהליך זה עשוי לגזול זמן רב יותר ולשבש את סידורי הנסיעה אם אינו מתוכנן זמן רב מראש.